Zubři ubránili svoji tvrz, Bobři odjíždějí s prázdnou

P ř e r o v - Zubři slaví na domácím ledě už svoje třetí letošní vítězství! V dnešním utkání hostili Bobry z Valašského Meziříčí a tradičně hodně ofenzivnímu soupeři vůbec nepovolili skórovat. Ke třem bodům nasměroval Zubry krátce před polovinou utkání využitou přesilovkou Menšík a ve třetí třetině Přerov konto soupeře zatížil dalšími dvěma brankami Ditricha a Hanáka. Zubři tak na svém ledě prodloužili sérii tří vstřelených branek a díky výborně chytajícímu Tihlářovi naplno zabodovali.
8.kolo, sobota 10.10.2009
HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 28. Menšík (Kohút, Žibrita), 46. Ditrich (Faltýnek, Sprušil), 55. Hanák (Halouska). Rozhodčí: Váňa - Smilek, Wesley. Vyloučení: 8:8, navíc Brunec (Val. Meziříčí) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1740. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Novák, Osina, Halouska, Staněk, Vlček, Pírek - Ditrich, Kolář, Sprušil - Kotásek, Hanák, Kočara - Menšík, Kohút, Žibrita - Martinák, Sedlář, Kundrátek
Krumpoch - Blažek, Bokroš, Brunec, Dědek, Vnenk, P. Dvořák, Hruškovský, Lhotský, Matějný, Mikel, Mlynář, Růčka, Sochorek, Šebesta, Mir. Varga, Vaněček, D. Varga, Mar. Varga, Vašut

Přerovští Zubři vstoupili do utkání s hodně velkým elánem a už ve 4. minutě Kotásek nepříjemnou střelou pořádně provětral lapačku brankáře Krumpocha. Na druhé straně hned po chvíli ukázal útočnou snahu zkušený Šebesta, ale puk poslal těsně vedle. V 6. minutě se dostali Zubři do oslabení, ale překvapivě se sami mohli postarat o první střelecký zápis. Agilní Kotásek si promíchal puk mezi dvěma beky a jen o pár centimetrů minul branku hostů.

Další pěknou šanci předvedli domácí ve 14. minutě a bylo to znovu při oslabení. Tentokrát se do přečíslení dostal Hanák s Kočarou, které prvně jmenovaný zakončil neúspěšnou střelou. O dvě minuty později byli Zubři vstřelenému gólu ještě blíže. Po krásné souhře byl ve výborném postavení Kolář, ale brankář Krumpoch s obrovskou dávkou štěstí puk vyrazil mimo klec. V závěru první třetiny si domácí svojí aktivitou vynutili soupeřův faul, přesilovku však nedokázali využít.

Druhá třetina souboje začala s obou stran hodně aktivně. Ve 22. minutě si solidní šanci vypracovali hosté, konkrétně útočník Sochorek. Přerovský brankář však byl i tentokrát na tom správném místě. V dalších minutách modrožlutí Zubři spálili další obrovské šance. Nejdříve Sprušil nedotáhl do gólového konce svůj slalom mezi obránci a chvíli poté Martinák po přečíslení dvou na jednoho pálil do boční konstrukce branky. Nevyužité šance ale nakonec domácím tým moc mrzet nemusely. Ve 28. minutě Zubři rozehráli po faulu Brunce přesilovku, kterou hned po deseti vteřinách krásnou střelou využil Menšík - 1:0.

Po chvíli mohli jít Zubři i do dvoubrankového vedení, když se před Krumpochem rozjela pořádná mela. Domácí měli možnost několikrát skákající puk dorazit do branky, ale to se jim nepodařilo. Ve 37. minutě zkoušel přerovskému brankáři pokazit čisté konto Sochorek, který dlouho míchal s pukem za brankou. Po rychlém výjezdu před klec se mu však u tyčky nepodařilo černou gumu prošťouchnout za brankovou čáru.

Třetí třetina zápasu začala vyloučením přerovského útočníka Kočary a hosté měli šanci v přesilovce vyrovnat. Brankář Tihlář však znovu ukázal, že chytá ve výborné formě a lapil střelu Dvořáka i následnou dorážku Matějného. Ve 46. minutě opět přerovští Zubři potěšili svoje příznivce. V útočném pásmu rozehráli krásnou kombinaci a Ditrich už pohodlně střílel do poloprázdné branky - 2:0. O tři minuty na to se domácí naopak museli bránit v oslabení a hru ve čtyřech znovu zvládli dobře. Nula na kontě vydržela Tihlářovi i po prudké střele Sochorka.

V závěru zápasu Zubři odmítli jakoukoliv dramatickou zápletku. V 55. minutě dostal puk do jízdy Hanák a krásnou střelou do horní části branky zvýšil vedení - 3:0. Chvíli poté se Přerov dostal po hrubém faulu Brunce do pětiminutové přesilovky, která se v poslední minutě ještě změnila na dvojnásobnou. Skóre 3:0 se už ale nezměnilo a tak se na přerovském zimním stadionu mohly naplno rozběhnout vítězné oslavy.

Lubomír Oslizlo (HC ZUBR Přerov): Dnes jsme předvedli velice dobrý výkon. Kluci na ledě plnili to, co jsme si v kabině řekli a nakonec jsme hodně kvalitního soupeře porazili. Dali jsme tři góly a hodně dalších šancí jsme neproměnili. Podle mě to dnes bylo zcela zasloužené vítězství, které by nám mělo pomoct do dalších zápasů.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Čekali jsme, že to bude hodně těžký zápas. Přerov zahrál velice kvalitně a šel více za vítězstvím. My jsme tam měli několik individuálních chyb, po kterých nám domácí dali góly. Bez gólů prostě nemůžeme vyhrát nikde. Kluci chtěli dnes v některých momentech hrát trochu profesorský hokej a to v Přerově prostě nejde. Máme možná teď trochu nějakou minikrizi. Prohráli jsme v Novém Jičíně a doma jsme s velkým štěstím porazili Frýdek Místek. Do dalších zápasů musíme něco zlepšit.