Děkujeme všem fanouškům a partnerům za podporu a přízeň v sezoně 2023/24.

Zubři opět nezvládli nájezdy a v posledním utkání roku berou s Porubou pouze bod

Zubři opět nezvládli nájezdy a v posledním utkání roku berou s Porubou pouze bod
P ř e r o v – Hokejový rok 2013 zakončili Přerovští Zubři netradičně už v pátek, kdy na domácím ledě hostili v rámci 29. kola letos výborně hrající Porubu. Ostravané přijeli na Hanou po porážce s Hodonínem a jejich snaha naplno bodovat byla hodně viditelná. I Zubři ale toužili po třech bodech, jenže během zápasu byli neustále v roli týmu, který musel dotahovat skóre. Obrat se Přerovu nezdařil, proto rozhodovaly až nájezdy a ty modrožlutí ani počtvrté letos nezvládli.
29.kolo, pátek 20.12.2013
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
HC ZUBR Přerov - HC RT TORAX Poruba
3:4sn
(0:1, 2:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 24. Kolář (Brančík), 31. Málek (z trestného střílení), 49. Školoud (Šťastný D.) – 12. Kilnar, 26. Zachar (Kilnar), 43. Kilnar (Haas, Zachar), rozhodující nájezd Kilnar. Rozhodčí: Volf – Linhart, Lošťák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1164. Střely na branku: 34:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.
Vojtek – Pala, Osina, Vlček, Běhal, Kudělka, Janota, Šťastný R. – Goiš, Sedlák, Haloda – Kolář, Brančík, Málek – Šťastný D., Školoud, Blinka – Ditrich, Sakrajda, Kundrátek
Tihlář – Wolf, Hruzík, Šindelář, Javín, Prokop, Slavík, Vajda, Peslar, Haas, Kilnar, Zachar, Zuber, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka

Komentář k zápasu

Začátek utkání přinesl střelu Kilnara, a tak Vojtek musel hned po necelé půlminutě zasahovat. Zákrok si brzy připsal také jeho protějšek Tihlář, který vyrážel prudkou střelu Kudělky od modré čáry. V dalších minutách se počet šancí na obou stranách zmenšil. Nic na tom nezměnila ani přesilovka Poruby, jejíž průběh Zubři plně kontrolovali a Vojtek byl takřka bez práce.

Vážnější šanci si Ostravané vypracovali až ve 12. minutě a tentokrát už byla gólová. Aleš Kilnar získal puk za bránou, vyjel si kousek před ni a Vojtka překonal střelou pod lapačku. Zubři mohli brzy srovnat z přesilové hry, ale i v jejich podání postrádala razanci. Střílel pouze Goiš, jehož pokus Tihlář schoval do lapačky. S koncem prvního dějství přišla ještě rána Halody, taktéž však domácí fanoušky nerozveselila.

Jásot v ochozech propukl až během úvodu druhého dějství, kdy se natlačil před bránu Jan Kolář a Tihlářiovi prošel puk mezi betony. Zubři po vyrovnání dostali další chuť do hry a Sedlákova teč nadělala hostům spoustu problémů, jenže udeřilo na protější straně kolbiště. David Zachar totiž zužitkoval Kilnarovu přihrávku a Vojtek na střelu nestačil zareagovat.

Na další vyrovnání tentokrát domácí nemuseli čekat tak dlouho. Sedlák po obtočení se kolem brány ještě nedal a Osina také na Tihláře nevyzrál, ale únik Matěje Málka a jeho skvěle provedené trestné střílení už slavilo úspěch. Expřerovský „Banán“ opět propustil kotouč mezi nohy a bylo to 2:2. Zanedlouho dokonce Zubři hráli více než minutu přesilovku pět na tři a šance na obrat tak dostaly velké rozměry. Haloda však selhal a stejně dopadl i Vlček.

Třetí část hry otevřela Goišova příležitost, po níž kotouč nebyl daleko od propadnutí za čáru. Jenže platilo otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Malou nepozornost v zubří obraně Ostravané potrestali Alešem Kilnarem, který byl před Vojtkem volný a neměl problém zakončit. Naštěstí i potřetí Přerov našel odpověď na soupeřův gól. V přečíslení se parádně pod horní tyčku trefil Petr Školoud a skóre srovnal na 3:3.

V závěru oba soupeři ubránili oslabení, a tak za nerozhodného stavu duel pokračoval svižným přídavkem. Po šanci Školouda následoval famózní Vojtkův zákrok, když betonem skvěle pokryl prostor u tyče a pokazil Zacharovi gólovou radost. Z další šance pak na druhé straně neuspěl Málek, proto diváci v MEO Aréně podruhé za sebou viděli nájezdy.

Tuto koncovku se modrožlutým letos nedařilo zvládnout a neúspěch přišel i počtvrté. Šťastný, Málek i Brančík totiž nedokázali Tihláře překonat, zatímco za Porubu se trefil ve druhé sérii Aleš Kilnar, který tak korunoval svůj velkolepý zápas. Přerov získal pouze bod, do Ostravy putují dva.

Ohlasy trenérů

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): První třetina byla pasáží zápasu, která se nám vůbec nepovedla. Pak jsme se do zápasu vrátili, měli jsme během druhé třetiny slušný tlak i šance, ale jak se říká, když nedáš přesilovku pět na tři, tak si nezasloužíš vyhrát. Vzhledem k tomu, že jsme museli třikrát dotahovat, tak ten jeden bod asi musíme brát. Poruba se u nás představila jako velmi silný tým a zaslouženě je v tabulce tak vysoko. Myslím si, že byla možná i lepší než Prostějov. Klobouk dolů před tím, co u nás předvedla. V nájezdech jsme teď ztratili několik bodů, které nám chybí.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba): Byl to výborný zápas pro diváky. Obě mužstva dnes podala velmi slušný výkon. V první třetině jsme byli lepší, tu druhou zase hrál výborně Přerov. Remíza byla po šedesáti minutách zasloužená a v nájezdech nakonec rozhodlo štěstí. Radek Tihlář to vychytal a nám se podařilo dát alespoň jeden gól.