Další vítězství po nájezdech. V Třebíči o dvou bodech pro Zubry rozhodl Matěj Svoboda

T ř e b í č – Hokejisté Přerova vyhráli ve 27. kole Chance ligy na ledě Třebíče 5:4 po samostatných nájezdech a uspěli podruhé v řadě. Hanáci na Vysočině vedli o dvě branky, poté ale stejným rozdílem prohrávali. Horácká Slavia totiž skóre čtyřmi góly otočila. I Zubři však zareagovali a do konce třetí třetiny vyrovnali. O vítězi rozhodly samostatné nájezdy. Brankář Postava v nich inkasoval pouze jednou od Bittnera, zato na druhé straně se dvakrát trefil Matěj Svoboda. Přerov stejně jako proti Jihlavě získal dva body a Třebíč zdolal podruhé v sezoně.
27.kolo, sobota 6.2.2021
SK Horácká Slavia Třebíč - HC ZUBR Přerov
4:5sn
(0:1, 1:1, 3:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 35. Bittner (Psota), 45. Šťovíček (Psota, Bittner), 46. Michálek (Hrubec, Křehlík), 47. Chalupa (Bittner, Šťovíček) – 14. Süss (Hejcman, Číp), 28. Štefka (Macuh, Mlčák), 47. Hrabal (Pšurný, Dostálek), 59. Číp (Hrabal, Pšurný), rozhodující nájezd M. Svoboda. Rozhodčí: Kašík, Vrba – Novák, Polák. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 31:33. Zblokované střely: 14:8. Vhazování: 25:39. Průběh utkání: 0:2, 4:2, 4:5.
Jekel (4. Mičán, 8. Jekel) – Nedbal, Vodička, Furch, Tejnor, Chalupa – Bittner, Šťovíček, Vodný – Nedvídek, Krliš, Psota – Brabenec, Hrubec, Beránek – Michálek, Malý, Křehlík – Vedral, Oščádal
Postava – Dluhoš, Hrabal, Forman, Zbořil, Suhrada, Mlčák – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Süss – Ryšavý, Macuh, Štefka – Goiš, Indrák, M. Svoboda

Souboj na třebíčském ledě rozehráli lépe Přerované. Ve čtvrté minutě se dostal do šance Süss a ranou do masky krátce odstavil brankáře Jekela ze hry. Ten se ale po chvíli na scénu vrátil. V minutě desáté to opět byli Zubři, kdo byl blízko gólu, jenže přečíslení Pšurného s Doležalem zakončil druhý jmenovaný vedle.

Přerov pak získal přesilovku, v níž nejprve mohl inkasovat, když Postavu prověřil zcela volný Šťovíček, ovšem nakonec převaha měla gólový efekt. Číp se neukvapil se střelou a přihrál na Jana Süsse před bránu, který nadvakrát dorážel. V závěru se k většímu ohrožení brány dostala také Třebíč, Zubři ale její přesilovku s několika šancemi ubránili.

Ve druhé třetině domácí zvýšili aktivitu, ale šance Šťovíčka či Psoty dokázal Postava pokrýt. Zubři však nijak nezaostávali, ba co víc, utekli na 0:2. Po Mlčákově nahození brankář Jekel neudržel kotouč, který ze skrumáže vedle pravé tyče poslal za čáru Jan Štefka.

Blížící se konec třetiny opět patřil Třebíčským. Malý sice rychlý průnik s kličkou k úspěchu nedotáhl, ale v další šanci Psota přihrál na nepokrytého Ladislava Bittnera a ten mezi Postavovy betony snížil. Stejný hráč měl při pokračujícím tlaku domácích dokonce možnost i vyrovnat, Zubry tentokrát ale uchránila tyčka.

Třetí tercii otevřel Dostálek povedeným průnikem, při zakončení mu ale zatarasil cestu beton Jekela. Následně bohužel přišly pro Zubry těžké dvě minuty, během nichž Třebíč otočila skóre. Nejprve prudkou střelou srovnal Martin Šťovíček, pak David Michálek objel klec a zasunul puk u tyče a záhy propálil Postavu Lukáš Chalupa.

Do gólové smršti se rychle zapojil i Josef Hrabal, který se dostal k dorážce a snížením na 4:3 zase zvedl naděje Zubrů. Velké příležitosti pak vzešly od Hejcmana a Süsse, nebyly však úspěšné. Ze šlamastyky Přerov vytáhlo až špatné střídání Třebíče necelé tři minuty před koncem. Zubři přesilovku podpořili odvoláním brankáře a Radek Číp famózní dělovkou poslal zápas do prodloužení.

V něm se více na puku drželi Zubři. Matěj Svoboda mohl rozhodnout, ale po kličce Jekelovu bránu přestřelil. Vítěze tak stanovily až nájezdy. Střelcům se dlouho nedařilo, až v sedmé sérii uspěl Bittner, ale na svoji trefu nenavázal, zatímco Matěj Svoboda ano. Přerov si tak domů odvezl dva body.

David Dolníček (SK Horácká Slavia Třebíč): První třetina nebyla z naší strany úplně dobrá. My jsme si zvykali na specifický přerovský hokej. Soupeř šel do vedení 2:0, ale ve druhé třetině jsme se zvedli, měli jsme šance, dokonce jsme dali tyčku. Ve třetí třetině jsme v tom pokračovali, hráli jsme velmi dobře a otočili jsme to na 4:2, bohužel jsme ihned dostali kontaktní branku. V závěru přišla technická chyba, když jsme hráli v šesti hráčích. V nájezdech jsme taky měli mečbol, jenže zase přišla otočka. Před utkáním bychom ten bod brali, protože nejsme v ideálním zdravotním stavu, ale po tom vývoji nás jeden mrzí.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Do půlky zápasu jsme hráli dobře, paradoxně po brance na 2:0 se nám hra rozsypala až na stav 2:4. My jsme na kluky apelovali o přestávce, aby se zvedli, ale to se v úvodu nepovedlo. Samozřejmě musíme být spokojeni, když v zápase prohráváte o dvě branky, a přece si domů odvážíte dva body.