Dorostenci ztrátu proti Pardubicím nedotáhli a doma podruhé v sezoně prohráli

P ř e r o v – Hokejisté Přerova v 16. kole Extraligy dorostu podlehli Pardubicím 1:2 a připsali si druhou domácí porážku v probíhajícím ročníku. Dynamo otevřelo skóre v šesté minutě díky přesilovkové trefě Václava Tvrdíka, ve druhé třetině se pak při vlastním oslabení prosadil Erik Úlehla. Kapitán Zubrů Adam Dobřecký v 54. minutě pouze snížil na rozdíl jediného gólu. Hanákům k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
16.kolo, sobota 28.10.2023
HC ZUBR Přerov - HC Dynamo Pardubice
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 54. Dobřecký (Mozr, Frnka) – 6. V. Tvrdík (Šimonek, Ruml), 32. Úlehla (Joska, Ruml). Rozhodčí: Čelechovský – Horák, Přecechtěl. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 148. Střely na branku: 29:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Šejba – Pohanka, Mozr, Pala, Matyáš, Kočara, Cífka, Wasserbauer – Dobřecký, Frnka, Kurial, Ryšavý, Švejcar, Vyroubal, Došlík, Koudela, Vlk, Mátl
Tuláček – Vápeník, Křečan, Ruml, Novosad, Jansa, Řehořek, Jaroš – Joska, Lempach, Korec, Rolinek, Novák, V. Tvrdík, Šimonek, Úlehla, Mikeska, P. Tvrdík

Pardubice vstoupily do zápasu aktivněji. Joska trefil horní tyč domácí brány a v šesté minutě využil přesilovku Václav Tvrdík. Šejba upadl a útočník Dynama z mezikruží rozvlnil síť. Přerov poté vyrovnal hru, vyrovnat skóre se mu ale nepodařilo. Ve vlastní početní výhodě naopak přežil protiútok Úlehly s Joskou.

Ve druhé části hostující brankář Tuláček vyrážečkou zneškodnil velkou šanci Paly, při dvou střelách Cífky mu pak pomohla tyč. Šejba si zase poradil s pokusem najetého Korce a možnost Pavla Tvrdíka zastavil u pravé tyče lapačkou. Zubři si v prostřední třetině zahráli celkem tři přesilovky, při jedné z nich však podruhé inkasovali. Domácí obrana si nepohlídala Erika Úlehlu a ten zamířil do levého horního rohu branky.

Zkraje třetího dějství Šejba koncem betonu vytěsnil křížnou střelu Korce. Sám na branku ujel domácí Švejcar, s Tuláčkem si ale neporadil. Přerov snížil až v čase 53:28, Adam Dobřecký z pravé strany poslal puk za vzdálenější tyč pardubické branky a zadělal na drama. Zubři v posledních desítkách sekund zkusili hru bez brankáře, Tuláčka ale podruhé v zápase už nepřekonali.

David Kudělka (HC ZUBR Přerov): Pardubice jsou kvalitní soupeř s kvalitní hrou. V první třetině jsme k zápasu nepřistoupili tak, jak se na této úrovni patří. Prohrávali jsme 0:1 a nedokázali jsme se srovnat s tempem hry. Ve druhé třetině jsme si nechali dát gól ve vlastní přesilovce, což je trestuhodné. Prohrávat proti takovému soupeři o dvě branky je hodně těžké. Sice jsme se ještě vrátili do zápasu, ale už to bylo pozdě. Víceméně jsme i riskovali. Pardubice zvládly zápas mnohem lépe než my, jejich nasazení bylo od první minuty jednoznačně vyšší. Dnes jsme si nezasloužili vyhrát.

Vít Černohous (HC Dynamo Pardubice): Jsou to pro nás zlaté tři body. Do Přerova se nejezdí vyhrávat, narazilo tady už hodně týmů. Byl to těžký zápas, momentálně se potýkáme s tím, že dopředu nejsme úplně produktivní. První třetina od nás byla dobrá, byli jsme hodně aktivní a měli plno střel. Druhá třetina ale byla z naší strany obrovský malér, klukům jsme pak v kabině museli trochu důrazně domluvit. Přesně takhle se totiž prezentovat nechceme, byla to asi naše nejhorší třetina od srpna. Třetí část jsme odbojovali, Přerov do toho šlápnul. Zvládli jsme to hlavně díky brankáři Tuláčkovi, který odchytal jeden z nejlepších zápasů v dosavadním průběhu sezony.