PERMANENTKY ► Online prodej permanentních vstupenek na novou sezonu 2024/25

Základem úspěchu dorostu nad Porubou byly přesilové hry

P ř e r o v - Ve dnešním posledním kole základní části ligy dorostu před jejím rozdělením zavítal na led Přerova druhý celek tabulky - HC VOKD Poruba. Nosné pilíře výhry přerovského dorostu byly postaveny především na dobře sehraných přesilových hrách. Domácí se brzy ujali vedení a třebaže hosté rychle odpověděli, po většinu zápasu si Zubři jednogólové vedení udržovali. Nejvíce šancí si vytvořily oba celky v první třetině, s postupujícím časem šancí ubývalo. Díky dobré obranné taktice ve druhé polovině zápasu nakonec Přerov zvítězil 4:3.
26.kolo, pátek 12.12.2008
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
4:3
(3:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Brada (Kocan), 12. Žůrek (Tomeček, Gazda), 14. Pešat (Gazda), 30. Kreisel (Žůrek) - 4. Kofroň (Zuzaník), 18. Zuzaník (Palkovič), 39. Kupčík (Gonda). Rozhodčí: Kubičík - Dučák, Poláček, Vyloučení: 7:7, navíc Gonda (Poruba) 10 minut osobní trest + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Sovják - Kostiha, Vávra, Kreisel, Matyáš, Tomeček, Šimon, Šťastný, Shejbal, Javora, Navrátil, Jordán, Klimecký, Vodák, Pešat, Gazda, Stoklásek, Brada, Kocan, Malínek, Žůrek
Konvička - Lužný, Odsedek, Kofron, Lelkeš, Král, Zuzaník, Kupčík, Sochorek, Gonda, Palkovič, Peslar, Svoboda, Dominec, Chaloupka, Vícha, Puškár, Cernín, Blahuta, Hurník, Maček

Zápas zahájilo domácí družstvo velmi dobře. Již po 43 sekundách si šel odpočinout na trestnou lavici Lužný a 25 sekund před jeho návratem se po přihrávce Kocana prosadil před Konvičkou Brada a Zubři se ujali vedení - 1:0. Na počátku 4.minuty mohl na 2:0 zvýšit Javora ale neuspěl. Krátce nato na konci téže minuty Poruba odpověděla na první gól domácích. Akci Zuzaníka zakončoval Kofron - 1:1. Poté chodil Přerov hodně na trestnou lavici, zvláště při druhém oslabení měli hosté velikou převahu. Také svou druhou přesilovou hru Meo využilo. Bylo tomu tak ve 12.minutě, když po přihrávkách Gazdy a Tomečka dostal puk za Konvičkova záda Žůrek - 2:1. Téměř přesně po dvou minutách již Zubři vedli o dvě branky. Gól byl o to cennější, že jej domácí vstřelili ve vlastním oslabení. Soupeři zapomněli bránit, Gazda se dostal až před Konvičku, pěkně nahrál na druhou stranu branky Pešatovi a ten měl před sebou velkou část branky odkrytou - 3:1. Na začátku 16.minuty už mohl být rozdíl skóre tříbrankový. Na branku Poruby se řítili hned 3 hráči Meo proti jedinému hostujícímu obránci, Tomeček ale nakonec nedokázal ani vystřelit. V 18.minutě hrála Ostrava po faulech Klimeckého a Šimona přesilovku 5 na 3. Stačilo jí 9 sekund a z blízka snížil na 3:2 po přihrávce Palkoviče Zuzaník.
Ve druhé třetině dostal ve 26.minutě výhodu přesilové hry 5 na 3 i Přerov, měl k dispozici 81 sekund, ale všechny střely létaly těsně vedle soupeřovy sítě a tak po třetí se zatím Zubři z přesilovky neradovali. Stalo se tak až při následující přesilové hře. V závěru 30.minuty našel po přihrávce Žůrka pro puk cestu do sítě Kreisel a vstřelil tak vítězný gól - 4:2. Po několika příležitostech na obou stranách uzavřel skóre již v 39.minutě hostující Kupčík po přihrávce Gondy - 4:3.
Dalšího gólu už se diváci nedočkali, největší šanci Zubrů (přečíslení 2 na 1) ve třetí třetině zahodil na konci 53.minuty Kocan. Významnější tlak si ale nevytvořilo už žádné mužstvo a to ani na konci zápasu. Osiřely i trestné lavice, rozhodčí vyloučil pouze jedenkrát a to ve 48.minutě hostujícího Gondu, který však za protesty obdržel navíc dvojnásobný osobní trest a tak musel předčasně pod sprchy. Nic mimořádného už se pak nedělo, soupeři se nedostali nakonec ani k power play a tak domácí Přerov dnes porazil Porubu 4:3