Junioři překvapivě podlehli doma Kroměříži

P ř e r o v - V 17.kole ligy juniorů přivítali Zubři na svém ledě Kroměříž. Třebaže hosté jsou v tabulce až na předposledním místě, takřka celý zápas patřil především jim. Přerov tentokrát zaostával zvláště ve druhé polovině utkání bruslařsky i střelecky. Přísnější měřítko snese pouze brankář Ginter, který zmařil řadu vyložených šancí Kroměříže. Hosté si tak po výborném výkonu odvezli z Přerova zaslouženě oba body.
17.kolo, pátek 20.11.2009
HC ZUBR Přerov - HK Kroměříž
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 17.Blinka (Dočkal, Vaněk), 38.Šteiner (Šrámek, Holík) - 14.Kopún, 40.Murín, 43.Vinklárek (Murín, Krybus), 46.Krybus (Kopún, Murín), 59.Murín (Kopún, Krybus). Rozhodčí: Valouch - Matěj, Dučák. Vyloučení: 11:7 + Holík (Přerov) 10 min OT, Hoferek (Přerov) 10 min OT. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Průběh zápasu: 0:1, 2:1, 2:5
Ginter - Hoferek, Ryšánek, Molnár, Bosák, Dočkal, Šrámek, Kocan, Blinka, Ferenc M., Vaněk, Šteiner, Holík, Vencel, Kreisel, Nedbal, Blaheta, Prášek, Hradil, Schaffer, Konečný
Kuchař - Dias, Steiner, Foltýn, Sedlář, Pristach, Krybus, Wachal, Machálek, Procházka, Vinklárek, Kopún, Suchánek, Murín, Telcký, Švrček, Souček

Pouze první třetina byla celkem vyrovnaná. Hosté "vystrkovali růžky" hned od začátku. V 8.minutě střílel prudce od modré Kopún a puk se odrazil od břevna Ginterovy brány. Přerov hrál hned v úvodních 10 minutách dvě přesilové hry, ale na dostřel kroměřížské klece se dostal jen při první z nich, navíc jen z velké vzdálenosti. V polovině třetiny dostali příležitost k vyzkoušení přesilovky i hosté, ale po necelé minutě se svým faulem o tuto možnost sami připravili. Ještě při hře 4 proti 4 se probojoval až před kroměřížskou svatyni Nedbal, ale kroměřížského brankáře Kuchaře nepřekonal. Za minutu poté stále při hře 4 na 4 (neboť i domácí byli znovu vyloučeni) se puk po nebezpečné střele Suchánka nacházel puk již za Kuchařovými zády, ovšem brankovou čáru nepřešel. Chvíli tam stál, ale žádnému z přerovských hráčů se jej nepovedlo i díky Sedlářovu hákování dorazit. V závěru 14.minuty otevřela skóre Kroměříž. Při hře 4 na 4 Meo si dokázal z boku najet až před bránu Kopún a z bezprostřední blízkosti svou akci proměnil - 0:1. Přesně v čase 17:00 se ještě podařilo Přerovu vyrovnat. Po přihrávkách Vaňka a Dočkala se před Kuchařem prosadil Blinka - 1:1.

Ve druhé třetině se už začali více prosazovat hosté. Vytvořili si více šancí než Meo. Už po 45 sekundách přečíslili obranu Přerova při nájezdu 2 na 1, díky výbornému zásahu brankáře Gintera se však skóre nezměnilo. V 28.minutě se hostující Pristach při svém sólovém nájezdu trefil pouze do Ginterovy masky. 150 sekund před druhou sirénou si pěknou kombinaci vytvořila trojice Šteiner, Šrámek a Holík. Celou akci Šteiner zakončoval téměř do prázdné brány - 2:1. Zdálo se, že Přerov přeci jen převezme iniciativu a ve 39.minutě se do sólového nájezdu dostal Kocan. Tomu se ho dokonce podařilo proměnit, ale protože zároveň v jiné části kluziště fauloval Dočkal, sudí gól neuznal. Meo to pak krutě odpykalo, neboť 26 sekund před koncem třetiny vyrovnal prudkou střelou od modré, která byla možná ještě tečována, Murín - 2:2.

Ve třetí třetině již bylo na ledě prakticky jen jedno mužstvo. Kuchař již měl jen minimum práce. Krátce po úvodním buly Zubři špatně střídali a hosté ve 43.min. využili i tuto přesilovou hru. Po přihrávkách Krybuse a Murína z prostoru mezi kruhy prostřelil Gintera Vinklárek střelou z první - 2:3. Nápor juniorů Kroměříže pokračoval i nadále a to se jim vyplatilo, protože v 46.minutě se ujali již dvoubrankového vedení. To "chytrými" přihrávkami poslali Murín s Kopúnem do brejku Krybuse a ten blafákem zvýšil na 2:4. Za minutu poté se do šance dvou na jednoho dostali kroměřížští Procházka se Suchánkem, Ginter tentokrát pokus zlikvidoval. Krátce nato si šel odpočinout na trestnou lavici Ryšánek a hned po prvním buly zvonila za Ginterem levá tyč jeho svatyně. Hosté pak až do konce zápasu měli hru plně ve své režii a Zubry k ničemu významnému nepustili. Navíc je díky svému pátemu gólu na počátku 59.minuty odradili i od power play, které při tříbrankovém rozdílu bylo zbytečné. Po přihrávkách Krybuse a Kopúna střílel do z velké části odkryté Ginterovy branky Murín - 2:5. Přerov tak prohrál s Kroměříží 2:5 a nutno přiznat, že výsledek plně odpovídá průběhu zápasu.