Na startu vítězství. Mladá sestava Zubrů si doma poradila s Frýdkem-Místkem

P ř e r o v – Zápasovou přípravu na sezonu Chance ligy 2020/21 zahájili hokejisté Přerova úspěšně. Ve velmi mladé sestavě, tvořené hráči na zkoušku a juniory, předvedli proti Frýdku-Místku solidní výkon. Na vlastním ledě ho pokořili 3:1. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře o své výhře rozhodli už v první dvacetiminutovce. Během ní nasázeli Slezanům tři góly.
přát., pondělí 3.8.2020
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
3:1
(3:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 7. Hajšman (Weintritt), 8. Štefka (Klimíček, Kleiner), 15. Dvořák (Indrák, Dobša) – 56. Matiaško (Pírek). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Kučera, Novák. Vyloučení: 5:9, navíc Stuchlík (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání, Blaško (Frýdek-Místek) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 29:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
Postava (31. Kubík) – Klimíček, Kleiner, Weintritt, Dřímal, Gréč, Fencl, Němec – Štefka, Indrák, J. Dvořák – Zmeškal, Peterka, Hajšman – Dobša, Hradil, Mynář – Kleniar, Šimanský, Dvořáček
Raszka – Pírek, Jenáček, Michálek, Adámek, Homola, Cienciala – Konečný, Stuchlík, Matiaško – Mach, Macuh, Blaško – Flok, Kaukič, Przybyla – Matěj, Kofroň, Geidl

Mladá sestava Přerova začala lépe, výhodou jí byla frýdecká nedisciplinovanost. Faul Stuchlíka ještě Zubři nepomstili, v sedmé minutě už ale Adámkem vyhozený puk trestal Kamil Hajšman. Stuchlík brzy inkasoval trest do konce utkání a Přerov rychle navyšoval prostřednictvím Jana Štefky. Postava mnoho práce neměl, to frýdecké defenzívě se prostoru k oddechu příliš nenaskytlo. V patnácté minutě našel Indrák Jaroslava Dvořáka a Přerov v předbrankovém prostoru odskočil o třetí gól.

Štefka mohl krátce po začátku dalšího dějství přidat druhou branku, Raszka se ale skvěle přesunul. Od toho momentu už hosté zvýšili aktivitu směrem do útoku a rovněž se vyhýbali zbytečným vyloučením. Postava měl tak rázem práce dostatek. Nebezpečný byl Matiaško, při střele Konečného pak přerovskému brankáři pomohla tyč. Obranou proklouzl i Macuh, poté už ale místo v bráně přenechal Postava Kubíkovi. I jeho brzy zachraňovala branková konstrukce, další góly ale druhá dvacetiminutovka nenabídla.

Třetí dějství nastartovala aktivita Přerova, který hosty uzamkl v jejich pásmu, žádného střeleckého úspěchu už se však Zubři nedočkali. Ani v následujících početních výhodách. Až v 56. minutě se hostům podařilo přerovského gólmana překonat, a sice když do odkryté klece dorážel kotouč Michal Matiaško. V závěru ještě došlo na šarvátky včetně pěstní výměny názorů mezi Dobšou a Michálkem, ty už ovšem na konečné skóre 3:1 vliv neměly.

I doplňkové samostatné nájezdy vyzněly poměrem 2:0 lépe pro domácí. Úspěšnými řešiteli byli Štefka a Zmeškal.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Měli jsme výborný vstup do utkání. Byli jsme ukáznění, první třetina byla z naší strany velice slušná. Druhá část patřila pro změnu Frýdku, tahali jsme tam nohy z medu. Třetí třetinu jsme zase odehráli, jak jsme si řekli. Vyzdvihl bych oba gólmany, chytali výborně. Hlavně jsme ale rádi, že jsme si mohli po delší době zahrát zápas. Strašně nás to bavilo.

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): Čekali jsme daleko lepší přístup. Hlavně v první třetině, ta se nám vyloženě nepovedla. Dopustili jsme se velké spousty faulů, které v podstatě rozhodly o výsledku. Jedenáct minut v oslabení a dva inkasované góly…. Po dvaceti minutách jsme prohrávali 0:3 a bylo v podstatě hotovo. Druhá část byla v naší režii, trefili jsme dvě tyčky, ale bohužel nám to tam nepadlo. V poslední třetině jsme skóre zkorigovali, ovšem víc jsme už nestihli.