Pavel Rusek: Jsem moc rád, že jsme zápas vyhráli

Pavel Rusek: Jsem moc  rád, že jsme zápas vyhráli
P ř e r o v - Už čtyři zápasy trvá vítězná série přerovských hokejistů. Svěřenci trenéra Jaroslava Becka dokázali i v oslabené sestavě v dnešním utkání s Břeclaví vybojovat další tři body. V tabulce tak i po desátém ligovém kole drží přerovští Zubři čtvrté místo. Na celkovém vítězství 5:2 se podílel i útočník Pavel Rusek, který se ve 14.minutě jako první zapsal do střelecké listiny zápasu.
K dnešnímu vítězství nad Břeclaví jsi přispěl gólem. Můžeš tu situaci popsat?
Dostal jsem přesnou přihrávku za obranu od Tomáše Halousky, pak jsem udělal tři rychlé kroky a viděl jsem, že obránci už mě nestíhají, tak jsem to natáhl na delší stranu. Brankář mi chtěl puk vypíchnout, ale mě se podařilo, aby mu projel pod hokejkou a já jsem zakončoval skoro do prázdné branky.

Soupeř za stavu 2:0 na chvíli ožil a dokonce vyrovnal. Co se tam stalo?
Řekl bych, že za stavu 2:0 tam z naší strany přišlo takové uspokojení. Měli jsme předtím hodně šancí na vstřelení gólu. Ten vyrovnávací pramenil ze situace nedáš – dostaneš. My jsme měli během jednoho střídání tři tutovky a mohlo to být 3:1. Nakonec ten gól ale padl na druhé straně, když všichni začali útočit. Bohužel to bylo 2:2.

Co se dělo během druhé přestávky v šatně? Ve třetí třetině jste pak hráli velmi bojovně.
V šatně byla během přestávky velká bouře. Některá slova se nedají ani publikovat. Řekli jsme si, že s takovým soupeřem prostě nesmíme doma ztratit body a musíme vyhrát. Chtěli jsme do toho pořádně šlápnout a povedlo se nám to otočit. Jsem moc rád, že jsme zápas dovedli do vítězného konce, i když v úvodních čtyřech minutách třetí třetiny nám soupeř skoro ani nepůjčil puk a nebýt Jakuba Sedláčka v brance, tak se ten zápas klidně mohl vyvíjet úplně jinak.

V neděli hrajete v Orlové, kde to bude hodně těžké, takže s čím do zápasu půjdete?
Uvidíme, jak to nakonec dopadne s Laďou Kočarou. Máme hodně velkou marodku a pomáhají nám teď i kluci z juniorky. Bude to v neděli hodně těžké utkání. Zvlášť Orlová doma nikdy moc neprohrává, takže nás tam čeká hodně těžký boj. Doufám, že nás přijedou podpořit fanoušci a že tam urveme nějaký bod a nebo i vítězství.