Juniorka v posledním duelu základní části vyřídila Porubu, na soka pro play-off si počká

P ř e r o v – Hokejisté Přerova zvítězili ve 41. kole Ligy juniorů doma nad Porubou 4:0 a základní část zakončili jako nejlepší tým skupiny Východ. Zubři po bezgólové první třetině dvakrát skórovali ve druhém i třetím dějství. Nejprve se při vlastním oslabení trefil ve 32. minutě Matěj Halík, další branky přidali za necelé dvě minuty Patrik Hyža a v závěru Ondřej Kolařík a Petr Svoboda. Hanáci na celek ze slezské části Ostravy, který do Přerova přijel pouze s třinácti hráči do pole, vyzráli i ve čtvrtém vzájemném zápase této sezony. Soupeře pro čtvrtfinále play-off se dozví v neděli, půjde o jednoho z dvojice Chomutov – Havlíčkův Brod.
41.kolo, pátek 10.3.2023
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
4:0
(0:0, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Halík (Pekr), 34. Hyža (Nesvadba, Brázda), 56. Kolařík (Veselý, Švejda), 60. Svoboda (Koblížek, Brázda). Rozhodčí: Koziol – Klimek, Přecechtěl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 159. Střely na branku: 45:24. Průběh utkání: 4:0.
Žurek – Koblížek, Nesvadba, Holík, Veselý, Brázda, Nášel, Pekr – Kolařík, Hanák, Buršík, Švejda, Halík, Hyža, Svoboda, Lysoněk, Šilhavý, Kuchta, Štíbr
Mareček – Kalužík, Řepa, Fišara, Hlaváč, Falhar, Šrubař, Gnap, Chovanec, Stasjuk, Halata, Skřipčák, Koudelný, Wawrzkiewicz