Drama proti Slavii vyvrcholilo nájezdy. Zubři je zvládli a potvrdili triumf z Litoměřic

P ř e r o v – Hokejisté Přerova pokořili ve 44. kole Chance ligy Slavii Praha 2:1 po samostatných nájezdech a připsali si druhé vítězství v řadě. Celkově pak bodovali počtvrté za sebou. Proti sešívaným sice Zubři prohrávali, v polovině druhé třetiny ale v přesilovce čtyři na tři srovnali. Další velké šance nevyužili a duel dospěl až do nájezdů. V nich na trefu Vlčka odpověděl dvěma góly Jan Svoboda a zařídil první domácí výhru MEO po téměř měsíci.
44.kolo, středa 2.2.2022
HC ZUBR Přerov - HC Slavia Praha
2:1sn
(0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 30. Šoustal (Goiš, Hrdinka), rozhodující nájezd Jan Svoboda – 14. Kružík (Machač, Michajlov). Rozhodčí: Ondráček, Šudoma – Kleprlík, Měkýš. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 638. Střely na branku: 37:28. Zblokované střely: 21:9. Vhazování: 39:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Černý, Krisl, Ševčík, Dluhoš – Doležal, M. Kratochvil, Jan Svoboda – Goiš, Süss, Šoustal – Novák, Pechanec, Sebera – Indrák, Dvořák, Š. Kratochvil
Michajlov – Hejda, Krejčí, Hovorka, Barák, Havel, Duda, Zelingr – Šteiner, Knotek, Kafka – Brož, Poletín, Žejdl – Kružík, Machač, Vlček – Petrov, Kern, Havrda

Na Zubrech byla vidět veliká motivace a do utkání vstoupili jednoznačně lépe. Štěstí šli snahou naproti, na pucích byli dříve a v jejich prospěch hrály i odrazy. Díky tomu se do několika šancí dostal Jan Svoboda, či v závarech Matouš Kratochvil s Goišem. Nejblíže byl gólu v 11. minutě Indrák, byla to ale paradoxně Slavia, kdo o minutu později otevřel skóre. Daniel Kružík nabral rychlost ve středním pásmu a střelou přes Dluhoše překonal Klimeše nad lapačku. Slavia později slavila druhý gól, Havrda však puk zasáhl vysokou holí, a tak po dvaceti minutách platil stav 0:1.

Do druhé třetiny mohl srovnáním vkročit Šoustal, za ležícího Michajlova ale puk nezasunul. O chvíli později Zubry od srovnání dělily jen centimetry a špetka štěstí mezi betony brankáře, kam Doležal mířil při přečíslení. Slavia se pak namísto přesilovky dostala do oslabení ve třech, čehož domácí náležitě využili. Na Tomáše Šoustala vykoukl propadlý kotouč u volné tyče a rychle jej zametl pod břevno. Gól do šatny mohl hostům uštědřit Goiš, puk mu ale v bekhendové kličce přeskočil hůl.

Ve 44. minutě vychytal Brože Klimeš a hned vzápětí se blýskl Michajlov proti Hrdinkovi, kterému do nájezdu skvěle nasměroval puk Jan Svoboda. Oba týmy neuspěly ve svých přesilovkách a čas se krátil. Zubři měli velký tlak v závěru, Süss ale branku přestřelil a utkání plné emocí dospělo do prodloužení. Velké šance měl Kudělka nebo Žejdl, Kubešův puk byl pak obráncem zastaven těsně na čáře. Hvizd rozhodčích znovu překazil domácí radost osm vteřin před koncem, kdy nesprávně přerušili hru, a zápas proto zamířil do nájezdů. V nich se dvakrát prosadil Jan Svoboda, jenž v šesté sérii zajistil Přerovu druhý bod.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Dva body bereme. Stál proti nám těžký soupeř, Slavia má zkušené hráče. Už jsme si mysleli, že jsme prolomili to střelecké trápení, ale dneska to nebylo o moc lepší. Nicméně je dobré, že jsme to převážili konečně aspoň na ty nájezdy. Dvoubodový zisk proti takovému protivníkovi je velmi dobrý. Chtěli bychom poděkovat fanouškům. Byli pořádně slyšet, hala hučela. Kluci tu podporu vnímají, je to pro ně výrazné povzbuzení.

Jiří Veber (HC Slavia Praha): Vstup do utkání jsme měli velmi špatný, prvních deset minut jsme ještě byli v autobuse. Pak už jsme se nějak rozjezdili a bylo to lepší. Druhou třetinu jsme začali dobře a dostávali jsme soupeře i pod tlak, zastavily nás pak ale naše fauly. Třetí třetina byla z obou stran opatrnější, bez více šancí a bylo to takové urputné. V prodloužení jsme se s tím snažili něco udělat, ale více gólových šancí tam měl soupeř. Nájezdy nás kvůli druhému bodu hodně mrzí.