ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Písek (neděle 13:30) | DOROST: Poruba - Přerov (ODLOŽENO)

Zubři prohráli v Prostějově až po nájezdech

Zubři prohráli v Prostějově až po nájezdech
P ř e r o v - Ve svém čtvrtém přípravném zápase se dnes přerovští Zubři postavili na zimním stadionu v Prostějově proti místním Jestřábům. V zápase nenastoupilo několik již osvědčených hráčů, kteří už své kvality v minulých utkáních prokázali, trenéři Zubrů zkoušeli především několik juniorů a v brance dostal příležitost Okáč. Větší část zápasu byla herně vyrovnaná, o něco častěji stříleli sice Jestřábi, ale vyložených šancí v průběhu utkání měly oba celky jak šafránu. I proto diváci viděli v základním čase jen po jednom gólu na každé straně. Na nájezdy pak zvítězil domácí celek 2:1. Odveta se na přerovském zimním stadionu bude hrát v neděli 22.8.2010 v 18 hodin.
přát., čtvrtek 19.8.2010
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
2:1sn
(1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 20. Šimo (Čuřík, Finkes), rozh. nájezd Duba - 46. Ditrich (Kolář). Rozhodčí: Klimecký - Dučák, Trunečka. Vyloučení: 8:8 navíc Doseděl a Duba (oba Prostějov) 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Buly: 34:31. Střely: 38:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1
Slovák - Paška, Stříteský, Kutmon, Halouska, Tomiga, Doseděl, Finkes, Jedlička, Zachar, Duba, Stejskal, Žajgla, Čuřík, Šimo, Skácel, Kryl, Řehulka, Berčák, Stráněl, Matoušek
Okáč - Pala, Faltýnek, J.Ferenc, Osina, Rajnoha, Sklenář, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Menšík, Palička, Kočara, Holík, Sedlář, Kundrátek, Málek, Dočkal, Kocan

Komentář k zápasu

V utkání dostala volno hned šestice zkušených hráčů Zubrů. Nenastoupil Tihlář, Sedlák, Kotásek, Hanák, Kohút ani Sršeň. Své kvality naopak prokazovala řada juniorů : například Málek, Dočkal, Kocan, Holík, Pírek nebo Sklenář.

Také domácí nehráli kompletní a tak obě mužstva začala dost opatrně, hra se zprvu dost kouskovala. Střílelo se převážně z větších dálek a oba brankáři si s takovými střelami celkem snadno poradili. Lepší to nebylo ani v přesilovkách. Domácí měli první větší šanci v 17.minutě, když tvrdou střelu od modré čáry dorážel před Okáčem Halouska, z té druhé významnější už vytěžili gól do šatny, když 44 sekund před úvodní sirénou poslal Finkes do přečíslení 2 na 1 dvojici Čuřík - Šimo. Čuřík se rozhodl pro střelu, Okáč ji sice vyrazil, ale přímo před Šima, který měl před sebou už odkrytou branku - 1:0. Tímto výsledkem skončila i úvodní třetina. Meo si akci, která by po gólu opravdu volala, v první třetině nevytvořilo.

Ve druhé třetině se sítě v žádné brance nerozvlnily. Jestřábi měli větší šanci hned v jejím úvodu, když další akci 2 na 1 zakončili střelou vedle Okáčovy svatyně. Ještě ve 32.minutě mohli domácí zvýšit na 2:0, ale poměrně pěkná kombinace skončila nepřesnou přihrávkou metr před brankou Zubrů. Na straně Meo to v úvodu třetiny několikrát zkusil Holík, ale obrovskou šanci měli Zubři až ve 37.minutě, když se po Ditrichově přihrávce těsně před Slovákem objevil Kolář, který to zkoušel z první.

Poslední třetina byla zahájena dvojnásobnou přesilovkou Jestřábů, kterou hráli celých 105 sekund. V rámci ní měl Prostějov jedinou významnější akci, když střelu od modré čáry před Okáčovou brankou dorážel Čuřík. Zubři vystřelili v této třetině až po 5 minutách, ale hned úspěšně. Kolář přihrál přesně Ditrichovi, který si najel až před branku a po ledě Slováka prostřelil - 1:1. Nakonec to byli Zubři, kteří mohli v základním čase vyhrát, ale Kocan mířil ze tří metrů jen do pravé tyče Slovákovy svatyně. Zápas tak skončil fotbalovým výsledkem 1:1.

Nájezdy zahajovali Jestřábi. Jako první se proti Okáčovi rozjel Čuřík. Okáč mu dokázal puk vypíchnout z hole, aniž by vážněji vystřelil. Přerovský Málek dokázal Slováka prostřelit mezi nohama a Meo se tak na nájezdy ujalo vedení 0:1. Druhý pokus domácích zakončil úspěšně střelou do pravého vinklu Šimo a vyrovnal na nájezdy na 1:1. Holík pak svůj nájezd neproměnil. Ve třetí řadě nájezdů nejprve Duba překonal Okáče pod nohama a domácí se ujali na nájezdy vedení 2:1, Slovák pak Sedlářovi jeho samostatný nájezd vyrazil. Prostějov tak zápas po nájezdech vyhrál 2:1.

Porážku, byť až po nájezdech, mohou Zubři svému dnešnímu soupeři oplatit již tuto neděli, kdy se bude hrát odveta na přerovském zimním stadionu. Všechny příznivce na tento zápas zveme.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV Zubr