Krajský duel napínavý až do konce. Zubři si v prodloužení poradili se Šumperkem

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili v devatenáctém kole Chance ligy Šumperk 4:3 po prodloužení a sérii domácích vítězství natáhli na devět zápasů. Zubři v souboji dvou týmů z Olomouckého kraje vedli o dvě branky, během třetí třetiny ale o náskok přišli. Druhý bod vystřelil Hanákům v 63. minutě Jakub Svoboda, který se proti Drakům trefil celkově dvakrát.
19.kolo, sobota 6.11.2021
HC ZUBR Přerov - DRACI PARS Šumperk
4:3p
(1:1, 2:0, 0:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Jan Svoboda (Indrák, Hrabal), 21. Krenželok (Navrátil, Süss), 28. Jakub Svoboda (Hrabal, Herman), 63. Jakub Svoboda (Herman, Černý) – 10. Žálčík (Vildumetz, Kindl), 43. P. Kratochvíl (Vildumetz, Kindl), 54. Gewiese (Hrachovský, Furch). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Gančarčík, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1007. Střely na branku: 34:28. Zblokované střely: 7:13. Vhazování: 36:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3.
Petrásek – Krenželok, Černý, Hrabal, Kubeš, Krisl, Ševčík – Navrátil, Pšurný, Süss – Jakub Svoboda, Herman, Ministr – Novák, Dvořák, M. Svoboda – Indrák, Kratochvil, Jan Svoboda
Mokry – Pěnčík, Drtil, Gewiese, Hrachovský, Dudycha, Řezáč – Žálčík, Kindl, Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, Furch – Horký, Rutar, Antoníček

S větší vervou a aktivitou vstoupili do zápasu Zubři. Nebáli se nastěhovat před Mokryho a už po dvou a půl minutách slavili první branku. Na levém kruhu si pokryl puk Jan Svoboda a natáhl ke střele mířící pod brankářovu lapačku. Domácí na soupeře vyvinuli velký tlak v následné přesilovce, Šumperk ale situaci ustál. O pár minut později se pak do početní výhody dostali Draci. Na jejím konci srovnali, když Vildumetz našel křižnou přihrávkou Lukáše Žálčíka. Přerovská převaha poté ustala a zamířilo se do druhého dějství.

To však MEO otevřelo brankou, která mu vrátila vedení. Na ose hřiště dostal přihrávku od Süsse volný Daniel Krenželok, jenž trefil pravý horní rožek Mokryho branky, a Zubři se vrátili na koně. Díky znovu rostoucí domácí aktivitě se Šumperk ve 27. minutě dostal do dvojitých problémů. Ve třech se proti přesným kombinacím Přerova nedokázal bránit a po 23 vteřinách tak inkasoval potřetí. Na špici přesilovkového rozestavení Hrabal přiťukl puk na Jakuba Svobodu a ten z hrany levého kruhu zvýšil náskok Hanáků. Draci se před Petráska příliš často nedostávali, přesto mohla ve 37. minutě vyniknout obětavost Indráka.

I ve třetí třetině se nečekalo na branku dlouho. Hosté dostali k ruce druhou přesilovku v zápase a znovu se prosadili. Před brankou zůstal nehlídaný Petr Kratochvíl, který obdržel pas zpoza branky od Vildumetze a se štěstím Petráska prostřelil. Kotouč se přeléval ze strany na stranu a domácí převaha ze hry opět vymizela, díky čemuž Šumperk v 54. minutě srovnal. Od modré zamířil mezi Petráskovy betony Petr Gewiese. Hra tak zamířila do prodloužení, kde mohli za Draky rozhodnout Žálčík s Macuhem. Nakonec ale udeřili Zubři, v 63. minutě překonal Mokryho Jakub Svoboda.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vedení po druhé třetině jsme měli mít výraznější. Úvod zápasu byl za nás slušný, i druhá třetina byla odehrána velice dobře. Nevím, jestli si kluci do třetí části mysleli, že je po zápase. Po zápase nebylo a třetí třetinu nás Šumperk jasně přehrál. V tomhle směru dobré dva body, že jsme udrželi domácí neporazitelnost. Vzhledem k vývoji utkání je to však ztráta.

Martin Janeček (DRACI PARS Šumperk): Do stavu 1:3 jsme měli dva katastrofální vstupy do třetin. Pak si myslím, že se to trošku zlepšilo. Už později ve druhé třetině, kde trochu vymizela naše nekázeň. Do třetí třetiny jsme šli s odhodláním a myslím, že se nám to vyplatilo. Možná jsme z toho mohli vytěžit i víc, podle mě jsme pak byli lepší než domácí. Poté i v prodloužení jsme měli samostatné nájezdy. Je škoda, že jsme je neproměnili. To, že soupeř následně dal gól, si možná zasloužil právě za ty naše vstupy a nedisciplinovanost. Gratuluji soupeřům. Řekl bych, že diváci viděli krásný hokej.