ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Šumperk 5:0  |  JUNIOŘI: Karlovy Vary - Přerov 5:2  |  DOROST: Přerov - Vítkovice 1:5
PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Dvoubrankové vedení Zubrům nestačilo, z Frýdku-Místku se vracejí s porážkou

F r ý d e k - M í s t e k – Hokejisté Přerova v předposledním přípravném zápase podlehli Frýdku-Místku 3:5. Zubři měli duel nadějně rozehraný, v první třetině skórovali Robert Černý a Daniel Ministr. Rysi však během druhé části díky dvěma trefám Rostislava Marosze vyrovnali a na další rozdílový gól Richarda Nemce zareagoval ve třetím dějství dvěma brankami domácí Lukáš Kucsera. Hanákům už nepomohl ani risk bez brankáře, při kterém pouze stvrdil jejich prohru Vladimír Svačina.
přát., úterý 3.9.2024
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
5:3
(0:2, 2:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 35. Marosz (Haman), 39. Marosz, 44. Kucsera (Marosz), 55. Kucsera (Marosz, Ostřížek), 59. Svačina – 3. Černý (Zabusovs, Březina), 16. Ministr (Mácha, Weinhold), 43. Nemec (Ministr). Rozhodčí: Cabák, Mrkva – Lederer, Smetková. Vyloučení: 1:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: ---. Střely na branku: 38:18. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 5:3.
Švančara – Haman, Havránek, Hrbas, Zbořil, Andrle, Výtisk, Homola – Svačina, Veselý, Klimek – Kucsera, Marosz, Ostřížek – Ramik, Macháček, Haas – Matiaško, Šilar, Kozlík
Mokry – Krisl, Černý, Němec, Cubo, Weinhold, Pěnčík, Hanák – Zabusovs, Jáchym, Březina – Hradil, Pechanec, Číp – Mácha, Nemec, Ministr – Hotěk, Pšurný, Chludil

Frýdek začal lépe a po buly prověřil bývalého spoluhráče Mokreho Svačina. Domácí častěji drželi puk a snažili se střílet, přerovský brankář ale vždy dobře viděl a překonat se nenechal. Naopak na druhé straně měl Švančara zakrytý výhled a nahození Roberta Černého od modré čáry skončilo v síti. Zubři postupně vyrovnali hru a v 16. minutě skórovali podruhé. Daniel Ministr, jehož střídavé starty z Olomouce Přerov oznámil v pondělí, se z přečíslení trefil ke vzdálenější tyči.

Druhou třetinu začali Hanáci aktivně, Hradil dorážel těsně vedle a ránu Pechance pokryl Švančara. Snížit mohl Kuscera, ve velké šanci ale neuspěl. Rysům to vyšlo až po skončení druhé přesilovky. Pšurný nevyhodil kotouč z obranného pásma a pokus Rostislava Marosze na bližší tyč si Mokry srazil do brány. Minutu a deset sekund před přestávkou ztratili Zubři i zbývající náskok. Rostislav Marosz si udělal prostor a skrytou dělovkou zaznamenal druhý gól v zápase.

Přerov v čase 42:57 využil ponechanou výhodu. Před Švančaru se natlačil Mácha a Ministrovu dorážku tečoval do prázdné branky Richard Nemec. Frýdek však brzy odpověděl, po vhazování v útočném pásmu zamířil mimo dosah Mokreho lapačky Lukáš Kucsera. Stejný hráč pak zblízka využil dlouhou přesilovku pět na tři a rysi otočili skóre. Hosté ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, jenže během té ještě zvýšil frýdecké vedení Vladimír Svačina.

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): Každé vítězství je důležité. Důležité také bylo, že jsme dokázali zvrátit stav 0:2. S předvedeným výkonem ale spokojený nejsem, hra byla špatná a nekoukatelná. Spokojený jsem naopak s přesilovkami a s tím, že jsme dokázali zápas otočit. Stále máme na čem pracovat, ve čtvrtek nás čeká poslední přípravné utkání. Sestavu se už snažíme dostat do ideálního stavu, věřím tomu, že proti Prostějovu se nám to podaří.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Zase jsme prohráli, nedokázali jsme soupeře přetlačit v osobních soubojích, což hodně rozhodovalo. Domácí byli silnější, v soubojích získávali moc puků, zatímco my jsme byli pasivní. Nevyšlo to. Dlouho to vypadalo, že bychom mohli vyhrát. Měli jsme tam hezkou pasáž, deset minut jsme hráli fakt pěkně. Bohužel jsme z toho nic moc nevytřískali. Pak se hra vyrovnala a domácí byli šťastnější.