Zubři si na Vsetín nepřišli, od Valachů dostali před pauzou na Lapači pět branek

V s e t í n – Hokejisté Přerova v 19. kole Chance ligy podlehli Vsetínu na jeho půdě 1:5. Utkání prakticky rozhodla první třetina, kterou Valaši vyhráli třígólovým rozdílem. V dalším průběhu skórovali ještě dvakrát, Zubři se trefili až půl minuty před závěrečnou sirénou. Na Lapači tak utrpěli druhou ligovou porážku v řadě.
19.kolo, sobota 4.11.2023
VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov
5:1
(3:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. Jonák (Melenovský, Petrovický), 19. Larsen (Staněk, Rob), 19. Klhůfek (Dědek, Hrňa), 22. Bláha (Kern), 47. Kratochvil (Kojo, Jonák) – 60. Indrák (Hejcman, Černý). Rozhodčí: Rapák, Valenta – Polák, Zídek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2820. Střely na branku: 41:20. Zblokované střely: 14:9. Vhazování: 35:34. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
Žukov – Ďurkáč, Staněk, Smetana, Petrovický, Larsen, Kojo – Rob, Berzinš, Jonák – Hrňa, Dědek, Klhůfek – Jandus, Kern, Bláha – Melenovský, Kratochvil, Koláček
Stuchlík (19. Postava) – Kudělka, Černý, Krisl, Chroboček, Cubo, Němec, Adámek – Jakub Svoboda, Pechanec, Indrák – Mácha, Hejcman, Doležal – Tomi, Chludil, Tarnoczy – Ministr, Nemec, Goiš

Skóre otevřel ve čtvrté minutě domácí Vít Jonák, který dorazil do sítě nahození Petrovického. Zubři se snažili hrát aktivně. Hejcmanovu střelu vyrazil Žukov betonem a poté si poradil také s náporem prvního přerovského útoku.

Vsetín si v úvodním dějství zahrál dvě přesilovky. V té první ještě Dědka vychytal Stuchlík, druhou už ale Valaši využili. V čase 18:29 se ranou bez přípravy z levého kruhu prosadil dánský obránce Mads Larsen. Za dalších 22 sekund na něj navíc navázal Pavel Klhůfek, jenž po zisku puku ve středním pásmu zamířil do vzdálenějšího dolního rohu brány a vyhnal Stuchlíka na střídačku.

Zkraje druhé třetiny domácí udeřili počtvrté. Štěpán Bláha si najel na přihrávku zpoza branky a překonal Postavu. Snížit výraznou ztrátu Přerova mohl při vlastním oslabení unikající Doležal, na Žukova ale nevyzrál. Na druhé straně po akci, na které se podílel Hrňa, pomohla Postavovi tyč. Hanáci na první gól čekali dál, navzdory průniku a šanci Pechance.

Pátou vsetínskou trefu přidal ve 47. minutě Matouš Kratochvil, který poslal do branky tečovaný puk. Poté neuspěli hostující Doležal ani domácí Jandus. Čestný úspěch Zubrů zaznamenal v poslední minutě bekhendem Daniel Indrák.

Luboš Rob (VHK ROBE Vsetín): První třetina byla celkem vyrovnaná, Přerov do toho vstoupil dobře. Paradoxně jsme v této třetině dali nejvíce gólů a tím se pro nás zápas zklidnil. Bylo to rozhodující, pak už jsme to měli jednodušší. Druhou a třetí třetinu jsme se snažili hrát. Bylo tam znát, že jsme vedli o tři a následně o čtyři branky. Hráli jsme rychlostně dobře, celkově to bylo velmi dobré. Ocenil bych i tři mladé kluky, kteří po odstoupení Berziho hráli spolu. Byl to pro nás takový plusový bonus k bodům.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Je to jednoduché, výsledek je jasný. Na druhou stranu, první třetina z naší strany nebyla špatná – až do přesilovky soupeře. Domácí během té minuty dali dva góly, tam se zápas hodně zlomil. A to ještě Posty potom, co jsme vystřídali gólmana, chytil nájezd. Pak už domácí dominovali, pro nás to bylo těžké, trochu jsme ztratili koncentraci. Bylo to marné. Ve druhé třetině jsme měli příležitosti, ať už to byl Pechanec nebo Doležal, ale soupeřova brankáře jsme nepřekonali. Podařilo se nám to až v závěru, ale to nic nemění na tom, že Vsetín zaslouženě vyhrál.