Zubři zakončili rok 2023 porážkou s Porubou, v Kravařích rozhodl začátek třetí třetiny

K r a v a ř e – Hokejisté Přerova v posledním zápase letošního roku nebodovali, ve 33. kole Chance ligy prohráli s první Porubou 2:6. Zubři v Kravařích, kde hrají Slezané dočasně domácí zápasy, otevřeli skóre díky trefě Antonína Pechance. Vedení se jim ale udržet nepodařilo a po dvou třetinách ztráceli na lídra tabulky jeden gól. Jejich naděje na vyrovnání pak rázně uťal úvod poslední dvacetiminutovky, ve kterém dvakrát inkasovali.
33.kolo, pátek 29.12.2023
HC RT TORAX Poruba - HC ZUBR Přerov
6:2
(1:1, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 18. Krenželok (Doudera, Šedivý), 31. Šoustal (Razgals, Střondala), 34. Razgals, 44. Šoustal (Klimíček, Střondala), 46. Mrázek (Krenželok, Šedivý), 56. Mrázek (Klimíček, Krenželok) – 4. Pechanec (Ministr), 36. Indrák (Doležal, Pechanec) Rozhodčí: Šico, Wagner – Bezděk, Otáhal. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 942. Střely na branku: 35:29. Zblokované střely: 12:12. Vhazování: 29:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Dolejš – Sedlák, Doudera, Lemcke, Klimíček, Gutwald, Voráček, Hlaváč – Tvrdoň, Střondala, Šoustal – Razgals, Honejsek, Berisha – Christov, Vachovec, Gřeš – Mrázek, Krenželok, Šedivý
Lukeš – Kudělka, Němec, Adámek, Chroboček, Cubo, Krisl, Hanák – Březina, Pechanec, Ministr – Doležal, Hejcman, Jakub Svoboda – Tomi, Vlach, Indrák – Goiš, Nemec, Chludil

Zubři herně navázali na předešlý výkon a lídra tabulky se ani navzdory šňůře proher nezalekli. Už ve třetí minutě se díky bloku řítil do brejku Tomi, proti Dolejšovi ale s Voráčkem na zádech neuspěl. Nevyužitá příležitost na začátku zápasu ale Hanáky nemusela dlouho mrzet, v čase 3:45 totiž skóre přeci jen otevírali. Chybujícímu Douderovi sebral kotouč Ministr, po jehož střele se k dorážce dostal Antonín Pechanec. Přerovu se dařilo držet silnou Porubu poměrně úspěšně zpátky, ta ale v 18. minutě i tak srovnala. Douderovo nahození tečoval ve skrumáži Lukáš Krenželok.

Dvojici přesilovek na začátku druhé třetiny hosté nevyužili, naopak v polovině zápasu šla do vedení poprvé Poruba. Krásnou sérii přihrávek přesně na hokejku zakončoval u odkryté levé tyče Tomáš Šoustal. Přestože Ostravané nedominovali tak, jak je u nich v této sezoně zvykem, zakrátko šli už do vedení 3:1. Chybu modrožlutých trestal v úniku Frenks Razgals. Zubři ale rychle odpověděli snížením z 36. minuty, v přesilovce se trefil mezi Dolejšovy betony Daniel Indrák.

Z nadějného stavu 2:3 z pohledu Zubrů se na ledě v Kravařích nakonec začalo líhnout jasné vítězství Poruby. V čase 43:27 zaznamenal úspěšnou tečí druhou branku Tomáš Šoustal, o dvě minuty později už to bylo 5:2 díky dobře sehraném přečíslení zakončeném Petrem Mrázkem. Mikeskovy svěřence tyto branky definitivně srazily a k závěrečnému nakopnutí jim nepomohla ani kupící se vyloučení. Druhou využitou přesilovku domácích svojí druhou přesnou trefou předvedl Petr Mrázek, který dal na šestou bezbodovou porážku Přerova za sebou definitivní štempl.

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Hokej se hraje šedesát minut, někdy hrajeme výborně první třetinu 4:1 a pak je výsledek 5:4. Rozhodlo šedesát minut, vyhráli jsme, to je důležité. Chtěl bych všem lidem a fanouškům popřát zdravíčko a štěstí do nového roku, a ať nám fandí i dále.

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): Věděli jsme, kde a s kým hrajeme, jakého máme před sebou soupeře. Po druhé třetině to stále bylo o gól, byli jsme ve hře. Snažili jsme se hráče nabádat, měli jsme změny v systému, ve hře, bohužel se nedostavily. Domácí odskočili, zkušeně si to pohlídali a my jsme zase s nulou.