ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Třebíč - Přerov 1:2 (PP) | JUNIOŘI: Přerov - Litvínov 1:3 | DOROST: Přerov - České Budějovice 3:4 (PP)

Vzhůru do akce! Zubři budou proti Jihlavě usilovat o desátou domácí výhru v řadě

Vzhůru do akce! Zubři budou proti Jihlavě usilovat o desátou domácí výhru v řadě
P ř e r o v – Čekání je u konce. Hokejisté Přerova po pauze, kterou prodloužil zrušený zápas v Kadani, znovu zasáhnou do dění Chance ligy. Ve 21. kole se doma utkají s Jihlavou, které budou chtít oplatit téměř dva měsíce starou porážku. Do sestavy Zubrů se vrátí uzdravení František Hrdinka s Tomášem Doležalem. Úvodní buly je v podvečer státního svátku 17. listopadu naplánováno na 18 hodin. Přijďte MEO povzbudit k prodloužení domácí série vítězství!
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
HC ZUBR Přerov - HC Dukla Jihlava
středa 17.11. 18:00
MEO Arena Přerov

Hanáci se na Vysočině představili ve čtvrtém kole, 22. září. Zápas výrazně ovlivnila první třetina, Dukla v ní třikrát skórovala a vypracovala si rozhodující náskok. Svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře sice pak předvedli zlepšený výkon, na více než snížení to ale nestačilo. O jedinou přerovskou trefu se tehdy postaral František Hrdinka, Rusa Maxima Žukova (v letošní sezoně Chance ligy třináct odchytaných duelů a úspěšnost zákroků 90,86 %) překonal střelou z první.

Pro Hrdinku šlo o jeden ze zatím posledních startů za Zubry. Tři dny po prohře v Jihlavě mu totiž útočník Vsetína Indrák způsobil vážné zranění na levé ruce. Rodák z Husince u Prahy si musel projít několikatýdenní léčbou. Poprvé od konce září nastoupí právě ve středu. „Byl jsem připravený už na Kadaň, ale ze zápasu sešlo. Moc se těším, až budu zase hrát. Doufám, že týmu pomůžu,“ říká třiadvacetiletý obránce.

Na Hané dojde na souboj tabulkových sousedů

Vedle něj se v sestavě Přerova po čase objeví také Tomáš Doležal. Útočník, který v modrožlutém působí od listopadu 2017, chyběl od 25. října, kdy se zranil v Havířově. Jiný forvard, Filip Dvořák, očekává proti Dukle velký boj. „Jihlava opět patří mezi favority soutěže. Má propracovaný systém, hraje hodně agresivně, její beci pinčují. Je to velmi nepříjemný soupeř,“ přibližuje sílu Horáků. Za klíčové pro desátou domácí výhru v řadě považuje například zvládání osobních soubojů. „V pauze jsme dobře potrénovali. Na středečním zápase by to mělo být znát,“ dodává.

Zubři sice v pondělí nehráli, protože Kadaň minulý týden oznámila odstoupení z Chance ligy. Sportovně technická komise ČSLH ale neuskutečněné zápasy Trhačů zkontumovala výsledkem 5:0 ve prospěch soupeřů. MEO tak získalo tři body a v tabulce se posunulo na čtvrté místo, o skóre právě před Jihlavu. Oba týmy mají nyní na kontě 35 bodů.

Dukla si v pondělním kole i bez několika opor poradila s Porubou (4:2), dvě branky přitom zaznamenal Jakub Illéš (6+6). Pozice nejproduktivnějšího hráče Jihlavy patří Slováku Peteru Lichancovi (7+12), o čtyři body méně nasbírali Tomášové Čachotský (2+13) a Havránek (6+9), do posledního duelu však ani jeden nezasáhl. Nejčastěji skórujícím členem výběru trenérů Viktora Ujčíka a Karla Nekvasila je ex-havířovský Filip Seman, jenž se v osmnácti startech trefil devětkrát.

Chance liga, 21. kolo
Přerov – Jihlava

4. místo
umístění v tabulce
5. místo
19 – 9 – 2 – 2 – 5 (66:45) 35
statistiky základní části
18 – 10 – 2 – 1 – 5 (68:49) 35
Kadaň – Přerov 0:5 (kontumačně)
poslední zápasy
Jihlava – Poruba 4:2
Jakub Svoboda 15 (8+7)
nejproduktivnější hráč
Peter Lichanec 19 (7+12)
Jakub Svoboda (8 gólů)
nejlepší střelec
Filip Seman (9 gólů)
Roman Pšurný (12 asistencí)
nejlepší nahrávač
Tomáš Čachotský (13 asistencí)
Josef Hrabal 11 (0+11)
nejproduktivnější obránce
Filip Eliáš 9 (4+5)
Filip Dvořák (24 TM)
nejtrestanější hráč
Daniel Kowalczyk (33 TM)
Michael Petrásek (92,33 %)
Michal Postava (91,05 %)
Lukáš Klimeš (93,65 %)
úspěšnost brankářů
Maxim Žukov (90,86 %)
Adam Wolf (89,29 %)
79 / 13 / 16,46 %
přesilovky
počet / góly / úspěšnost
88 / 20 / 22,73 %
75 / 18 / 76 %
oslabení
počet / góly / úspěšnost
77 / 12 / 84,42 %

Charitativní týden Chance ligy

V rámci domácího utkání s Jihlavou proběhne v MEO Aréně dobročinná sbírka plenek, přesnídávek, piškotů a dalších věcí. Dary opět poputují na podporu olomouckého Klokánku – projektu organizace Fond ohrožených dětí. Zapojit do sbírky se může každý zubří fanoušek. Ukažme, že naše srdce bije nejen pro hokej, ale i pro dobrou věc.

Po dohodě s tetami z olomouckého Klokánku vám předkládáme seznam věcí, které by Klokánek v současné době ocenil nejvíce.

Plenky, přesnídávky, piškoty, Granko, kaše dětské „malé“, vlhčené ubrousky, kapesníky, pastelky, sešity, výkresy, psací pera PILOT, výtvarné pomůcky či složky („desky“) do školy.

To vše můžete ve středu během utkání s jihlavskou Duklou ponechat na sběrovém místě. Nacházet se bude uvnitř přerovského zimního stadionu – u hlavního vchodu.

Dobročinnou sbírku předají zástupci HC ZUBR Přerov v již známém sídle Klokánku, v Peřinově ulici v Olomouci.

Online vstupenky

Vstupenky na zápas Zubrů s Jihlavou si můžete zakoupit z pohodlí domova, prostřednictvím online systému.

Podmínky vstupu na stadion

MEO Aréna může být naplněna ze 100 procent své kapacity, na stadion tedy může přijít 3000 diváků. Otevřeny jsou také sektory na stání.

Utkání se mohou zúčastnit pouze osoby s:

 • maximálně 72 hodin starým PCR testem s negativním výsledkem
 • maximálně 24 hodin starým antigenním testem s negativním výsledkem
 • dokončeným očkováním (nejméně 14 dní po druhé dávce u dvoudávkových vakcín/nejméně 14 dní po podání jednodávkové vakcíny) a dokladem o dokončeném očkování
 • prodělaným onemocněním v posledních 180 dnech a dokladem o prodělání onemocnění

  Stánek pro samotestování

  V prostoru před pokladnou MEO Arény bude k dispozici stánek pro samotestování. Vámi přinesený antigenní test (schválený MZČR) si zde můžete provést.

  Osoby, které alespoň jednu z výše uvedených podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do dvanácti let) nebo vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být na sportovní utkání vpuštěny.

  Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby na stadion kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat. Pokud tak neučiní, nemůže být na utkání vpuštěna.

  Při pobytu v MEO Aréně je rovněž nutné používat ochranu dýchacích cest v podobě respirátoru (FFP2, KN95 či obdobné kvality).

  Plné znění aktuálně platných opatření naleznete ZDE

  Děkujeme za respektování těchto mimořádných opatření.