Zakončení šancí jsme řešili špatně, zlobil se kouč Oslizlo

B l a n s k o – Téměř celý jeden měsíc se přerovští hokejisté hřáli na prvním místě tabulky. Počínaje domácí výhrou nad Frýdkem Místkem, vládl východní skupině druhé ligy modrožlutý přerovský Zubr. Po včerejším utkání v Blansku už ale pohled na nejvyšší příčky vypadá trochu jinak. Zubři na nepříliš oblíbeném stadionu zkřížili hole s Technikou, která v současné době bojuje o každý bod kvůli jistotě postupu do play off. Zatímco v minulém utkání se Přerovu v koncovce dařilo, tentokrát se paní Štěstěna od týmu odvrátila. Dva body za výhru na nájezdy Zubrům k vedení nestačí a o skóre tak po víkendovém kole vévodí tabulce Bobři z Valašského Meziříčí.
“Spokojení být v žádném případě nemůžeme,“ znělo z úst hlavního kouče Zubrů Lubomíra Oslizla jen pár minut po konci boje. Přerovský tým sice v utkání s Technikou vybojoval dva body za výhru po nájezdech, ty ale k prvnímu místu v tabulce nestačily. O skóre je teď momentálně lepší Valašské Meziříčí. “Nechci říct, že kluci ten úvod zápasu nějak podcenili, ale chyběla nám na začátku taková nějaká zarputilost a chuť dát soupeři góly a porazit ho,“ zahájil zkušený trenér hodnocení zápasu v Blansku.

Průběh první třetiny? Ten přinesl na straně Přerova mnoho šancí a nebezpečných střel, v koncovce ale tentokrát Zubrům nebylo přáno. Až tedy na jednu výjimku útočníka Sprušila. Zatímco Radek Tihlář z protější strany kluziště téměř v poklidu sledoval jednu útočnou akci za druhou, jeho kolega Ondřej Jirkův byl stále středem pozornosti a musel mnohokrát zasahovat. “Šancí jsme si vypracovali dost, ale všechny jsme řešili špatně. Brankář Techniky jen klečel a my jsme ho neustále trefovali,“ zlobil se Oslizlo.

Svoje vedení nakonec přerovští Zubři do první sirény neudrželi. Nejdříve inkasovali v oslabení a poté dokonce při vlastní přesilovce. Z 0:1 to bylo rázem 2:1. “Ty dva góly byly hodně laciné a hlavně hloupé. Soupeř pak začal hodně kousat a byl velice nepříjemný,“ komentoval přerovský lodivod nečekanou změnu stavu, po které Technika přeřadila svůj motor na vyšší rychlostí stupeň.

A aby těch smolných gólů nebylo málo, tak v úvodu třetí třetiny přišel další. Přerov sice ve druhé části otočil skóre na 2:3, ale Technika znovu odpověděla. Tentokrát se nastřelený puk po mantinelu odrazil tak nešťastně, že přistál přímo na holi útočníka Benýška. Ten už kus černé gumy s ledovým klidem zametl do branky. “Já tomu říkám šmudla. Normálně padají góly po akcích, ale tento byl hodně blbý. Máme puk na holi, vyhodíme ho po mantinelu a on se krásně od latě odrazil soupeři až před branku. Radek vůbec nevěděl, že tam ten puk je a nemohl zasáhnout. Kdyby to obránce sám nějak třeba z otočky vyhodil, tak to mohlo dopadnout jinak,“ uvedl Oslizlo k nešťastnému vyrovnání.

Kromě prvních minut, byly ve znamení tlaku Zubrů i ty poslední. Zdeněk Sedlák, Tomáš Martinák a Radomír Pala, ti všichni měli velké šance strhnout vedení znovu na stranu Přerova. Opět však hráče v modrožlutých dresech zklamala koncovka. Souboj v Blansku tak musely rozhodnout až nájezdy, ve kterých nakonec Zubři získali druhý bod. “Chtěli jsme ten zápas ještě v závěru zlomit, abychom získali všechny tři body. Šance na to rozhodně byly, ale znovu jsme je nedali. Naštěstí jsme pak urvali alespoň ten druhý bod v nájezdech,“ dodává hlavní kouč přerovského týmu Lubomír Oslizlo.