Starší dorost v těžkém utkání na ledě Poruby remizoval

O s t r a v a – Starší dorost vyrazil v pátek k ostře sledovanému mači na led Poruby. Ta se mohla v případě vítězství na Přerov hodně dotáhnout a výrazně zdramatizovat boj o první místo. Duel byl od začátku hodně nervózní a protáhl se na více než dvě a půl hodiny. Zubři se v první třetině dostali v přesilovce do vedení, ale další velkou řadu trestů Poruby už v gól nepřetavili. Od druhé části Poruba zabrala, Přerov však díky bojovné hře slavil další gólové úspěchy a chvíli dokonce vedl 3:1. Ještě do sirény ale přišlo snížení a brzy po startu třetí periody vyrovnání. Všechny tři góly dostali Zubři v oslabení, ale to nejtěžší pětiminutové v rozhodujících momentech přežili. V závěru tým výrazně podržel brankář Mánek a Zubrům také přálo štěstí, protože domácí nastřelili tyčku. Po remíze 3:3 se tak oba týmy o body podělily.
30.kolo, pátek 17.2.2012
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
3:3
(0:1, 2:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 29. Schwarz (Demel, Baca), 39. Kaleta (Stanke), 42. Gelnar (Csomor, Demel) - 11. Rajnoch (Čelko), 27. Kundrátek (Dostálek), 36. Kratochvíl (Spěvák, Karola). Rozhodčí: Fiedler - Havlík, Gančarčík. Vyloučení: 9:10, navíc Kaleta (Poruba 10 minut osobní trest). Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 27:27. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3.
Maček - Schwarz, Demel, Chamrád, Vavroš, Wolný, Balcar, Soukal, Gelnar, Pelech, Stanke, Baca, Havránek, Gola Kaleta, Smrčka, Holaň, Csomor
Mánek - Mašíček, Zbořil, Andrýsek, Tomiga, Kundrátek, Šťastný, Duda - Rajnoch, Šnirc, Čelko - Karola, Kratochvíl, Spěvák - Gremlica, Němec, Dostálek - Václavíček, Zatloukal