Junioři zlomili prokletí a rozdrtili doma Frýdek-Místek

P ř e r o v - Pokud by měli přerovští junioři ukázat na soupeře, který jim vyloženě nesedí ukázali by dozajista na celek z Frýdku-Místku. S tímto soupeřem se juniorským Zubrům tradičně nedaří a nejinak tomu bylo i dnes na začátku utkání. Zubři měli v polovině první části hry již čtyřgólové manko. Soupeř však jakoby se uchlácholil a nechal Zubry ještě do konce první třetiny vyrovnat. Obrat pak přerovští dokončili na začátku druhé třetiny. Hattrickem se blýskl Karel Kebza a výrazně tak pomohl domácím k plnému bodovému zisku.
35.kolo, neděle 19.2.2012
HC ZUBR Přerov - HC Frýdek-Místek
12:5
(4:4, 5:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 14. Kocan (Řezáč), 17. Kebza (Dostálek), 20. Vaněk (Hlídek), 20. Kocan (Vaněk), 24. Kebza (Klimecký, Dostálek), 26. Kebza (Dostálek), 26. Vaněk (Kocan), 35. Javora (Šťastný, Kvapil), 40. Málek (Šťastný, Kvapil), 42. Málek (Javora, Šťastný), 43. Maršálek (Gazda), 59. Kvapil (Šťastný) - 3. Alina, 6. Vacula (Mičulka), 9. Blahuta (Bártek, Fiala), 11. Golasovský, 30. Mičulka (Golasovský) Rozhodčí: Obadal - Kašík, Wesley Vyloučení: 8:13, navíc Herman (Frýdek-Místek) 2 x 10 minut osobní trest. Využití: 7:0. V oslabení: 2:3. Průběh utkání: 0:4, 7:4, 7:5, 12:5.
Vrzala (9. Málek) - Vávra, Dostálek, Maršálek, Málek, Drábek, Malínek, Vaněk, Klimecký, Řezáč, Kostiha, Hlídek, Kvapil, Adámek, Šťastný, Gazda, Javora, Kocan, Kebza, Navrátil, Chovanec
Carbol (20. Baldík, 26. Carbol, 41. Baldík) - Kocurek, Kočko, Blahuta, Kurajský, Hamhalter, Majola, Alina, Fiala, Ševčík, Herman, Mach, Gančarčík, Bártek, Mičulka, Vacula, Golasovský, Ručka, Beinstein

Utkání začlo pro Přerov jako ze zlého snu. Ještě ve 2. minutě sice díky nahození Málka způsobili přerovstí závar před bránou hostí, ale poté se dostali do přesilové hry ve které inkasovali. Po chybě na útočné modré čáře se dostal do samostatného úniku Jakub Alina a střelou na varážečku nedal Vrzalovi šanci zasáhnout. A o chvíli později bylo ještě hůř. To když Petr Vacula dorážel za již ležící Vrzalu střelu Tomáše Mičulky a zvýšil vedení svých barev. Uragán však ještě v žádném případě nekončil. Za přerovskou svatyní se dostal ke kotouči Přemysl Bártek, naservíroval ho Bedřichu Blahutovi a ten se nemýlil potřetí a poslal Vrzalu na střídačku. Jenže ani Kuba Málek neudržel dlouho čisté konto. Na kruhu se do kotouče opřel Filip Golasovský a svou střelou, kterou ještě otřel o horní tyčku dal svým barvám již hodně dobrý náskok. Poté se dostal ke slovu i Přerov. Konkrétně tedy Daniel Kocan, který propálil vše co mu stálo v cestě. Poté se prosadil Karel Kebza, který zužitkoval přihrávku Vlastimila Dostálka. Poté se dostal ke kotouči Petr Vaněk a z mezikruží poslal v poslední minutě kotouč za záda brankáře hostí. A to ještě nebylo všechno. Ve stejné poslední minutě to ještě zkusil důrazem před bránou Daniel Kocan a propasoval kotouč do brány a vyrovnal.

Druhou třetinu zahájili hosté s novou tváří v bráně, ale ani to Zubry nevyvedlo z dobrého rozpoložení. Ihned z kraje třetiny se v mezikuží dostal ke kotouči Karel Kebza a nekompromisně ho poslal do sítě a strhl vedení na stranu Přerova. A z podobné situace zakončil opět milimetrově přesně a svůh hattrick zakončil Karel Kebza. A zanedlouho se dostal do úniku Petr Vaněk a zakončil opět naprosto přesně, když se kotouč zastavil až o síť. Poté se ke slovu doatl i Frýdek-Místek. Do brejku se dostal Tomáš Mičulka a střelou na lapačku korigoval stav utkání. Jenže nekorigoval na dlouho. Martin Javora se dostal ke kotuči před bránou a bekhendem jej poslal nekompromisně do sítě. A 10 vteřin před koncem se dostal na kruhu ke kotouči Matěj Málek a z voleje jej poslal do sítě. Přiblížil tak Zubry k magické desítce.

A také ji ve 3. třetině sám dokončil, když dorážel střelu Matina Javory. Poté se zápas jen dohrával. Ještě o minutu později se zapsal do skóre po ukázkové kombinaci i Michal Maršálek, když si najel na milimetrovou přihrávku od Martina Gazdy a doklepával do prázdné brány. Gólový účet zápasu uzavíral Martin Kvapil střelou zápěstím, když gólmanovi změřil teplotu a kotouč zajel až do brány. Zubři tak porazili soupeře vysoko 12:5 a zaslouženě si připisují dva body za vítězství

Karel Kebza (útočník HC ZUBR Přerov): Začali jsme laxně. Dostali jsme nějaké špatné góly. V prvních střídáních jsme inkasovali nějaké branky a naštěstí jsme se oklepali a dotáhli jsme to do konce