ONLINE >>> MUŽI: Kladno - Přerov 5:3 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Zubři zakončili rok 2017 vítězstvím, doma si poradili s Benátkami nad Jizerou

Zubři zakončili rok 2017 vítězstvím, doma si poradili s Benátkami nad Jizerou
P ř e r o v – Ve svém posledním utkání v kalendářním roce 2017 se přerovští hokejisté střetli s Benátkami nad Jizerou. A i potřetí v aktuální sezoně je dokázali porazit. Jako první se z týmu Zubrů trefil Šlahař a v dalším průběhu duelu přidali hráči ve žlutomodrých dresech ještě tři branky. Středočeši se sice prosadili ve vlastním oslabení a krátce před závěrečnou sirénou vstřelili kontaktní gól, MEO však domácí půdu uhájilo a triumfovalo 4:3.
35.kolo, pátek 29.12.2017
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
HC ZUBR Přerov - HC Benátky nad Jizerou
4:3
(3:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Šlahař (Sýkora, Doležal), 11. Goiš (Plášek, Zbořil), 15. Sýkora (Chmelíř, Malina), 37. Navrátil (Pala) – 11. Hrníčko, 31. Kuťák (Hanousek, Veselý), 60. Bittner (Jašek, Havlín). Rozhodčí: Obadal, Kašík – Bryška, Novák. Vyloučení: 5:8, navíc Bělohorský (Benátky nad Jizerou) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1862. Střely na branku: 35:20. Zblokované střely: 5:6. Vhazování: 37:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3.
Klimeš – Malina, Chmelíř, Zbořil, Novotný, Pala, Horák, Běhal, Lenďák – Doležal, Sýkora, Šlahař – Procházka, Pšurný, Gago – Plášek, Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, Navrátil
Stezka – Husa, Havlín, Bednář, Kunst, Mirochnikov, Niko, Hanousek – Král, Chrtek, Jašek – Psota, Bittner, Hrníčko – Bělohorský, Kuťák, Veselý – Wiencek, Nezbeda, Průžek

Komentář k zápasu

Zubři na svého pátečního soupeře vlétli a už ve třetí minutě sklízeli ovoce. Skrumáž těl před Stezkou prostřelil Jakub Šlahař. Klimešovu pozornost ozkoušel hostující Wiencek, to Doležal byl na protější straně blízko navýšení vedení. Puk se pohyboval spíše v pásmu Benátek, přesto se však jejich dravá čtvrtá formace předváděla v dobrém světle. S polovinou třetiny přišla první přesilovka Zubrů, jejich hrubou chybu na modré čáře však v úniku potrestal Dominik Hrníčko.

Třináct vteřin poté si ale Přerov vzal vedení zpět. Jiří Goiš prokličkoval obranou hostí a střelou nad lapačku nakonec power-play využil. I Benátečtí si poté zahráli přesilovku, ta se ale po minutě změnila na hru ve čtyřech na obou stranách. Brzy nato pak domácí potrestali další prohřešek soupeře. Chmelířovu střelu od modré protečoval za Stezku Tomáš Sýkora. První část nabídla ještě po jednom trestu na každé straně, do šaten se pak šlo za stavu 3:1 pro Zubry.

Druhá část pokračovala v zažitém tempu. Svižný hokej brzy přinesl další vyloučení stranu hostů, kteří se tentokráte ubránili. Hrálo se plynule bez zbytečných prodlev a za solidního výkonu obou družstev. Lajna navrátilce do sestavy Pláška staršího byla v půli hrací doby blízko gólu¸ ale namísto toho snížily Benátky. Kotouč se po nahození Hanouska dostal k Filipu Kuťákovi, jenž Klimeše zblízka překonal.

Brzy poté došlo k rozmíšce mezi dotírajícím Šlahařem a Bělohorským, což chod hry výrazně zpomalilo. Vysoko skákajícímu puku se hosté ubránili doslova rukama nohama a mířili k početní výhodě. Tu ale nevyužili, na vyhozený kotouč si počkal z trestné se vracející Jakub Navrátil a Zubrům fajnšmekrovským sólem navrátil dvoubrankové vedení.

Za stavu 4:2 a necelé minuty v přesilové hře Přerov zahájil poslední periodu. Hra dostála větší tvrdosti, což Benáteckým vyhovovalo. Dění na ledě se pak opticky poměrně vyrovnalo, Středočeši však stále tahali za kratší konec. Nebývá to příliš zvykem, ale souboj s předposledními Benátkami v pátek nabídl kvalitní podívanou.

S ubývajícím časem převzali otěže zpět Přerovští a diktovali tempo. Čtyři minuty před koncem si opět zahráli proti oslabené čtveřici, ta se však ubránila. Realizační tým hostí si ještě vyžádal oddechový čas, Ladislav Bittner vsítil kontaktní gól, ale ten k zisku bodů, stejně jako sympatický výkon mladého benáteckého kádru, nakonec nevedl. Všech tří bodů se tak zmocňují Zubři.

Ohlasy trenérů

Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): V první řadě jsme rádi, že jsme s Benátkami poprvé získali tři body. Utkání pro nás bylo nesmírně těžké, protože soupeř má styl hry, který nám vůbec nesedí. Myslím si, že k tomu kluci přistoupili famózně a rozhodli zápas v první třetině, kdy jsme se prosadili, vytvořili si tlak a dali nějaké góly. To byl první krok k tomu, abychom to utkání zvládli.

Jiří Kudrna (HC Benátky nad Jizerou): Jako každé utkání to pro nás bylo strašně těžké. Myslím si, že jsme hráli velice dobře, ale může nás mrzet začátek utkání, který nám trochu utekl. Soupeře jsme tam pustili do vedení. Je škoda, že jsme dostali ve druhé třetině ten čtvrtý gól. Ten nás opravdu mrzí, protože jsme se na soupeře dotahovali. Pak už to bylo těžké. Ale chceme kluky pochválit za bojovnost, že se až do poslední chvíle s tak mladým kádrem bojovalo o vyrovnání.