Marek Ditrich: Chvíli nám trvalo, než jsme se rozehráli

P r o s t ě j o v - Přerovští hokejisté mají za sebou další přípravný zápas na novou sezónu. Do Prostějova Zubři vyslali zajímavou sestavu, ve které chyběla spousta hráčů ze základního kádru a příležitost ukázat se dostaly mladé naděje. I tak se ale Přerov dokázal se soupeřem dobře popasovat. První třetina sice ještě nebyla podle představ hráčů, ale v dalším průběhu už přišlo viditelné zlepšení. "Chvíli nám v první třetině trvalo, než jsme se rozehráli a díky tomu jsme se dostali pod tlak," hlásil po utkání útočník Marek Ditrich.
Přerovští Zubři vyrazili na přípravné utkání do Prostějova bez řady zkušených hráčů týmu, kteří mohli využít trochu volna. Mezi nimi byli například brankář Tihlář a útočníci Hanák, Kotásek, Sedlák či Sršeň, který zápas sledoval v civilu z tribuny. Proti Jestřábům se tak postavilo několik nadějných juniorů, které si chtělo trenérské duo vyzkoušet v akci. “Skoro celé tři lajny byly poskládány z mladších hráčů. Chvíli nám v první třetině trvalo než jsme se rozehráli a díky tomu jsme se dostali pod tlak,“ začal hodnocení čtvrtého přípravného zápasu útočník Marek Ditrich.

Jestřábi si v první třetině drželi mírnou aktivitu a brankář Okáč, který pro dnešek mezi třemi tyčemi nahradil Tihláře, musel častěji zasahovat. Z útočnými akcemi prostějovských hráčů si počítal statečně, až v samotném závěru první části mu však pokazil čisté konto bývalý přerovský útočník Šimo, který z dorážky pohodlně skóroval. “Tam byla naše chvilková nepozornost. Hráči se na hranici útočného pásma trochu nedohodli a soupeř měl možnost v klidu střílet. Možná to jde trochu na vrub nezkušenosti těch mladších hráčů, kteří se do toho musí postupně dostat,“ komentuje Ditrich gól domácích takzvaně do šatny.

Od druhé třetiny už přerovští Zubři zařadili vyšší rychlost a počet zásahů začal narůstat i prostějovskému brankáři Slovákovi. Za zlepšenou hru byl Přerov odměněn na začátku poslední části, kdy právě Marek Ditrich vyrovnal na 1:1. Dravé přerovské mládí pak dokonce mohlo rozhodnout zápas. Útočník juniorů Kocan totiž rozezvučel tyč prostějovské branky. Řádná hrací doba vítěze duelu neurčila a tak si Zubři podruhé v letošní přípravě vyzkoušeli nájezdy. “Ty nájezdy jsme dnes opravdu pojali spíše juniorsky,“ usmíval se Ditrich. Ano, za Zubry totiž jel Málek, poté Holík a v závěru Sedlář. Hokejové penalty se sice tentokrát přerovským bojovníkům nevydařily, ale porážka je vůbec mrzet nemusí. “Pořád je to fáze přípravy, takže hodně zkoušíme a točíme všechny hráče,“ dodává útočník Zubrů.

Druhý díl přípravného utkání s Prostějovem je na programu v neděli, tentokrát v přerovské hale. Po testu mladších hráčů by opět Zubři mohli nastoupit v kompletním složení. “Proti Valmezu jsme hráli v plné síle a to jsme soupeře jednoznačně přehráli. Určitě to v neděli bude znovu pěkné utkání a já doufám, že se na nás přijde podívat co nejvíce lidí,“ přeje si na závěr Marek Ditrich.