Zubři předvedli další obrat a díky nájezdům podruhé v sezoně zdolali Jihlavu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova porazili ve 26. kole Chance ligy Jihlavu 4:3 po samostatných nájezdech a potvrdili, že se jim doma daří. Hanáci se v první třetině ujali vedení zásluhou Macuha, další šance ale nevyužili a Horáci ve druhé části skóre otočili. Na 3:1 pro hosty zvýšil v 56. minutě Vítězslav Brož, Zubři však ukázali týmovou sílu a do konce základní hrací doby dvoubrankovou ztrátu smazali. Obrat, který znamenal druhý triumf nad Duklou v sezoně, pak dokonali v samostatných nájezdech. Během nich opět zářil brankář Postava, jenž stejně jako proti Havířovu vychytal všechny soupeřovy střelce. Spolu s ním zařídil druhý bod pro Přerov přesnou střelou Číp.
26.kolo, středa 3.2.2021
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
4:3sn
(1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Macuh (Dřímal), 57. M. Svoboda (Hrabal, Suhrada), 60. Dostálek (Zbořil, Doležal), rozhodující nájezd Číp – 26. Zadražil, 33. Harkabus (Pekr), 56. V. Brož (Kolář). Rozhodčí: Cabák, Vrba – Bohuněk, Hranoš. Vyloučení: 3:4, navíc Mareš (Jihlava) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0. Střely na branku: 33:38. Zblokované střely: 12:9. Vhazování: 39:27. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.
Postava – Mlčák, Hrabal, Forman, Zbořil, Suhrada, Dřímal – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, Süss – Ryšavý, Macuh, Štefka – Goiš, Indrák, M. Svoboda
J. Brož – Kolář, Dundáček, Strejček, Černý, Eliáš, Bilčík, Mareš – Illéš, Skořepa, Čachotský – V. Brož, Fronk, Juda – Pekr, Zadražil, Harkabus – Chlubna, Lichanec, Havránek

Zubři se dostali rychle do vedení. Od mantinelu si do středu skvěle vybruslil Rok Macuh, jenž parádní střelou zápěstím propálil Brože. Později Zubři soupeře zatlačili, výsledkem však byla pouze Zbořilova tyč. Ta zvonila i na opačné straně po ráně Harkabuse, to však bylo od Dukly v prvním dějství víceméně vše. Tedy až na střet jihlavského Mareše s Macuhem, po kterém Slovinec ve službách Přerova zamířil do kabin.

Začátek druhého dějství patřil opět Hanákům, když se z šatny vrátil i otřesený Macuh a v úniku se Suhradou nastřelil tyč. V přesilovce pak zahrozil i Doležal, ale byli to hosté, kteří se díky domácí chybě dostali zpátky do hry. Dřímalovi se nepovedla klička proti Matěji Zadražilovi, který se rázem řítil na Postavu sám a srovnal. Po půli zápasu si Jihlavští vybojovali vedení. Domácí nedokázali dostat puk z pásma, čehož využil Pekr, jenž obkroužil mantinel a našel osamoceného Tomáše Harkabuse.

Třetí třetina dlouho nenabízela žádnou ofenzívní podívanou, ba naopak šlo o část protkanou nepřesnostmi a převážně obrannou prací. To změnil čtyři minuty před koncem Vítězslav Brož, který do odkryté branky doklepával Postavou vyražený kotouč. Když už se zdálo, že si pro tři body dojde Jihlava, přišla parádní snižovací trefa, kterou vyhnal z Brožovy branky snad všechny pavouky Matěj Svoboda a bylo zaděláno na obrat. Tři čtvrtě minuty před sirénou pak protečoval za Brože Zbořilovu střelu Vlastimil Dostálek a poslal zápas do prodloužení.

To ale o vítězi také nerozhodlo. Velké šance měli Zadražil a Skořepa, zatímco na opačné straně hrozila gólem akce Suhrady s Pšurným. O bonusovém bodu, který nakonec připadl Zubrům, tak musel rozhodnout jediný úspěšný střelec v nájezdech – Radek Číp.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Celkově jsme viděli zajímavý a oboustranně povedený zápas. Nám se vedlo do půlky, pak jsme po chybách dostali dvě branky, což nás poslalo trochu dolů. Závěr je pro nás však důležitý do zbytku sezony. Tam si kluci šáhli a v nájezdech poté získali další bod. Super práce.

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Převládá zklamání z nepovedeného závěru. V krátké době se nám to stalo podruhé. Doma s Kladnem jsme zbytečně přišli o bod, kdy vedeme 3:0 a na konci třetiny to je 3:3. Teď jsme vedli o dva góly a týmu, který chce v sezoně myslet na dobrý výsledek, se tohle nemůže stávat. Respektuji branku v power-play, kdy měl soupeř o hráče víc. Ovšem my jdeme do dvoubrankového vedení a vzápětí dostaneme při hře pět na pět úplně zbytečný gól. Mezi kruhy tam byl nepokrytý hráč. Musíme se z toho poučit. Zklamání je třeba hodit za hlavu, protože v sobotu nás čeká další zápas. Musíme jít dál, ale zároveň nesmíme opakovat tyto chyby.