Zubři zdolali Břeclav až ve třetí třetině

P ř e r o v - Zápas zůstal dlouho otevřený. Zubři se sice ujali dvougólového vedení, díky svým chybám v obraně však umožnili soupeři ve druhé třetině srovnat. Ve třetí třetině se ale opět projevila bojovnost přerovského celku, dvěma rychlými góly v 48.minutě strhl Přerov vedení na svou stranu a výsledek pojistil přesně dvě a půl minuty před koncem. Velké mínus je ovšem zranění Vladimíra Kočary, který si v 38.minutě zápasu zranil koleno.
10.kolo, středa 15.10.2008
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
5:2
(1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 13:45 Rusek (Halouska), 23:25 Vlček (Halouska, Sprušil), 47:12 Kolář (Mališka), 47:59 Rak, 57:30 Martinák (Rusek, Hanák) - 27:40 Zeman (Novák), 34:56 Kárný (Barák). Rozhodčí: Volf - Velinský, Wesley. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 900. Střely na branku: 51:36. Buly: 50:31. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 5:2.
Sedláček - Hruška, Halouska, Vlček, Ryšánek, Prinke, J.Ferenc, Bauer - Kočara, Sprušil, Mališka, Martinák, Šimo, Rak, Kolář, Hanák, Rusek, Finsterle, Kundrátek, Kupec
Chvátal - Raška, Novák, Veselský, Barák, Kroupa, Šimeček, Laga, Sladký, Pazdera, Popela, Hrůza, Kárný, Nohel, Kurial, Koš, Čikl, Zeman, M.Kuřítko, J.Kuřítko

Zápas začalo Meo velmi aktivně. Po Kočarově střele z kruhů se hned 29 sekund po začátku zápasu tvrdě opřel do střely již z poměrně velkého úhlu Sprušil a za Chvátalem zazvonila pravá tyč. Pak se dlouho nic významného nedělo, zápas pokračoval ve volnějším tempu až do 14.minuty. Tehdy našel Halouska u mantinelu na modré útočné čáře dobře postaveného Ruska, který si pěkně najel až před bránu a Chvátala v pohodě překonal - 1:0. Hosté měli v první třetině svou největší šanci v polovině 18.minuty, když se před Sedláčkem uvolnil Barák a jen těsně minul jeho branku.
Druhou třetinu začala lépe Břeclav, když během úvodních 3 minut 6krát Sedláčka vyzkoušela. Naopak, první akce domácích ve druhé třetině skončila úspěšně. Ve 24.minutě po přihrávce Sprušila přišel další pas Halousky zleva před branku na Vlčka a ten z první prudkou ranou zvýšil na 2:0. Ve 28.minutě však obrana Zubrů zaváhala a pustila soupeře do přečíslení dvou na jednoho. Novák se rozhodl před bránou přihrát na Zemana a Sedláček neměl šanci gólu zabránit - 2:1. Ani ne za minutu už mohlo být srovnáno, když střela Karného se odrazila od pravé tyče Sedláčkovy svatyně. V dalších fázích této třetiny bylo hodně vidět Hanáka a v 35.minutě velikou šanci spálil Rusek s Vlčkem. Při této akci se však Zubři dostali až příliš dopředu a vzadu zapomněli na zcela volného Baráka s Kárným. Ten pak překonal při jejich dvojnásobném sólovém nájezdu bezmocného Sedláčka podruhé - 2:2. Další zajímavou situaci přinesla 37.minuta, když Hanák dorážel jednu střelu domácích jen do pravé tyče. Naopak nepříjemný okamžik pro Přerov nastal ve 38.minutě. Vladimír Kočara si poranil koleno a musel odejít do šatny. Několik zápasů ho na ledě bohužel neuvidíme.
V poslední třetině se zvýšilo tempo a oba týmy se snažily strhnout vedení na svou stranu. Velmi blízko k tomu měla Břeclav ve 42.minutě, když po pěkné akci měl Kroupa před sebou už odkrytou přerovskou síť, Sedláček však vynikajícím zákrokem gólu zabránil. Po serii několika vyloučení přišla 48.minuta, která hosty srazila definitivně do kolen. Dva "slepené" góly Zubry uklidnily a zápas už dovedli do vítězného konce. Na 3:2 zvyšoval Kolář. Po Mališkově přihrávce si najel do volného prostoru před Chvátalovu branku a překonal jej potřetí - 3:2. 47 sekund poté se krátce po buly dostal k puku Rak, počkal si až si brankář lehne a odkryje mu branku - 4:2. V 50.minutě mohl zvýšit na 5:2 Martinák, jeho sólo však Chvátal zlikvidoval. V poslední desetiminutovce ještě několikrát zahrozila Břeclav, jedenkrát z akce dvou na jednoho, která skončila na boční síti, jednou zastavila jejich tvrdou střelu dokonce levá tyč. Definitivně pojistilo Meo vítězství v polovině 58.minuty. Po přihrávkách Hanáka a Ruska zpoza branky střílel z první těsně před bránou mezi Chvátalovy betony Martinák a upravil tak na konečných 5:2. Zubři tím prodloužili sérii vítězných tříbodových zápasů už na čtyři.

video : sestřih zápasu Přerov - Břeclav

Jaroslav Beck (HC ZUBR Přerov): Pro nás je teď každý zápas velmi těžký. Zvláště po tom, když nám ze sestavy vypadl i Vladimír Kočara. Útočné lajny se hodně těžko dávají dohromady a máme v obraně už čtyři hodně mladé hráče. Takže každý zápas prostě musíme hrát na krev a velmi pečlivě bránit. Zápas dnes začal Tonda Sprušil parádní tyčkou a tím předurčil takový vývoj, že my jsme hráli, ale nemělo to ten správný důraz a šťávu. Proto soupeř dlouho tak nějak přežíval a dočkal se potom dvou brejků, kterým předcházel odražený puk. Břeclav má poměrně zkušené mužstvo a dokázala to využít. S Kočarou to vypadá na neděli špatně. Do zápasu v Orlové už by se snad mohl zapojit Korčák. Budeme hrát v podobné sestavě jako dnes. V neděli musíme hrát s velkým nasazením a dobře bránit.

Jiří Otoupalík (HC Břeclav): Dvě třetiny jsme s Přerovem dokázali držet krok a zápas pro nás vypadal nadějně. V úvodu třetí třetiny jsme měli ještě tři dobré gólové šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak jsme udělali několik individuálních naprosto hrubých chyb v obraně a domácí utkání rozhodli. Pokud chceme bodovat a jít v tabulce nahoru, tak je třeba půlku mužstva vyměnit.