Zubři v generálce na Chance ligu neskórovali, duel v Polárce rozhodla jediná branka

F r ý d e k - M í s t e k – Hokejisté Přerova v posledním přípravném zápase prohráli na ledě Frýdku-Místku 0:1. O jediný gól utkání se postaral ve 48. minutě Adam Cedzo. Stejným výsledkem, který znamenal porážku Zubrů, skončily také dva vzájemné duely v základní části Chance ligy během minulé sezony. Hanáci tehdy v jednomu případě podlehli rysům po prodloužení, jednou – stejně jako tentokrát – pak v základní hrací době.
přát., čtvrtek 7.9.2023
HC Frýdek-Místek - HC ZUBR Přerov
1:0
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 48. Cedzo (Hudeček, Hrachovský). Rozhodčí: Rapák, Vaněk – Bartoň, Voznička. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0.
Mokry – Hrachovský, Urbanec, Haman, Výtisk, Hrůzek, Kowalczyk, Homola – Svačina, Toman, Doktor – Šuhaj, Veselý, Hotěk – Ramik, Hudeček, Cedzo – Pastor, Geidl, Kozlík – Matěj
Postava – Adámek, Černý, Krisl, Chroboček, Kudělka, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Indrák – Slusarczyk, Nemec, Jan Svoboda – Dobša, Ministr, Chludil

Už po třech minutách hry si Zubři mohli zahrát přesilovku, když za napadení u mantinelu inkasoval trest Doktor. Chroboček dvojici ran nevměstnal na branku soupeře, mnohem větší šance se pak ale naskytla Chludilovi, na kterého vyplaval kotouč zpoza branky. Osamocen před Mokrym však trefil pouze lapačku. Početní výhodu si pak v pásmu Hanáků vybojovali také domácí, nic zajímavého však ze své dvouminutovky nevytěžili. Totéž si tedy Frýdek-Místek vyzkoušel i v 15. minutě, opět ale vyšel naprázdno. Nikterak ostrá hokejová bitva tak v první třetině gól nenabídla.

Utkání nemělo přílišnou úroveň ani po startu do druhé třetiny, ve 26. minutě však mohly přibýt první brankové zápisy. Po nepřesné rozehrávce Přerova vybídl Veselý do kličky před Postavu Šuhaje, ten ale za levý beton kotouč nezasunul a neuspěl ani Hotěk se svojí dorážkou. Do brejku se pak bleskově přemístili Zubři, skórovat mohl v premiéře za Zubry Slusarczyk, v samostatném úniku ale na Mokryho nevyzrál. Domácí opět nepotrestali přerovský faul a před koncem třetiny přišla tvrdá rána Tomiho. Zda ji Indrák slavil oprávněně pro odraz od vnitřní konstrukce branky, zůstane záhadou, sudí rozpažil. Také po druhé třetině tak na světelné tabuli svítilo skóre 0:0, což nápadně připomínalo souboje Přerova s Frýdkem z předešlé základní části.

Zubři si do třetího dějství přenesli rozehranou přesilovou hru, ani z toho se však úvodní trefa zápasu nezrodila. Totéž se odehrálo také na straně druhé, když Svačina nastřelil pouze tyč. Po 47 minutách hry byl Hotěk faulován v úniku, a tak si mohl nájezd na Postavu zopakovat v trestném střílení, mladého přerovského gólmana ale nijak nerozhodil. To ale domácí nemuselo mrzet dlouho. O půl minuty později se o přerovský blok v mezikruží nešťastně srazila rána od modré na nehlídaného Adama Cedza a ten doklepával do odkryté branky. Tři minuty před koncem se ve skvělé pozici před brankou ocitl Tomi, Nemec na něj ale kotouč nedokázal dostat. V závěru už se Zubři k žádnému tlaku nezmohli, a tak z Frýdku-Místku vezou fotbalovou porážku 0:1.

Martin Janeček (HC Frýdek-Místek): Musím vyzdvihnout, že oba týmy hrály dobře do obrany. Zároveň skvěle zachytal jak náš, tak soupeřův brankář. Byli jsme šťastnější, ale možná jsme výhře šli trochu víc naproti. V závěru měl Přerov tlak, nicméně dokázali jsme ho ustát, odehráli jsme to velmi chytře. Vítězství si ceníme, je to příslib do sezony. Pokud náš mladý tým bude pospolu a bude šlapat a pracovat, mohl by hrát dobrý hokej.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Do zápasu jsme šli v sestavě, která byla k dispozici. Chybí nám ještě Kuba Svoboda a Jirka Goiš. Utkání bylo vyrovnané, s gólovými příležitostmi a vynikajícími brankáři na obou stranách. V podstatě šlo o obvyklý zápas s Frýdkem. Rozhodl jeden gól, který se podařilo vstřelit soupeři. Už to mělo všechny soutěžní parametry. My se musíme popasovat s tím, abychom byli úspěšnější v zakončení.