Juniorka si na Kometu nepřišla, z Brna naopak odjela s porážkou o sedm branek

B r n o – Hokejisté Přerova v 18. kole DHL extraligy juniorů vysoko podlehli Brnu na jeho půdě 1:8. Jasnou porážku Zubrů po houževnatém výkonu proti Vítkovicím určila především druhá třetina, ve které od Komety dostali pět branek. Jediný gól Hanáků zaznamenal v závěru Radim Hradil, Jihomoravané ale ještě poté stihli poosmé skórovat.
18.kolo, sobota 21.10.2023
HC Kometa Brno - HC ZUBR Přerov
8:1
(1:0, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 11. Otava (Boltvan, D. Bárta), 21. Otava (D. Bárta, Boltvan), 24. Moravec (Chludil, Nesvadba), 34. Otava (D. Bárta, Boltvan), 35. Svoboda (Mots, Kuswito), 38. Ekrt (Rakus, Mots), 52. Boltvan (D. Bárta, Němec), 60. Rakus (Ekrt, Svoboda) – 58. Hradil (Holík, Billa). Rozhodčí: Kohoutek, Maršálek – Kráľ, Zídek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 95. Střely na branku: 54:29. Průběh utkání: 7:0, 7:1, 8:1.
Ondráček – Ulbricht, Němec, Svoboda, Zubíček, Pospíšil, Jurný, Kuswito – Boltvan, Otava, Bárta – Mots, Ekrt, Rakus – Veselský, Zembol, Habermann – Nesvadba, Moravec, Chludil.
Ryšavý (41. Vojtek) – Tomiga, Pekr, Holík, Billa, Škňouřil, Koblížek, Janek – Hradil, Ozollapa, Kuchta – Hlávka, Hanák, Kolařík – Dobša, Halík, Buršík – Nášel, Mašek, Šťastný

Začátek utkání se neobešel bez hromady nepřesností na obou stranách. Po nějaké době se však hra ustálila a aktivnější začali být domácí, kteří nakonec také otevřeli skóre. Po krásné souhře celého prvního útoku se prosadil brněnský kapitán Roman Otava. Ke konci třetiny však zahrozili i hosté, když brněnské obraně ujel Tobiáš Kuchta. Jan Ondráček v brance Komety však vyrovnání nepřipustil, a tak domácí odcházeli do šaten s jednobrankovým náskokem.

Druhá třetina přinesla gólové hody v podání Komety. Už po necelé minutě ji otevřel Roman Otava, který proměnil samostatný únik v branku. Netrvalo to však dlouho a pro Přerov bylo ještě hůř, když chybu v rozehrávce hostů potrestal David Moravec. Kometa nadále tlačila, ale dlouhých deset minut nedokázala přidat žádnou branku. Až v 34. minutě se potřetí v zápase prosadil Roman Otava, jenž si při signalizované výhodě projel celé hřiště a zakončil přesně mezi betony Vojtěcha Ryšavého. Zanedlouho na něj střelou na bližší tyč navázal obránce Denis Svoboda a definitivní tečku za druhou hrací částí udělal po zmatcích v předbrankovém prostoru Jan Ekrt.

Do třetí třetiny se šlo už za takřka rozhodnutého stavu, a tak se zápas spíše dohrával. V druhé polovině poslední hrací části však přišly další branky. Adam Boltvan se prohnal do útočného pásma a s přispěním tyče dostal kotouč za záda nově příchozího Martina Vojtka. Zápas se blížil ke svému konci, a tak už to vypadalo, že Jan Ondráček udrží čisté konto. Proti byl Radim Hradil, který už jen kosmeticky upravil skóre. Rozdíl však přece jen nakonec zůstal sedmibrankový, když v posledních vteřinách utkání střelu Ekrta dorazil do branky Robin Rakus.