Zubři po dvou gólech Březiny přetlačili v prodloužení Slavii, neprohráli s ní tři roky

P r a h a – Hokejisté Přerova ve třetím kole Chance ligy udolali Slavii 2:1 po prodloužení a vítěznou sérii s pražským soupeřem prodloužili na devět zápasů. Sešívané poslal na konci první třetiny do vedení Jan Holý, ve 27. minutě vyrovnal David Březina. Stejný hráč pak v závěru prodloužení rozhodl o dvou bodech pro Zubry. Ti mohou děkovat především brankáři Michalu Postavovi, který v Edenu předvedl 45 zákroků, včetně chyceného trestného střílení během prodloužení. Díky tomu stále platí, že Hanáci se slávisty naposledy nebodovali v září roku 2020.
3.kolo, středa 20.9.2023
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
1:2p
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Holý (Brož, Žejdl) – 27. Březina (Doležal, Chroboček), 65. Březina (Doležal, Černý). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Maňák, Pěkný. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 46:25. Zblokované střely: 20:14. Vhazování: 36:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2.
Růžička – Hrdinka, Žovinec, Holý, Kremláček, Křepelka, Kajínek, Eliáš – Polák, Knotek, Všetečka – Závora, Kulda, Průžek – Brož, Žejdl, Helt – Slavíček, Slavík, Havrda
Postava – Krisl, Chroboček, Adámek, Černý, Kudělka, Cubo, Němec – Březina, Pechanec, Doležal – Tomi, Hejcman, Jakub Svoboda – Goiš, Indrák, Jan Svoboda – Nemec, Ministr, Chludil

Do utkání třetího kola vstoupily oba celky poměrně opatrně a na nástup určitého tempa se čekalo relativně dlouho. Oba brankáři se však přesto museli činit, když Postavu ohrozil Křepelka a Růžičku pro změnu Goiš. Když už to vypadalo, že se v prvním dějství nic nestane, v čase 19:48 Slavia otevřela skóre. Žejdl vyhrál buly na Brože, který skvěle přečetl hru a krásným pasem do volného prostoru vybídl k překonání mladého brankáře Zubrů Jana Holého.

Po vlažné sprše před přestávkou dostali modrožlutí k dispozici první přesilovku v zápase. S výhodou si však nedokázali poradit a po jejím skončení mohli být ještě rádi, že jim druhou ránu neuštědřil z trestné se vracející Žovinec. Postava musel zanedlouho reagovat na teč Helta a brzy na to, ve 27. minutě, jeho spoluhráči srovnali. Vše se odehrálo na stejném kruhu jako při brance domácích. Po vyhraném buly hledal Chroboček Doležala, jehož teč se nakonec stala přihrávkou o Růžičkův beton. Zcela osamocený David Březina se pak do odkryté branky nemýlil. Poslední dva jmenovaní se utkali o chvíli později během přečíslení v oslabení, Březina ale další trefu nepřidal. Hanáci měli opět problémy s disciplínou, Slavia zase s přesilovkami, a skóre se tak do druhé sirény nezměnilo.

Herním projevem se souboj slávistů se Zubry v třetím dějství opět vrátil k prvnímu. Hru nadále „zdobila“ častá přerušování v podobě ofsajdů či zakázaných uvolnění, což značně ubíralo prostor ofenzívě, která by oko diváka potěšila více. Zajímavých momentů se na ledě událo poskromnu. Gólové parametry měla pouze střela Knotka, která Postavovi propadla za záda, ale v bráně neskončila. V 55. minutě padlo na stranu Přerova už čtvrté, tentokrát však přísné vyloučení. Červenobílí sice tlačili, všechny střely ale končily na připraveném Postavovi a nepříliš atraktivní duel dospěl do prodloužení.

V něm stáli při Zubrech všichni svatí. Dvojici hrubých chyb totiž Slavia nepotrestala. Nejprve se Pražané vyřítili do přečíslení ze středového kruhu, Kuldu ale fantasticky vychytal Postava. Poté zůstal před přerovským gólmanem Helt, toho ale fauloval Indrák, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Žejdl v něm Postavu nenachytal a z jediné šance druhý bod uzmuli hosté. David Březina nabral rychlost po pravém mantinelu, přebruslil soupeře a natlačil se až před Růžičku, kterého překonal mezi betony.

Daniel Tvrzník (HC Slavia Praha): Bod z tohoto zápasu je pro nás strašně málo. Proti Přerovu se těžko střelecky prosazujeme, v minulé sezoně jsme mu ve dvou domácích zápasech dali jediný gól. Dneska jsme zase měli 46 střel a skórovali jsme jen jednou. Je to málo. Nepomohli jsme si přesilovkami. Na druhou stranu je pro nás pozitivní, že oproti dvěma předchozím utkáním jsme tentokrát aspoň hráli hokej. Klukům nemám moc co vytknout. Když budou takhle pracovat, věřím, že body začnou sbírat ve větším počtu.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Byl to těžký zápas. Věděli jsme, že domácí se do toho opřou, měli nějaká doplnění v sestavě. Hráče jsme upozorňovali na to, že snaha soupeře bude maximální. Přesto nás Slavia první třetinu přehrávala, hrála výborně. Zachránil nás brankář Postava, který stejně jako v předchozích zápasech chytal parádně. Ve druhé třetině nám strašně pomohlo vyrovnání, trochu jsme se nadechli. Bonusový bod bereme. Vzhledem k tomu, jak utkání probíhalo, je to pro nás největší zisk, jakého jsme mohli dosáhnout.