Juniorka přišla o tři body v poslední minutě, Chrudim předčila alespoň v nájezdech

C h r u d i m – Juniorce přerovských hokejistů odveta proti Chrudimi vyšla, na východě Čech vyhrála 5:4 po samostatných nájezdech a soupeři oplatila středeční domácí porážku. Zubři po dvou třetinách vedli o dva góly, skórovali Nesvadba, Lysoněk, Jan Hanák a Buršík. Chrudim ale zkraje posledního dějství snížila a 47 sekund před sirénou srovnal Jirout. V nájezdech odpověděl na branku Matýse Šilhavý a o druhém bodu pro Přerov poté v sedmé sérii rozhodl kapitán Holík.
39.kolo, pátek 3.3.2023
HC Chrudim - HC ZUBR Přerov
4:5sn
(1:2, 1:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Jaša (Hemský, Dostál), 37. Jaša (Macas, Matýs), 41. Štěpánek (Jirout), 60. Jirout (Sopoušek, Jaša) – 18. Nesvadba (Kolařík, Švejda), 20. Lysoněk (Štíbr, Koblížek), 27. Hanák (Holík), 36. Buršík (Štíbr, Lysoněk), rozhodující nájezd Holík. Rozhodčí: Battěk – Hájková, Kubas. Vyloučení: 2:3, navíc Bárta (Chrudim) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 33:44. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 4:4, 4:5.
Kadlc – Beran, Vašek, Straka, Dvořák, Bárta, Pazdera, Sopoušek – Dostál, Novák, Jirout, Rossokha, Macas, Matýs, Štrup, Kotalík, Hemský, Štěpánek, Jaša, Zdeněk
Vojtek – Harásek, Koblížek, Holík, Nesvadba, Veselý, Pekr, Nášel – Buršík, Švejda, Halík, Hyža, Svoboda, Kolařík, Kuchta, Štíbr, Hanák, Lysoněk, Šilhavý