Dlouhých 76 minut trvající boj. Čtvrtfinále se stěhuje do Přerova za vyrovnaného stavu

J i h l a v a – Hokejisté Přerova prohráli ve druhém utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy s Jihlavou 0:1 po prodloužení. Svěřenci trenérů Roberta Svobody a Dočkala svedli na Vysočině opět nervy drásající bitvu, ve které kralovali oba brankáři. Rozhodnutí přišlo až v šestnácté minutě prodloužení, které může v probíhající fázi soutěže trvat celou jednu třetinu. Vítěze pátečního duelu Zubrů proti Dukle určil střelou z levého kruhu domácí Cachnín. Série se tak za stavu 1:1 na zápasy přesouvá na led MEO Arény, kde bude pokračovat v pondělí a úterý vždy od 18 hodin.
ČF2, pátek 11.3.2022
HC Dukla Jihlava - HC ZUBR Přerov
1:0p
(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 76. Cachnín (Menšík, Kowalczyk). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Roischel, Zídek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1777. Střely na branku: 45:26. Zblokované střely: 6:3. Vhazování: 45:39. Průběh utkání: 1:0. Stav série: 1:1.
Žukov – Mareš, Bilčík, Eliáš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Dundáček – Havránek, Škořepa, Čachotský – Helt, Zadražil, Harkabus – Brož, Menšík, Seman – Čermák, Juda, Cachnín
Klimeš – Kudělka, Kubeš, Hrdinka, Dluhoš, Krisl, Ševčík – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Jakub Svoboda – Goiš, Süss, Doležal – Herman, Pechanec, Král – Sebera, Dvořák, M. Svoboda – Indrák

Nejprve byl za obranou MEO volný Zadražil, na opačné straně pak Seberovu nahrávku nezužitkoval Dvořák. Byla to Dukla, kdo měl v první třetině více ze hry. Svoji šanci možná trochu uspěchal Eliáš, díky čemuž uspěl povyjetý Klimeš a v sérii nadále hájil nulu. Mareš si zase udržoval trofej pro nejtrestanějšího hráče, když si šel posedět celkově už popáté a Jihlava ztratila tempo. Přerov však několik přesilovek včetně dvojnásobné nevyužil a herně v nich byl zcela impotentní. Ve třech mohl paradoxně skórovat Čachotský.

Zlepšení hry v přesile nepřišlo ani na startu druhé třetiny. Krátce po něm ale mohl v úniku otevřít skóre Jan Svoboda, jenže Žukov zasáhl ramenem. Do úzkých se dostali ve třech i Zubři, díky bravurnímu Klimešovi však oslabení ustáli. O druhý nebezpečný únik se v další početní nevýhodě postaral Goiš. Ruský gólman ale střelu kryl, vzápětí Klimeš na opačné straně skvěle vychytal Skořepu. Vyrovnaná druhá třetina branku rovněž nenabídla.

I do třetího dějství šli Zubři v přesile, na úvodní gól se ovšem čekalo dál. Jihlava několik minut hledala cestu ke Klimešovi. Přerov však odváděl vzadu velmi dobrou práci a žádný z gólmanů tak mnoho složitostí řešit nemusel. V 51. minutě našel pěkně z rohu Čachotský Havránka, modrožlutý gólman byl ale opět na svém místě.

Šedesát minut hry nepřineslo jedinou branku, a tak přišlo prodloužení v podobě klasické třetiny s náhlou smrtí. Süss ji na úvod v úniku bekhendem nepřinesl a bojovná hra plná osobních soubojů a čekání na zaváhání pokračovala. Rozlousknout prodloužení ani ve dvojici velkých šancí nedokázal Harkabus, nakonec ale Klimeš po 135 minutách ve čtvrtfinále přece jen inkasoval. V 76. minutě se ocitl vsedě na brankovišti za clonou a toho využil střelou na odkrytou bránu Richard Cachnín, jenž srovnal stav série.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Zápas byl hodně podobný. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale opět jsme nevyužili šance. Pak jsme byli v první třetině čtyřikrát vyloučení a nabídli jsme soupeři přesilovky. Z toho dva fauly z naší strany vůbec neměly být. Zbytečné, hloupé fauly, kterých se do dalších zápasů musíme vyvarovat. Ve druhé třetině jsme měli přesilovky, i pět na tři. A jak soupeři nešli, tak nám nešli úplně stejně. Ani jeden tým si přesilovkami nepomohl. Ve třetí třetině byla hra opatrnější. Nebylo v ní ani tolik šancí nebo střel jako v prvních dvou třetinách. V prodloužení jsme byli lepší, dostávali jsme se do více šancí, dokázali jsme soupeře držet v pásmu a zaplaťpánbůh, že nám tam zaslouženě spadl gól. Musím říct, že oba gólmani podali excelentní výkon.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Utkání bylo podobné jako první. V každém případě je nutné říct, že ozdobou byli gólmani. Oba dva zneškodnili strašně moc věcí. Na hráčích byla vidět pochopitelná nervozita. My jsme odolávali tlaku, se kterým domácí šli do zápasu. Vyplynuly z toho nějaké fauly a mohli jsme si pomoct přesilovkami, ale nešly nám. Na druhé straně, domácí je také nevyužili. Čekalo se na gól, který asi rozhodne zápas a v tomto případě byli domácí šťastnější. Série je vyrovnaná na 1:1 a uvidíme, jak bude pokračovat u nás.