Body z moravského derby zůstaly na Hané. Zubři gólem kapitána Sýkory skolili Vsetín

P ř e r o v - Dva moravské rivaly proti sobě svedlo 17. kolo WSM ligy. Zubři se v bitvě se Vsetínem ujali vedení, když se povedenou tečí prezentoval Goiš. Valaši sice ve druhé třetině zásluhou kanonýra Březiny srovnali, Přerovanům ale chvíli před koncem třetí třetiny vystřelil tříbodový zisk kapitán Tomáš Sýkora. MEO tak vsetínský tým zdolalo podruhé v této sezoně.
17.kolo, středa 25.10.2017
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
2:1
(1:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Goiš (Dvořák, Popelka), 59. Sýkora (Berger, Malina) – 28. Březina (Kucharzyk, Ostrčil). Rozhodčí: Kopeček, Koziol – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2760. Střely na branku: 32:12. Zblokované střely: 11:7. Hity: 10:5. Vhazování: 45:17. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
Šimboch – Chmelíř, Malina, Novotný, Čáp, Zbořil, Pala – Plášek, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Popelka, Dvořák – Koblar, Gago, Navrátil
Pavelka – Dundáček, Šenkeřík, Frolo, Ostrčil, Janáček, Krenželok – Březina, Kucharczyk, Markovič – Podešva, Vávra, Slováček – Šilhavý, Hruška, Hořanský – Vítek, Karafiát, Kajaba

Úvodní minuty naznačily, že půjde o vyrovnaný duel. Dobré pozice si vytvořili Procházka s Navrátilem nebo hostující Kajaba. V 6. minutě přišla čtvrthodinová pauza, jelikož souboj v pásmu domácích vyústil v rozbité plexisklo. Zubři poté hráli v početní výhodě, nebezpeční v ní však nebyli a chvíli poté si přesilovku vyzkoušel i Vsetín.

Po uplynutí trestů přišla na řadu první branka večera. Od mantinelu vyslal prudkou střelu Dvořák a za záda brankáře Pavelky ji protečoval Jiří Goiš. Na Šimbocha Markovič nevyzrál a hra se přitvrdila. Vávra atakoval Procházku a zamířil na trestnou. Ani druhá přesilovka ale Zubry ke gólu nedovedla.

Do druhé části vkročili aktivněji hosté, více práce poté měla sice jejich defenzíva, když musela řešit akce Procházky a Pláška, ale byli to právě Valaši, kdo se gólově prosadil. David Březina se uvolnil na pravém kruhu a střelou na vzdálenější tyč srovnal stav utkání.

V půli hrací doby větší bojovnost vyzařovala od Vsetína. Valachy navíc nakoplo ubráněné oslabení, podobně tak museli zareagovat i Hanáci. Ubránit se jim zdařilo, v poslední minutě navíc nebezpečně operovali v útočném pásmu. Pavelka byl ale proti jedovatým pokusům formace Plášek – Sýkora – Šlahař vždy připraven.

I třetí perioda začala v bojovném stylu. Domácí Pšurný ani hostující Karafiát si na soupeřovy brankáře nepřišli. Ve 47. minutě neuspěl s Popelkou v přečíslení Filip Dvořák, v gólových šancích měl tedy Přerov navrch. S polovinou třetiny ubránil důležité oslabení a zakrátko směřoval za další početní výhodou. Jediný, kdo měl blízko ke gólu, byl však paradoxně vsetínský Kucharczyk, jenž hrubku domácí obrany nepotrestal.

V kolonce přesilovkových gólů tak nadále stála nula. Šanci změnit tuto statistiku dostali Valaši, jenže ani ti se dvěma minutami nenaložili úspěšně. Necelé dvě minuty před koncem, jako blesk z čistého nebe, udeřil Tomáš Sýkora. Navrátilec z trestné lavice se rozhodl zakončit přečíslení nápřahem a pro modrožluté fanoušky zařídil explozi radosti. Během závěrečné vsetínské power-play byl klíčovým faktorem brankář Šimboch, který už srovnání nedopustil. Přerovští Zubři tak proti valašskému rivalovi slaví i podruhé tříbodovou výhru.

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že vítězné utkání se dá hodnotit jedině kladně. Jak už u nás bývá v posledních zápasech tradicí, opět to byly nervy až do poslední minuty. Proti Vsetínu to pro nás mělo šťastnou koncovku.

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Hodnotí se to těžce. Druhou a třetí třetinu jsme odehráli dobře, bohužel se nám nepodařilo dát víc než jeden gól. Šancí na obou stranách v podstatě moc nebylo, těch vyložených jsme asi měli více my, ale ve finále to bylo remízové utkání a mělo to jít do prodloužení, případně do penalt. Nevím, jestli si to vybíráme, ale v těch venkovních zápasech už je to moc. Po zbytečné chybě, kdy šel obránce dolů, nás soupeř vytrestal a rozhodl zápas. Odjet bez bodu je kruté, minimálně bod, či dva bychom si zasloužili.