Atmosféra při zápase? To byla paráda, říká Petr Pavlas

P ř e r o v – Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí. Po dvou týdnech cestování na stadiony soupeře se přerovští Zubři znovu vrátili do své nedobytné tvrze a návrat oslavili skutečně na jedničku s hvězdičkou. Že po minutě a půl už Přerov povede nad Břeclaví 2:0, to asi čekal málokdo. Zubři nakonec za mohutného povzbuzování tribun získali do tabulky další tři body za výhru 4:1 a dál tak dýchají na záda Bobrům z Valmezu. Do Maxi-Tip Arény opět zavítala velmi pěkná návštěva, která byla zvědavá zejména na nejnovější posilu týmu, obránce Petra Pavlase. Právě tohoto zadáka, který má zkušeností na rozdávání jsme po utkání v útrobách stadionu krátce vyzpovídali.
Po patnácti letech jsi znovu nastoupil do domácího utkání v dresu Přerova. Jak hodnotíš zápas s Břeclaví?
Vyhráli jsme, takže jsem spokojený. Břeclav nám to ale hlavně v první třetině hodně ztížila, s čím jsme nějak moc nepočítali. Hráči soupeře dobře bruslili a napadali, takže výhra a body se určitě cení. V každém zápase potřebujeme body, abychom se udrželi na špici tabulky.

Určitě mi dáš za pravdu, že vám dnes hodně pomohly ty dva velmi rychlé góly, je to tak?
To ano, ale je škoda, že jsme za stavu 2:0 trochu polevili. Měli jsme ještě v první třetině dost šancí na další góly a kdybychom je dali, tak by už Břeclav určitě potom tolik nekousala. Místo toho jsme začali hrát tak nějak bezstarostně a soupeř nám tam několikrát ujel. Dát třeba o dva góly více, tak by zápas vypadal zřejmě jinak.

Zajímavý je určitě poměr vyloučení 1:7. Bylo vidět, že soupeř už od druhé třetiny tolik nebruslil …
Ze začátku to moc tak nevypadalo, to je ještě Břeclav s námi dokázala bruslit. Pak asi už ale břeclavským bekům zřejmě začaly docházet síly a hodně faulovali. Je škoda, že faul na Martina Kotáska rozhodčí nepotrestal, protože má kvůli tomu problém s kolenem. To naší pětce rozhodně moc nepomohlo, jelikož jsme nehráli moc dobře. Doufám, že se co nejdříve dá „Kotas“ do pořádku a bude znovu hrát.

Mnoho nechybělo a mohl jsi se hned v prvním utkání v Přerově uvést gólem. Mrzí tě ta nastřelená horní tyčka?
Je to škoda. Bohužel to tam nepadlo a byla to tyčka. Nedá se ale nic dělat. Hlavní je, že dali góly ostatní kluci a máme tři body. Ty se počítají.

Ve třetí třetině jste hráli přesilovku pět na tři a ty jsi překvapivě byl na pravém křídle. Dan Faltýnek je tady služebně nejstarší obránce, takže tě na tvůj flek nepustil?
To není můj flek, ale „Falťasův“ (směje se). On je kapitán a je tady služebně déle než já. Tam je jeho místo a navíc dal z té přesilovky gól, takže já jsem spokojený. Asi budu muset počkat na to, až ukončí kariéru, abych si na tom místě zahrál (směje se).

Co říkáš na atmosféru na přerovském stadionu během zápasu?
Atmosféra byla jedním slovem výborná. Trochu mě mrazilo v zádech už při rozbruslení, když jsem viděl, kolik diváků už bylo na stadionu. A to, co se na tribunách dělo při zápase, to nepotřebuje nějaký dlouhý komentář. Byla to prostě velká paráda.