ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Prostějov - Přerov 3:7 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov (ODLOŽENO) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 19:15)

Matěj Málek: Musíme všichni na nájezdech zapracovat a štěstí vrátit na svou stranu

Matěj Málek: Musíme všichni na nájezdech zapracovat a štěstí vrátit na svou stranu
P ř e r o v – Scénář poslední doby se v pátečním rozlučkovém mači s Porubou znovu opakoval. Ze soupeřova ledu přivezli Zubři vítězství, na které však doma odpověděli jen jedním bodem, což je v současné situaci velkou ztrátou. Přerovský tým v MEO Aréně zaostal za svým sokem v nájezdech, které přinesly bod navrch porubskému mančaftu. V rozhovoru utkání proti Porubě hodnotil útočník Matěj Málek.
Zase ty nájezdy! Dovednostní disciplína v závěrech zápasů letos Zubrům vůbec nevychází podle představ. Štěstěna se na hokejky přerovských hráčů v boji o bod navíc ne a ne přilepit. “Není možné, abychom ze šesti nájezdů nedali ani jeden gól. Na tom všichni musíme zapracovat, zlomit to a štěstí vrátit na svou stranu. Bohužel takový je hokej, buď to tam padne nebo ne,“ navázal útočník Matěj Málek na domácí duel se Vsetínem, který měl také nevydařenou penaltovou koncovku.

Zubry přitom znovu zdobila bojovnost, která byla zejména ve druhé třetině markantní. Ostravané se zuby nehty bránili. “První třetina nám trošičku utekla, ale do druhé jsme šli s tím, že zabereme. Byl to poslední zápas v roce a chtěli jsme ukázat divákům, že nejsme žádné béčka,“ potvrdil odhodlání Málek

A hned na to pokračoval. “Všichni chceme uhrát play-off a v něm dojít co nejdál. Tým na to máme, jen to štěstí teď chybí. Věřím tomu, že po novém roce nastoupíme zodpovědněji a budeme všichni plnit to, co po nás trenér chce. Pak se určitě i to štěstíčko k nám přikloní.“

Přerov byl nucen neustále dotahovat soupeřův náskok. Ve druhé třetině se to podařilo právě díky Matěji Málkovi, který využil trestné střílení. “Už jsem to říkal před zápasem, že když bude nějaká taková situace, tak jedinou volbou je zakončení mezi nohy. Radka znám a věděl jsem, že na dřevákovi tam moc nechytá. Naznačil jsem mu střelu a pak to tam prošlo. Jsem za to spokojený,“ popsal trefu na 2:2.

V souboji s „Banánem“ byl ještě v nájezdech, které rozhodovaly o konečném úspěchu či neúspěchu. Tam však na bývalého gólmana Zubrů nevyzrál. “Mělo to být úplně jinak provedené. Puk měl jít o něco výš a skončit pod horní tyčkou. Razance byla špatná a nízko umístěná. Nedá se nic dělat, takový je hokej,“ prozradil Málek.

Vinou vážnějšího zranění kolene letos odehrál jen minimum zápasů, ale teď již začal opět nastupovat. “V tom začátku jsem se trochu ještě šetřil. Na Techniku jsem jel s tím, že budu na led různě skákat a že do pátečního zápasu už naplno vletím a nechám na ledě všechno. Vydržel jsem všechny tři třetiny i prodloužení a ještě jsem jel nájezd. Myslím si, že teď bude potřeba neustále makat a dřít. Pak to určitě půjde,“ dodal na závěr útočník Matěj Málek.