ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Klimeš vynuloval střelce Dukly a Zubři po třech letech uspěli na jejím ledě

P ř e r o v – Prvního vítězství po reprezentační přestávce dosáhli hokejisté Přerova. Jihlavu na jejím stadionu porazili 1:0 po prodloužení. Dva body trefil čtyři sekundy před sirénou přesnou ranou příklepem Šimon Kratochvil. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře uspěli na pomezí Moravy a Čech téměř na den přesně po třech letech. Předtím tam vyhráli naposledy 19. listopadu 2016, shodou okolností také o gól 2:1. Tentokrát je fantastickým výkonem – jako už poněkolikáté – podržel brankář Lukáš Klimeš, na němž ztroskotaly všechny šance Dukly.
22.kolo, sobota 16.11.2019
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
0:1p
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 65. Š. Kratochvil (Zbořil). Rozhodčí: Veselý, Vrba – Komínek, Polák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1785. Střely na branku: 29:32. Zblokované střely: 10:7. Vhazování: 36:23. Průběh utkání: 0:1.
Brož – Mareš, Staněk, Pohl, Holý, Černohorský, Kolář, Půža – Čachotský, Skořepa, Pekr – Harkabus, Poletín, Chlubna – Davídek, Fronk, Anděl – Lichanec, Juda, Machač
Klimeš – Krisl, Černý, Kubeš, Zbořil, Weinhold, Šnajnar – Doležal, Pšurný, Navrátil – Moučka, Popelka, Číp – M. Kratochvil, Dvořák, Š. Kratochvil – Kočica, Süss, Hradil – Zmeškal

Utkání začalo ve vysokém tempu z obou stran. Na konci třetí minuty byla Dukla kousek od úvodního gólu, ale dobře postavenému Skořepovi se před bránou odrazil puk od brusle. Poté se více do útoku hnali Zubři. Černého pokus Brož zlikvidoval a rána Šnajnara následně jen těsně minula jihlavskou klec.

Po šanci Machače, proti které Klimeš vymrštil svoji vyrážečku, přišla v minutě jedenácté přesilovka Zubrů. Přerované sice dokázali svého soka zatlačit, jenže bez gólového úspěchu. Závěr první tercie patřil pro změnu početní výhodě Jihlavy. Také defenzíva v modrožlutých barvách ale obstála a Klimeš musel řešit pouze střelu Pohla od modré čáry.

Druhou část otevřela velká přerovská šance. Pšurného střelu totiž Brož vyrazil jen k Doležalovi, jehož rychlé zakončení však orazítkovalo tyč. Obrany v čele s brankáři pak stále fungovaly spolehlivě, skóre se proto neměnilo. Ve 34. minutě mohla udeřit Jihlava, když se Davídek dostal až před Klimeše, ten ale kotouč mezi betony nepustil.

Stav 0:0 nezměnil ani dobře operující Pekr před přerovskou svatyní. Festival neproměněných šancí pokračoval i při střele Šimona Kratochvila a následné krkolomné situaci před Brožem, kdy poskakující puk nedokázal do brány dostat Pšurný. Gól visel na vlásku i při brejku Čípa, který ale u brány upadl a nezakončil. Po Kolářově prudké ráně mimo dostala Dukla možnost přesilovky, v níž Klimeš zasáhl proti Pekrovi vyrážečkou.

Velký boj pokračoval i ve třetí třetině. Každý chvilku tahal pilku a bylo jasné, že duel může rozhodnout jediný gól. Osm minut před koncem hráli Zubři přesilovku, ale domácí dvě minuty ve čtyřech zvládli. Závěr přinesl obrovské drama. Nejprve ostrostřelec Pekr vystrašil Zubry střelou těsně nad bránu a zakrátko Kubeš ohrožoval Brože pumelicí od modré čáry.

Šedesát minut gól nepřineslo, proto bojovný mač pokračoval prodloužením. V něm mohl rozhodnout z brejku Juda, ale Klimeš skvěle svůj tým podržel. Už to vypadalo, že dojde na nájezdy, jenže v posledních vteřinách Zbořil vyslal po křídle do útoku Šimona Kratochvila, který bombou do šibenice rozhodl o výhře Zubrů. Přerov tak po domácí porážce se Slavií veze z Jihlavy cenné dva body!

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Samozřejmě jsme si představovali zápas trošku jinak a věřili jsme, že ho zvládneme. Bohužel deka, která na klucích leží, je trošku větší, než jsme si mysleli. Musím potvrdit slova kolegy, že podali výborný výkon, a jen to potvrzuji. Byla na nich vidět taková lehkost, že mají více bodů, a to je to, co nám ve hře hrozně chybí. Kluci dřou a dřou, ale když se blíží odměna za dřinu, tak netrefíme branku nebo jí přestřelíme.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Jsme samozřejmě spokojení jak s body, tak s výkonem. Protože včera jsme měli delší předzápasovou poradu, kde jsme si nastínili, co chceme hrát. Splnili jsme to do puntíku. Byť nepadl gól, tak zápas byl pro lidi zajímavý. Chtěl bych tímto poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli v hojném počtu a opět nám pomohli. Jsme šťastní za dva body.