Zubři si bez větších problémů poradili i s Břeclaví

P ř e r o v - Po sérii tří zápasů, které Zubři odehráli venku a z nichž vytěžili 8 bodů se dnes vrátili znovu do Maxi-tip arény. V ní se břeclavští Lvi ještě nestačili pořádně rozkoukat a už po 97 sekundách prohrávali 2:0. Zubři tak mohli hrát klidně a měli prakticky celý zápas pod kontrolou. Obrovským mínusem zápasu však je zranění přerovského útočníka Martina Kotáska ve 26.minutě, který musel o chvíli později odejít až do šatny.
36.kolo, sobota 6.2.2010
HC ZUBR Přerov - HC LVI Břeclav
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. Sedlák (Sprušil, Faltýnek), 2. Menšík (Pavlas, Kotásek), 36. Vlček (Menšík, Goiš), 50. Faltýnek (Sedlák, Ditrich) – 46. Bokroš (Mráz). Rozhodčí: Škrobák – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 1:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1610. Střely: 43:33. Buly: 32:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Tihlář - Pala, Faltýnek, Osina, Pavlas, Vlček, Novák, Halouska - Ditrich, Sedlák, Sprušil - Hanák, Kočara, Kotásek - Kolář, Menšík, Goiš - Coufal, Martinák, Nedbal
Žurek - Bokroš, Nedvěd, Habrovec, Gajda, Strýček, Dora, Prachař, Kárný, Pelán, Mráz, Čikl, Hlouch, Klimovič, Sedláček, Kuriál, Gabriška, Nekvasil, Novosad

Zápas začali Zubři ve velkém stylu. Hned po 37 sekundách nahrál Faltýnek do přečíslení dvou proti jednomu Sprušilovi. Ten našel mezi kruhy Sedláka a jeho prudká střela z první se zastavíla až v břeclavské brance - 1:0. Jen o chvíli později musel hostující gólman Žurek likvidovat pokusy Hanáka a Menšíka. V půli 2.minuty vypálil po Kotáskově přihrávce prudce od mantinelu Pavlas. Jeho střelu však Žurek stačil jen vyrazit a následující Menšíkova střela rozvlnila břeclavskou síť podruhé - 2:0. Ještě další dvě minuty mělo kotouč na svých holích Meo. Lvi se dostali ke slovu teprve v půli 4.minuty. Hra se poté málo kouskovala, za celou třetinu se vhazovalo pouze dvanáctkrát. Až do 15. minuty se častěji pokoušeli střílet hosté, avšak do vyložených šancí se nedostali ani při své jediné přesilovce v zápase mezi 8. a 10.minutou, kdy za podražení zpytoval na trestné lavici svědomí Kolář. Většinou se díky přerovské obraně až před Tihláře nedokázali dostat a tak stříleli nejčastěji z dálky, kde s jejich střelami neměl Tihlář větší problémy. Pouze v půli 5.minuty vyrazil betonem prudkou střelu Břeclavi přímo před branku, kterou měl z větší části odkrytou. Naštěstí ale včas zasáhl Vlček a tak o rychle získané dvoubrankové vedení Přerov nepřišel. Teprve v posledních 5 minutách 1.třetiny zase zatlačili Zubři a velké šance promarnili například Kotásek s Kočarou. Vůbec největší šance Lvů v úvodní části hry se zrodila až 10 sekund před jejím koncem. V akci 2 na 1 se neprosadil Sedláček.

Ve 2.třetině po úvodních dvou střeleckých pokusech hostů od modré čáry získalo obrovskou převahu Meo. Vytvořilo si hodně vyložených šancí, ale dlouho se trápilo v zakončení. V úvodu 24.minuty znovu zaváhal Kotásek, když z první mířil těsně před bránou jen do Žurka. O devadesát sekund později tentýž hráč zůstal ležet kousek od mantinelu po střetu z Nedvědem. Ledovou plochu musel bohužel opustit s pomocí spoluhráčů nejdříve na střídačku. O necelou minutu později však odešel pravděpodobně se zraněným kolenem do šatny. Ve druhé pětce jej nahradil Martinák. Z obrovského tlaku vytěžilo Meo 4 přesilové hry. Při jedné z nich ve 28.minutě se až před břeclavskou klec probojoval Ditrich, ale Žurka nepřekonal. Ve 29.minutě orazítkoval tyč Žurkovy svatyně Pavlas. Za dalších 40 sekund nevyužil Pala přečíslení tří na jednoho. V další přesilovce se před Žurkem uvolnil Kočara, ale puk dobře nezpracoval. V jejím závěru ještě na Žurkovi pohořeli Osina s Ditrichem. Při poslední přesilovce Zubrů ve 2.třetině zlomil Martinák při pokusu o střelu hůl a byla z toho ve 34.minutě největší šance Lvů v této třetině. Akci 2 na 1 zakončoval neúspěšně Hlouch. Ve 35.minutě prošla po Sprušilově prudké střele tvrdá černá guma přes Žurka a zastavila se těsně za ním. Obrovský nápor Přerova však gólovou odměnu Zubrům přeci jen přinesl. Stalo se tak ve 36.minutě. Po Goišově přihrávce poslal kotouč před branku od mantinelu Menšík, kde byl následně faulován. Rozhodčí ruku nezvedl, ale o chvíli později ji ukázal na branku, kam pod Žurkem dopravil kotouč Vlček - 3:0. Hosté opět na delší dobu zaměstnali Tihláře teprve v posledních 4 minutách 2.třetiny. Všechny střely však směřovaly z větších dálek a tak jej příliš neohrozily. Do šaten se odcházelo za stavu 3:0, který však průběhu zvláště 2.třetiny příliš neodpovídal.

Úvodní minuty 3.třetiny byly celkem vyrovnané. V závěru 43.minuty nedokázal u brány hostí zpracovat skákavý kotouč úplně volný Sprušil. Jen o pár sekund později "hořelo" na druhé straně, ani Novosad však ještě Tihláře o čisté konto nepřipravil. Ve 46.minutě nejdříve Sprušil dobře hledal u břeclavské branky Ditricha, ten ale puk netrefil dobře a mířil vedle. Následně minul před brankou puk Faltýnek. Čestného úspěchu dosáhli Lvi v čase 45.35. Mrázův pas zužitkoval před Tihlářem Bokroš - 3:1. Gólový úspěch však hosty neposílil. Ve 48.minutě hákoval břeclavský Nedvěd. A když po 73 sekundách zapomněli hosté, že hrají v oslabení a bránili v pěti, byla z toho najednou pro Zubry 47 sekundová přesilovka 5 na 3. 4 sekundy před jejím skončením prošla kolem levé tyče až do sítě Žurkovy brány Faltýnkova střela - 4:1. Poslední přesilovku hrál Přerov mezi koncem 53. a 55.minuty. Sprška střel z přerovských holí však končila na brankáři Žurkovi. A protože ten zmařil i slušnou šanci Sedláka v půli 57.minuty, skončilo utkání vítězstvím Zubrů 4:1.

Přerov dnes získal tedy celkem snadno tři body, přišel však o jednoho ze svých nejlepších hráčů - Martina Kotáska, což je pro tým velmi citelná ztráta. Jejich soupeř na čele tabulky - Bobři z Valašského Meziříčí dokázali o gól porazit třetí Hodonín a tak Meo zůstává i nyní po další sérii 6 vítězství v řadě stále na 2.místě. Svému rivalovi ze 3.místa - Drtičům ale díky tomu uteklo na rozdíl 4 bodů. Nyní následuje v soutěži týdenní přestávka, v sobotu 13.února se pak Zubři představí na ledě čtvrté Orlové. V Maxi-Tip aréně je uvidíme ve středu 17.února, kdy změří síly s Uničovem.