Souboj brankářů vyhrál domácí Ginter

P ř e r o v - Dnešní zápas byl především soubojem brankářů obou mužstev. Oba týmy si vytvořily poměrně velké množství šancí, ale brankáři byli dnes k nepřekonání. Přerovu se to nakonec jedenkrát podařilo a tak především díky vynikajícímu Ginterovi v přerovské brance domácí zvítězili fotbalovým výsledkem 1:0
14.kolo, pátek 24.10.2008
HC ZUBR Přerov - HC Uherské Hradiště
1:0
(0:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 25:29 Vaněk (Pírek) Vyloučení: 10:7 navíc Krystýnek a Blaha (oba Uh.Hradiště) 10 min, Využití: 1:0, Oslabení: 0:0
Ginter - Hoferek, Brázda, Pírek, Bosák, Šrámek, Klimecký, Blinka, Ferenc M., Vaněk, Šteiner, Holík, Menšík, Ferenc J., Nedbal, Blaheta, Hradil, Schaffer, Konečný
Musil - Trněný, Doležálek, Karpíšek, Krystýnek, Fridrich, Oslzla, Blaha, Korda, Kreisinger, Kundera, Ohnoutek, Měšťánek, Hrabec, Dvořák, Koutný, Blažek, Kovář

Vynikající výkony brankářů provázely toto utkání juniorů, které odstartovalo druhou polovinu základní části ligy juniorů. První třetina byla na šance chudší, největší šance Přerova měli v 16.minutě Vaněk a o minutu později Menšík, když se dokázali před brankou hostujícího Musila perfektně uvolnit. Nedokázali jej však už překonat. Obrovskou příležitost dostali hosté ve formě své první dvojnásobné přesilovky trvající 99 sekund, ale díky skvěle pracující obraně a perfektním zákrokům přerovského Gintera se nedokázali gólově prosadit.
Ve druhé třetině přibylo vyložených šancí na obou stranách. Nejdříve v čase 25:29 prostřelil Musila po Pírkově nahrávce Vaněk - 1:0. Ve 27.min zlikvidoval Ginter sólový nájezd hostujícímu Oslzlovi a jen o pár sekund později "hřmělo" na druhé straně při přečíslení dvou na jednoho, ale skóre se nezměnilo. Nestalo se tak nakonec ani v čase 29.40, kdy vsítilo Meo druhý gól, ten však rozhodčí neuznal, protože branka byla dosažena rukou. Ve 33.minutě rozhodčí dokonce vyloučil dva hráče Zubrů najednou, velkou šanci si však při tomto již druhém oslabení 3 na 5 dokázal vytvořit i Přerov. Ve 36 minutě si Uherské Hradiště vypracovalo perfektní akci 3 na 1, ale Ginter i tentokrát tým podržel.
Poslední třetina patřila spíše hostům, ve 44.minutě si vytvořili hosté asi největší svou šanci, když Oslzla už Gintera překonal, ale tentokrát našemu brankáři pomohlo břevno jeho svatyně. Čtyři minuty poté při akci 2 na 1 hosté pouze Ginterovi "vyprášili" betony. Velký tlak vyvíjeli junioři Uherského Hradiště ještě v posledních pěti minutách a prokázat své kvality musel Ginter ještě několikrát. Rozhodnuto nebylo do posledních sekund, prudké střely na něj letěly i v posledních 10 sekundách zápasu. Junioři Přerova tak vyhráli fotbalovým skóre 1:0 a za vítězství mohou poděkovat především jemu.