ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Kadaň 5:0 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Starší dorost doma zničil Techniku jedenácti góly, baráž o extraligu už má na dosah

Starší dorost doma zničil Techniku jedenácti góly, baráž o extraligu už má na dosah
P ř e r o v – Ve středeční dohrávce odjel z MEO Arény s prázdnou Šumperk a v pátečním klání i Technika Brno. Starší dorostenci o dalším vítězství a přiblížení se k baráži o extraligu rozhodli už v první periodě. V ní se navíc soupeři zranil jediný brankář, proto Brňané museli do své klece postavit hráče z pole. Tým Zubrů k úvodním pěti gólům přidal pak dalších šest a celkově vyhrál výrazným rozdílem 11:0. Hned pět branek a k tomu ještě dvě asistence zaznamenal útočník Miroslav Skopal. K definitivní jistotě účasti v baráži schází Přerovu tři zápasy před koncem nadstavbové části dva body.
39.kolo, pátek 9.3.2018
HC ZUBR Přerov - VSK Technika Brno
HC ZUBR Přerov - VSK Technika Brno
11:0
(5:0, 4:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Skopal (Gorás), 2. Kopeček (Navrátil), 10. Mynář (Vohrabal), 14. Skopal (Tischer, Svozil), 17. Wolf (Gorás, Skopal), 21. Skopal (Gorás), 24. Skopal (Navrátil), 36. Navrátil (Svozil), 36. Komačka (Frolek), 46. Skopal (Navrátil), 60. Vlček (Skopal). Rozhodčí: Sedlák – Bryška, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Střely na branku: 42:20. Průběh utkání: 11:0.
Machač – Kopeček, Tischer, Svozil, Vohrabal, Koudela, Peluha, Nesrsta, Vlček – Kuba, Skopal, Navrátil, Ministr, Tarnoczy, Foltas, Wolf, Frolek, Mynář, Mrázek, Gorás, Komačka
Horký (21. Kousal) – Bajkalov, Kučera, Lučivňák, Kousal, Čiliak, Hejduk – Coufal, Mach, Alešin, Ognar, F. Malý, Švarcberger, J. Malý, Hovorka, V. Malý, Kunst

Komentář k zápasu

Úvodní buly odstartovalo nejen samotný zápas, ale i výrazný tlak Zubrů. Ti navíc dvakrát bleskově udeřili během 72 vteřin. Nejprve Miroslav Skopal zakončoval rychlé přečíslení a po něm úspěšně dorážel kotouč za Horkého záda Jan Kopeček. Navrátilův průnik pak sice byl bez gólového efektu, ale na začátku 10. minuty se ujala rána Petra Mynáře, který zvýšil na 3:0.

Brno se uvedlo šancemi až později. Coufal i Kunst měli dobré možnosti, avšak Machač kotouč v obou případech vyrazil. To Přerov s dalšími příležitostmi naložil mnohem lépe. Miroslav Skopal překonal Horkého z bekhendu a přesná střela Petra Wolfa pak znamenala vedení už 5:0.

Soupeři se navíc zranil jediný gólman Michal Horký, proto se o přestávce musel do brankářské výstroje obléct obránce Viktor Kousal. I když byla jeho snaha obrovská a předvedl několik výborných zákroků, dalším gólům nezabránil. Hattrick a celkově šestý gól hned přišel z hole Miroslava Skopala. Pak měl sice obrovskou příležitost mezi betony zakončující Coufal, ale byl to znovu Přerov, kdo se prosadil. Na 7:0 posunul skóre po hezké souhře opět Miroslav Skopal.

V půli zápasu hráli Zubři oslabení, které mohl z brejku potrestat Kunst. Machač se však vytáhl a svůj čistý štít udržel. Zanedlouho byl v početní výhodě, a to dvojnásobné, Přerov. Od modré čáry Svozil sice Kousala nepřekonal, ale Jakub Navrátil o pár vteřin později už zblízka zacílil přesně. Poté navíc pokračující klasickou přesilovku využil střelou nad Kousalovo rameno Petr Komačka a tým Zubrů tak vedl 9:0.

Třetí dějství už se hrálo v poklidném tempu. Hosté si s Machačem poradit nedokázali, modrožlutí naopak přidali ještě dva góly navrch. Desítku zaokrouhlil svou pátou trefou v zápase agilní Miroslav Skopal a poslední slovo měl v závěru obránce Ondřej Vlček. Ten si v přesilovce od modré sjel blíže k bráně a prudce zamířil pod horní tyč.