Starší dorost: Dlouhé vedení v Šumperku na zisk bodů nestačilo

Š u m p e r k – Po dvoutýdenní pauze se znovu rozjela finálová osmička ligy staršího dorostu a její druhou polovinu zahájili přerovští Zubři v Šumperku. Do boje s mladými Draky vstoupil Přerov dobře. Na úvodní gól sice dokázal Šumperk reagovat, ale poté Zubři na malou chvíli dokonce soupeři utekli ve skóre na rozdíl dvou branek. Část náskoku však domácí ještě v první části umazali a druhá třetina tak slibovala velký boj. Ten opravdu přišel, avšak hlavními postavami druhé třetiny byli oba brankáři. Přerovský gólman Sovják prokázal svoje kvality zejména v závěru, kdy se Zubři bránili ve dvojnásobném oslabení. Dramatické utkání tak nakonec rozhodovala třetí třetina a ta Přerovu hrubě nevyšla. Čtyři góly v síti Zubrů přinesly otočení stavu na 6:3 a oba body tak nakonec zůstaly v Šumperku.
34.kolo, pátek 12.2.2010
DRACI PARS Šumperk - HC ZUBR Přerov
6:3
(2:3, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 11. Holinka (Řehák), 16. Holinka (Blaháček), 46. Holinka (Horváth), 49. Galuška (Horváth, Blaháček), 53. Řehák (Gewiese), 57. Řehák (Drtil) - 9. Vodák (Javora, Stoklásek), 11. Gazda (Kostiha), 15. Gazda (Šťastný). Rozhodčí: Klapetek - Langr, Šedina. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 30. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 6:3.
Hoffmann (15. Zelenka) - Drábek, Vepřek, Navrátil, Gewiese, Feledík, Blaháček, Langr, Holinka, Drtil, Horváth, Řehák, Galuška, Kohout, Žalčík, Kovář, Horák
Sovják - Bachánek, Vodák, Kostiha, Adámek, Vávra, Navrátil - Stoklásek, Javora, Loupal - Malínek, Gazda, Šťastný - Žůrek, Kocan, Chovanec - Řezáč, Halla