ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Zlín 0:2 | JUNIOŘI: Olomouc - Přerov (čtvrtek 18:00) | DOROST: Přerov - Mountfield HK 5:6 (SN)

Po prodloužení tentokrát nájezdy. Dorost Zubrů nezůstal bez bodu ani proti Motoru

Po prodloužení tentokrát nájezdy. Dorost Zubrů nezůstal bez bodu ani proti Motoru
Č e s k é B u d ě j o v i c e – Hokejisté Přerova berou z druhého tripu do Čech v nadstavbě O pořadí v play-off Extraligy dorostu dva body. Po prohře s pražskou Slavií v prodloužení vyzvali českobudějovický Motor, s nímž po šedesáti minutách uhráli remízu 3:3. Vítěze na rozdíl od sobotního zápasu v Edenu neurčila ani nadstavba, v nájezdech pak byli úspěšnější domácí Jihočeši. Zubry nyní čekají dvě utkání na přerovském stadionu, kde se střetnou s Mladou Boleslaví a Hradcem Králové.
35.kolo, sobota 20.1.2024
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
4:3sn
(0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Lev (Hečko, Blažek), 36. Koníř (Novotný), 48. T. Přibyl (Lev), rozhodující nájezd T. Přibyl – 38. Miklas (Mátl, Frnka), 45. Koudela (Švejcar), 52. Mátl (Mozr, Cífka). Rozhodčí: Matoušek – Jindra, Tuháček. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Jelínek – Benák, Matějka, Jaroš, Blažek, Nedorost, Smejkal – Mařík, Novotný, Hečko, Čečetka, Muška, Koníř, O. Přibyl, T. Přibyl, Lev
Trnka – Pala, Pohanka, Mozr, Kočara, Zahradníček, Cífka – Brovják, Frnka, Miklas, Švejcar, Kováč, Vyroubal, Došlík, Koudela, Židlík, Mátl

Komentář k zápasu

V úvodních minutách byl ve větším vytížení domácí brankář Jelínek. Vedle střeleckých pokusů se ve hře objevovaly i osobní souboje. Přerovští hokejisté pak dostali při vyloučení domácích dvě dobré příležitosti dostat se do vedení. Z jejich pohledu se za povedenější dá označit ta první. Ke změně stavu však během prvních dvaceti minut nedošlo ani na jedné straně.

Do druhé třetiny nastoupil Motor s větším úsilím, které bylo patrné od prvního střídání. Zanedlouho přišla i první branka zápasu. Skóre otevřel Jakub Lev po nahrávce Hečka. Následovala povedená pasáž, kde si domácí začali tvořit příležitosti. Tu zastavilo až další vyloučení, tentokrát za vyhození puku z obranného pásma. Jihočechům se nadále dařilo bránit svůj náskok i v oslabení. Několik minut po odehrání poloviny zápasu mohl Lev po skvělé individuální akci přidat druhý gól, hostující brankář Trnka byl proti. Uběhlo však jen několik desítek sekund a mezi střelce se šťastnou ranou zapsal domácí Dominik Koníř. Další neproměněná šance o minutu později mohla Motor mrzet. Na druhé straně na rozdíl jednoho gólu snížil David Miklas, kterého zpoza branky přesně našel Mátl. Zubři se tak před koncem druhé třetiny dostali na těsný kontakt.

O jak důležitý gól se jednalo, naznačil hned úvod poslední třetiny. V něm se přesnou ranou trefil Filip Koudela. Domácí se sice mohli zlobit na situaci, která tomu předcházela, gól však zůstal v platnosti. Rozhodčí navíc vylučovali za nesportovní chování. Tato situace orámovala nejvypjatější část utkání. Netrvala ovšem příliš dlouho. K tomu přispěl hlavně domácí útočník Tomáš Přibyl, jenž se prosadil po samostatné akci. Napodobit ho mohl Mařík, ale radost mu překazil spolehlivý Trnka. Motor se pak dopustil dvou faulů ve stejném čase, čímž Přerovu nabídl skvělou možnost se znovu dorovnat. Nezpochybnitelnou výhodu dvou mužů chytře využil Lukáš Mátl dorážkou Mozrovy nepřesné střely. Vyrovnané utkání pomalu mířilo do prodloužení.

V něm měli největší příležitosti domácí hokejisté. Včetně samostatného nájezdu, který budějovický kapitán Lev neproměnil. Po uplynutí nastaveného času, tak dostali v nájezdech šanci i jiní. A byli úspěšní. Za Motor se nejprve prosadili Tomáš Přibyl a Koníř. Brankář Jelínek na druhé straně neinkasoval ani jednou. Z cenného vítězství za dva body se tak po poslední Maříkově trefě mohl radovat se svými spoluhráči.