Dramatický zápas juniorů ve Frýdku neměl vítěze

F r ý d e k - M í s t e k - Přerovští junioři před zápasem neprohráli již 5 utkání za sebou a protože zajížděli na led předposledního Frýdku Místku, jejich přáním bylo tuto skvělou sérii prodloužit. Na svého soupeře "vletěli", úvodní šanci dvou na jednoho ještě neproměnili, ale ve 3.minutě překonali Zubři domácího brankáře Polonyiho hned dvakrát. Toto vedení si udrželi až do konce třetiny, třebaže se domácí tým začal před Gintera dostávat čím dal častěji. Frýdku se podařilo přibližně v polovině zápasu snížit, ale reakce Zubrů byla okamžitá. Už za 30 sekund svému soupeři znovu utekli na rozdíl dvou gólů. Druhá polovina zápasu se však změnila na drama. Tlak domácích totiž stoupal a přinesl jim ve 36.minutě během pouhých 15 sekund vyrovnání. Několikrát pomohla navíc Ginterovi tyč. V poslední třetině to bylo jak na houpačce. Nejdříve Frýdek pokračoval v náporu a ujal se na 6 minut vedení. Zubři pak zabojovali a dokázali ještě znovu utkání 199 sekund před koncem otočit ve svůj prospěch. Vítězství si ale nedokázali udržet a 67 sekund před koncem domácí vyrovnali na konečných 5:5.
16.kolo, pátek 29.10.2010
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
5:5
(0:2, 3:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 30. Fiala (Bartek, Golasovský), 36. Bartoš (Dubčák), 36. Mičulka (Golasovský), 43. Bartek (Mičulka), 59. Fiala (Alina) - 3. Javora (Maša), 3. Vodák (Javora), 30. Maša (Chovanec, Blaheta), 49. Blaheta (Maša), 57. Loupal (Kocan, Vaněk). Rozhodčí: Krenželok, Barteček, Fiala. Vyloučení: 2:4 navíc Golasovský (Frýdek-Místek) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. Oslabení 0:0. Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5, 5:5
Polonyi - Kocurek, Dohnal, Langer, Králík, Golasovský, Kimla, Matula, Slípek, Bartek, Bartoš, Částečka, Ševčík, Mičulka, Fiala, Dubčák, Alina
Ginter (57. Vrzala) - Hoferek, Dočkal, Blaheta, Schaffer, Bachánek, Vaněk, Klimecký, Maša, Hlídek, Loupal, Maršálek, Brada, Hradil, Javora, Kocák, Vávra, Bosák, Vodák, Chovanec