Mladší dorost: Zubři v úvodu extraligy utrpěli debakl ve Vítkovicích

P ř e r o v – Extraligovou premiéru mají za sebou mladší dorostenci HC ZUBR Přerov. Ti v úvodním kole soutěže zavítali na led Vítkovic, tedy jednoho z favoritů ligy. Zkušený a ostřílený tým dal o své obrovské síle vědět hned v první třetině a bleskově si vypracoval tříbrankové vedení. Ještě do první sirény pak mladí Zubři inkasovali pětkrát a úvodní dějství tak prohráli hrozivým skóre 0:8. Také v dalším průběhu zápasu byli hokejisté Vítkovic mnohem aktivnější, ale jejich počet vstřelených gólů už nenarůstal takovou rychlostí. Jediný gól přerovského týmu zaznamenal na začátku třetí třetiny útočník Martin Gremlica. Mladí Zubři nakonec v prvním extraligovém utkání ve Vítkovicích podlehli domácímu týmu 1:13.
1.kolo, neděle 5.9.2010
HC Vítkovice Ridera - HC ZUBR Přerov
13:1
(8:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Ballner (Illeš), 2. Churý (Ollender), 3. Smrčka, 8. Sysala (Rimmel), 10. Rimmel (Ballner, Sysala), 10. Ballner (Sysala, Rimmel), 18. Ollender (Churý), 25. Charvát (Churý), 29. Churý (Ollender), 30. Ballner (Rimmel), 49. Řehák, 59. Rimmel (Ballner, Pop) - 41. Gremlica (Václavíček). Rozhodčí: Krenželok - Smeták, Čaja. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 11:0, 11:1, 13:1.
Svoboda - Pop, Klok, Rimmel, Sysala, Ballner, Puzič, Stanke, Smrčka, Illeš, Churý, Charvát M., Potočný, Kafka, Schwarz, Řehák, Laryš, Rudl, Potočný, Adamík, Ollender
Grigárek (3. Málek) - Běhal, Kundrátek, Duda, Vyhňák, Daniš, Červínek, Podepřel - Gremlica, Lisa, Václavíček - Karola, Němec, Medek - Padalík, Fuksa, Siegel - Kostiha, Vlach, Novák - Ministr