Zubři vezou z Blanska jen 2 body a ztrácejí vedení

B l a n s k o - Na druhý ze série tří zápasů venku zamířili dnes Zubři do Blanska. V brance za ně už nastoupil znovu Radek Tihlář, v útoku však postrádali nemocného Pavla Hanáka a zraněného Erika Kohúta. Téměř celý zápas měli více ze hry, kromě prodloužení ve všech třetinách stříleli dvakrát častěji než Technika. Opět se však trápili v koncovce. Naopak zaváhání na konci 1.třetiny a laciný gól v té třetí, kdy se puk při vyhazování kotouče z pásma odrazil nečekaně přímo ke zcela volnému Benýškovi, znamenaly ztrátu jednoho bodu. Zubři tím pádem opouštějí vedoucí pozici v tabulce.
34.kolo, neděle 31.1.2010
Technika Hockey Brno - HC ZUBR Přerov
3:4sn
(2:1, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 18. Fischer (M.Rajnoha), 20. Látal, 44. Benýšek - 6. Sprušil (Faltýnek, Pala), 27. Kotásek (Pavlas), 30. Osina (Kočara), rozhodující nájezd Kotásek. Rozhodčí: Hejduk - Blažek, Zídek. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Buly: 35:40. Střely na branku: 24:46. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4 sn.
Jirkův - Pálka, M.Rajnoha, Pazdera, Šindelář, Mífek, Úlehla, Fischer, Benýšek, Látal, Hrůza, Tesař, Kroupa, Odehnal, Veselý, K.Rajnoha, Tobiáš
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Halouska, Řezníček, Novák - Martinák, Sprušil, Ditrich, Kočara, Sedlák, Kotásek, Coufal, Kolář, Goiš, Menšík, Holík

Hodně dnes může Zubry mrzet ztráta bodu na blanenském ledě s Technikou Brno. V zápase měli na vítězství už po 60 minutách. Do svého soupeře se rázně "obuli" od úvodních sekund. Už po 49 sekundách poprvé vystrašil hrstku domácích diváků Martinák, když těsně u brány střílel z první. Puk se odrazil od levé tyče. A střelecká kanonáda Zubrů pokračovala. Asi dvacítka přerovských fanoušků si poprvé zakřičela "gól" v 6.minutě. Bylo to při první přesilové hře, když na trestné lavici zpytoval svědomí za sekání Šindelář. Už po 21 sekundách Pala našel na pravé straně Faltýnka, ten přihrál přesně do levého kruhu Sprušilovi a ten brankáře Jirkůva prostřelil - 0:1. Jen o 40 sekund později už mohlo být ještě veseleji. Pavlas, který dnes hodně střílel, však trefil jen levou tyč. V závěru 8.minuty vyloučil rozhodčí Hejduk dalšího domácího hráče a 4 sekundy před jeho návratem ještě jednoho. Pár sekund po jeho návratu se naskytla dobrá příležitost opět Sprušilovi, když měl chvíli před sebou úzkou škvíru mezi pravou tyčí domácí svatyně a brankářem Jirkůvem. Musel střílet z první a bohužel minul. Za dalších 16 sekund z podobného místa pokus opakoval, gólman již byl ovšem připraven. Teprve v závěru 16.minuty byl vyloučen první Zubr - Halouska. Do této chvíle vedl Přerov na střely už 14 ku 3 a hrálo se až na výjímky na jednu branku. Přesilovka však přeci jen domácím pomohla. Dokázali ji totiž využít. V 18.minutě Tihlář dokázal střelu M.Rajnohy jen vyrazit a Fischer dorážel za jeho záda - 1:1. Meo znervóznělo a začalo chybovat. A nepřestalo ani při své přesilovce, která přišla už o 5 sekund později. Po minutě bezzubé přesilovky obrana Přerova pustila do sólového nájezdu Odehnala. Tihlář ještě dokázal neštěstí zabránit, ale těsně před návratem Tesaře na ledovou plochu na něj kousek od modré čáry vystřelil Látal. I nyní Tihlář jen vyrazil, obrana Zubrů byla pomalá, takže k puku dojel opět Látal a na podruhé se před Tihlářem už prosadil - 2:1. Do konce třetiny chybělo v tu dobu jen 43 sekund. Zubři tak odcházeli do šaten s jednogólovým mankem, třebaže se 16 minut před Tihlářem takřka nic nedělo.

Po několika střeleckých pokusech Zubrů si šel na počátku 2.třetiny odpočinout na trestnou lavici Sedlák. Domácí to zkoušeli na Tihláře ze všech možných pozic, ale neuspěli. Po vyrovnání počtu sil na ledě opět převzali iniciativu hosté a vytěžili z ní nejdříve početní výhodu a krátce nato ve 27.minutě i vyrovnání. Ve zmíněné přesilovce nejdříve prudce pálil Pavlas, Jirkův vyrazil a Kotásek už dorážel do prázdné brány - 2:2. Krátce na to se probojoval až těsně před branku Kolář, vedení ale Přerovu ještě nevrátil. Podařilo se to až v další přesilovce Osinovi. Ten ve 30.minutě na modré čáře zpracoval Kočarovu přihrávku a prudce vypálil. Pravděpodobně kotouč nějaký hráč cestou tečoval. Puk totiž Jirkůva přeskočil a skončil za brankovou čarou - 2:3. Technika pak Zubry do konce třetiny pozlobila už jen při své přesilovce. Ve zbývajících minutách 2.třetiny si jinak udržovali převahu Zubři a své vedení si mohli i pojistit - ve 37.minutě orazítkoval levou tyč tentokrát Kotásek.

Na počátku 3.třetiny ještě dohrávalo Meo přesilovku, ale ani nyní si své hubené vedení nezvýšilo. Naopak, krátce po jejím skončení dostali stejnou příležitost i domácí. Na počátku 44 minuty dokázali dopravit dokonce kotouč do prázdné brány, ale protože se tak stalo po kopnutí bruslí domácím hráčem, Hejduk gól neuznal. Poté drželi Zubři puk na svých holích a zdálo se, že jej do konce oslabení udrží daleko od své brány. Jenže ještě v téže minutě při vyhazování puku kolem mantinelu se puk za brankou odrazil od spojnice dvou plexiskel přímo před branku k nikým nehlídanému Benýškovi, ten si poradil i s Tihlářem a zakončoval do prázdné brány - 3:3. Ve 48.minutě střílel těsně před přerovskou brankou z první Fischer, ale Tihlář perfekním zákrokem vedení domácím neumožnil. Ti se pak soustředili na ubránění remízy a až do sirény, která ukončila základní hrací dobu byl Tihlář bez práce. Zubři si mohli 3 body vybojovat v 55.minutě. Ze dvou metrů prudce střílel Sedlák, kotouč přešel přes Jirkůva, a prošel těsně před brankovou čarou. Závěrečný nápor Přerova zastavil v 57.minutě Hejduk, když vyloučil Martináka. Naproti tomu v 60.minutě pak přehlédl faul domácích na Kočaru.

V prodloužení měli největší šanci domácí, když po odehraných 3 minutách se zcela uvolnil před Tihlářem jeden z jejich útočníků. A protože prodloužení vítěze neurčilo, rozhodovaly samostatné nájezdy.

Ty zahajovali domácí. Fischerovu střelu ale Tihlář vyrazil. Za Meo se k puku nejdříve postavil Kotásek a Jirkůva prostřelil. Na nájezdy se tak ujal vedení Přerov. Druhý nájezd domácích jel Mífek, ale jeho pokus o blafák skončil na pravém Tihlářově betonu. Sedlákův nájezd poté zneškodnil Jirkův. Při třetím nájezdu Techniky minul Hrůza přerovskou klec a tak ke třetímu přerovskému ani nedošlo. Zubři tak získali ještě jeden další bod, ale vzhledem k průběhu zápasu je to slabá náplast.

Ztrátou jednoho bodu tak přepustili vedení v tabulce Bobrům z Valašského Meziříčí. Obě mužstva mají stejný počet bodů, ale Meo má horší skóre. V těsném závěsu se pak s jednobodovým odstupem drží Drtiči z Hodonína. Sérii tří zápasů venku zakončí Zubři ve středu na Lapači ve Vsetíně, kde budou od 17.30 bojovat s místním Valašským hokejovým klubem.