Junioři zahájili první letošní trip neúspěšně, na ledě kladenských Rytířů nebodovali

K l a d n o – Nový rok už úvodním zápasem začali také juniorští Zubři, kteří se navíc poprvé ve skupině o 13. – 24. místo vydali na trip. Štace na kladenském kolbišti se ovšem zapsala jako neúspěšná. Přerov sice byl střelecky aktivnější, měl spoustu šancí a několik přesilovek, z nichž mohl reagovat na úvodní branku Rytířů, ale všechno bylo bez gólového efektu. Po půli se sice už tým Zubrů prosadil, jenže trefy z holí Bienieka a Zmeškala pouze zmírnily náskok Kladna. Třetí třetinu domácí bez potíží kontrolovali, navíc ještě svůj náskok zvýraznili na 7:2. Přerov padl i v nadstavbě a neukořistil tak ani bod.
28.kolo, pátek 4.1.2019
Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov
7:2
(1:0, 3:2, 3:0 - N 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Rendla (Čermák), 24. O. Bláha (Filip, Jelínek), 34. Jelínek (Volráb, Filip), 40. Zelingr (Čermák, Zich), 43. M. Bláha (Šmatlák, Čermák), 52. O. Bláha (Šmatlák), 59. Šmatlák (Rendla, Čermák), 61. Husarik (Zich) – 32. Bieniek (Hradil), 37. Zmeškal (Ryšavý, Hradil). Rozhodčí: Nepomucký – Svoboda, Žídek. Vyloučení: 5:2, navíc Jelínek (Kladno) 10 minut osobní trest – Bieniek (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80. Střely na branku: 31:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 7:2.
Novotný – Staněk, Volráb, Šmatlák, Zíka, Zelingr, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Husarik, Rendla, Jelínek, Filip, Čermák
Šimonů – Kopeček, Tischer, Takáč, Bieniek, Gréč, Már – Dobša, Ryšavý, Hradil, Borot, Indrák, Krátký, Chytil, Paťava, Zmeškal, Tarnoczy, Navrátil, Pěcha