Dorost proti Táboru zvládl klíčovou třetí třetinu a vybojoval si extraligovou záchranu

P ř e r o v – Dorostenečtí hokejisté Přerova porazili v závěrečném zápase extraligové nadstavby O účast v play-off Tábor 3:1 a nejvyšší soutěž udrželi i pro příští sezonu. Zubři prohrávali od deváté minuty po gólu Pospíchala. Ve třinácté minutě srovnal Netopil a v poslední dvacetiminutovce strhli vítězství na stranu MEO Lažněvskij a v přesilovce kapitán Janek. V konečné tabulce obsadili zachránění svěřenci trenérů Kudělky a Verlíka páté místo.
36.kolo, sobota 4.3.2023
HC ZUBR Přerov - HC Tábor
3:1
(1:1, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Netopil (Červenka), 53. Lažněvskij (T. Šťastný, Škňouřil), 54. Janek (T. Šťastný, Lažněvskij) – 9. P. Pospíchal (Vlček). Rozhodčí: Koziol – Bartek, Klimek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 145. Střely na branku: 30:26. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Ryšavý – Pohanka, Mráček, Cífka, Polame, Udověnko, Janek, Škňouřil – T. Šťastný, Šindler, Netopil, Kurial, Dobša, Martiňák, Lažněvskij, Červenka, Macek, Dobřecký
Ferdus – Mrázek, Mašek, Céza, M. Šťastný, Bouška, Jaroš, Honzík – P. Pospíchal, Vlček, Němeček, J. Pospíchal, Mohyla, Křepelka, Kostka, Dohnal, Suchan, Hlavín