I přes výborný úvod starší dorost podlehl Vítkovicím

P ř e r o v – V osmé minutě vedení o tři góly! Starší dorost nastoupil proti Vítkovicím do posledního utkání základní části extraligy bojovně, z čehož se dokázal prosadit a soupeře tím dost překvapil. Náskok Zubrů se ale postupně zmenšoval. Klíčovým momentem bylo neproměnění obrovské šance ve druhé třetině, kdy domácí mohli přidat čtvrtý gól. Místo toho však přišlo na druhé straně vyrovnání a třetí část už byla v jasné režii Vítkovic. Ostravané dvakrát bleskově udeřili po chybách přerovských hráčů a v závěru přidali další góly. Zubři už potom stačili stav pouze zkorigovat na 4:7. Po vánoční pauze starší dorost zahájí nadstavbovou část nejvyšší soutěže.
28.kolo, sobota 15.12.2012
HC ZUBR Přerov - HC Vítkovice Ridera
4:7
(3:1, 0:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 2. Karola, 7. Václavíček (Pecha), 8. Nohál (Kundrátek), 58. Müller (Siegel) - 17. Ballner (Gelnar), 36. Ballner (Rudl, Charvát), 37. Ollender (Jáchym, Puzič), 41. Ballner (Jáchym, Pop), 42. Ollender, 49. Charvát (Klapetek), 54. Charvát (Ballner). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Havlík. Vyloučení: 12:14. Využití: 2:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 89. Střely na branku: 16:34. Průběh utkání: 3:0, 3:7, 4:7.
Grigárek - Slavík, Červínek, Kundrátek, Duda, Maršálek, Metelka - Pecha, Karola, Václavíček - Nohál, Rybka, Kubal - Müller, Němec, Kubíček - Siegel, Novák
Mizera (7. Wanecki) - Puzič, Ballner, Charvát, Schwarz, Churý, Jáchym, Stránský, Stoklásek, Demel, Škutchan, Fajkus, Ollender, Gelnar, Klapetek, Stanke, Volný, Rudl, Pop