Zubři navzdory šancím skórovali jen jednou a poprvé v sezoně doma utrpěli porážku

P ř e r o v – Hokejisté Přerova prohráli ve 21. kole Chance ligy s Jihlavou těsně 1:2 a jejich série domácích vítězství skončila. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře během první třetiny dvakrát inkasovali, ve zbytku zápasu pak i přes řadu šancí dokázali pouze snížit. Konečný výsledek trefně glosoval kustod Zubrů Lukáš Menšík: „Nejsme Kameron, abychom doma pořád vyhrávali."
21.kolo, středa 17.11.2021
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
1:2
(0:2, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Novák (Kubeš, Pšurný) – 14. Houška (Skořepa), 20. Štochl (Fronk, Houška). Rozhodčí: Bejček, Marek – Otáhal, Roischel. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1002. Střely na branku: 32:29. Zblokované střely: 14:10. Vhazování: 42:28. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
Petrásek (21. Postava) – Krenželok, Černý, Hrabal, Kubeš, Krisl, Ševčík, Hrdinka – Sebera, Pšurný, Süss – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Indrák, Kratochvil, Doležal – Novák, Dvořák, M. Svoboda
Wolf – Zeleňák, Bilčík, Eliáš, Mareš, Niko, Kowalczyk, Štochl – Fronk, Lichanec, Zadražil – Illéš, Skořepa, Seman – Brož, Juda, Cachnín – Houška

Jako nejproduktivnější Zubr šel do utkání Jakub Svoboda a hlad po bodech ukazoval od začátku. Nejprve hledal před brankou Kubeše, poté stahovačkou vytvořil prostor Černému. Jihlava i vzhledem k sestavě spíše vyčkávala na domácí chyby a po jedné takové se prosadila. Kratochvilův puk proletěl pod Wolfovým brankovištěm pouze do rohu a z následného brejku se z dorážky prosadil Vladislav Houška. Zubři si aktivitu v poli udržovali, Jihlava ale dokázala být efektivní a díky nahození Jakuba Štochla od modré čáry šla do šaten za dvoubrankového vedení.

Na startu druhé třetiny zamířil mezi přerovské tři tyče Michal Postava a na úvod musel čelit jihlavské aktivitě, která Zubrům dělala problémy. Skvělý zákrok vytáhl včasným přesunem proti Houškovi, díky čemuž přispěl k zvládnutému oslabení a ožít mohli Zubři. Ve 31. minutě si puk v rohu hezky pohlídal Pšurný. Následně našel Kubeše, jehož nahození tečoval do sítě Matěj Novák.

Třetí dějství načalo MEO v oslabení, které zvládlo. V přesilovkách byl ale přerovský výkon stále nedobrý, když jen díky skvěle chytajícímu Postavovi v brejku podruhé neskóroval Houška. Přerovský tlak sílil, Kubeš ovšem v obrovské možnosti Wolfa nepřekonal. Skvěle nadále chytal i Postava, který po brejku zastavil Judu. To však byly poslední světlé momenty Zubrů v utkání. Jihlava se stala prvním celkem, který si z východu Hané odvezl všechny body.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Sice jsme nastoupili po pauze, ale první třetina byla absolutně bez pohybu i bez všeho hokejového. Po přestávce se to markantně zlepšilo. Vytvářeli jsme si šance, ale ty jsme bohužel neproměňovali. Jihlava bere za první část zasloužené tři body, ubojovala to. Nám nezbývá, než se z utkání poučit.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): V první třetině jsme byli mnohem lepším týmem než domácí. Ti se do toho dostávali až nějak postupně, ale ten začátek neměli dobrý, naopak nám vyšel výborně. Vedení 2:0 bylo super, i když teď mě ty góly až tolik nezajímají. Hlavně hra byla dobrá. Ve druhé části domácí přidali na pohybu, což nám dělalo trošku problémy. Výrazně nás podržel gólman Wolf, protože pochytal několik šancí. Když jsme se pak do něčeho dostali, naložili jsme s tím bídně. Buď jsme přečíslení ani nezakončili, zalezli jsme za bránu, nebo jsme naopak zvolili špatné řešení. Za třetí třetinu ale musím smeknout, jak kluci bojovali a jak zápas celkově zvládli. Byli jsme tu na tři lajny a obětavostí jsme utkání dokázali udržet v náš prospěch.