Zubři nadějné vedení neudrželi, Motor v závěru otočil skóre na svou stranu

Č e s k é B u d ě j o v i c e – Napínavý až do poslední chvíle byl zápas hokejistů Přerova v Českých Budějovicích. Zubři sice prohrávali, během zhruba devadesáti sekund druhé třetiny ovšem zvrátili průběžný stav ve svůj prospěch. Poměrem 2:1 vedli až do 53. minuty, kdy Jihočeši vyrovnali. Krátce před koncem pak domácím vystřelil všechny body Novák. Hanáci sice ještě bojovali o dotažení těsného manka, nakonec ale prohráli 2:3.
8.kolo, sobota 28.9.2019
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
3:2
(0:0, 1:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Z. Doležal (Šimánek, Přikryl), 53. Venkrbec (Novák, Lytvynov), 59. Novák – 34. Süss (Zbořil, Š. Kratochvil), 36. Š. Kratochvil (Sýkora, Zbořil). Rozhodčí: Čech, Maršálek – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5409. Střely na branku: 31:35. Zblokované střely: 6:10. Vhazování: 31:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Klouček – Vydarený, Plášil, Pýcha, Pavlin, Suchánek, Lytvynov, Pavel – Babka, Venkrbec, Holec – Novák, Gilbert, Beránek – Šimánek, Přikryl, Z. Doležal – Karabáček, Veselý, Prokeš
Petrásek – Čáp, Černý, Kubeš, Zbořil, Krisl, Weinhold – T. Doležal, Pšurný, Navrátil – Goiš, Hejcman, M. Kratochvil – Süss, Sýkora, Š. Kratochvil – Svoboda, Indrák, Kočica

Soupeř z jihu Čech byl v úvodu aktivnější týmem. Petráska ohrožoval nejprve Veselý a následně při další velké šanci Plášil, který přestřelil. Přerov pak otestoval Kloučka prostřednictvím střely Hejcmana a zejména šikovnou otočkou Svobody. Ten po buly zkusil rychle obkroužit klec Motoru a zasunout puk u tyče, ale Klouček dobře postavil svůj beton.

Přerov si pak krátce zahrál přesilovku, i když kvůli špatnému střídání o ni přišel. Na konci čtrnácté minuty musel být znovu ve střehu Petrásek, jenž předvedl ostrý zákrok proti ráně Pýchy od modré čáry. Zubři poté promarnili další přesilovku a na přelomu první a druhé třetiny se pro změnu museli bránit.

Oslabení zvládli dobře a navíc krátce po jeho skončení měl dobrou šanci Hejcman, který však Kloučka nepřekonal. Velmi nebezpečně poté na druhé straně pálil Veselý, nejlepší střelec Motoru. Petráskovi tentokrát pomohla levá tyčka, od které se puk odrazil. Na začátku 27. minuty museli Zubři opět pykat za faul a tentokrát rychle inkasovali. Po Pýchově ráně se puk od Šimánka odrazil na hůl volného Zdeňka Doležala, který pohotově zakončil.

Přerovany ale gól vybičoval k důraznější hře a najednou bylo více nebezpečno před Kloučkem. Ten Goišovu střelu se štěstím vyrazil a Hejcman pak zblízka zakončoval těsně nad. Přece jen ale za aktivitu přišla odměna! Zbořilovo nahození ve spojení s laxností obrany Motoru přineslo šanci pro Jana Süsse, který nejrychleji dojel puk a z bekhendu se nemýlil.

Zubři i dál pokračovali aktivně a za necelé dvě minuty byl na světě obrat. Klouček podcenil střelu Šimona Kratochvila, ze které se puk došoural do brány. Jihočeši se snažili o odpověď, jenže faulem nabídli Přerovu početní výhodu. Ta však zůstala nevyužita.

Se začátkem třetí části si Hanáci pozorně hlídali svůj náskok. Ve 43. minutě ho málem navýšil Goiš, který zkusil vystřelit a trefil tyčku Kloučkovy svatyně. Na druhé straně pak byl připravený Petrásek, po Přikrylově přihrávce schoval zakončení Zdeňka Doležala do své lapačky. Budějovickým se však osm minut před koncem podařilo srovnat. Novák vysunul Matouše Venkrbce, který se protlačil před Petráska a v pádu jej překonal mezi betony.

Prodloužení bylo již na spadnutí, jenže Zubři v závěru inkasovali potřetí. Střelu Lytvynova vyrazil Petrásek do prostoru mezi kruhy, odkud Martin Novák zacílil přesně. Přerov ještě zkusil hru bez brankáře, na vyrovnání už ale nedosáhl. Z dobře rozehraného zápasu tak neukořistil ani bod.

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): Pro nás je to skvělá odpověď na minulé domácí utkání, kdy jsme se moc nepředvedli. Pro nás výborné vítězství. Soupeř je za námi hned v tabulce. Další zápas hrajeme v Chomutově, pak je tu Poruba, všechno týmy, co jsou v tabulce kolem nás. Věděli jsme, že nepřijede soupeř, co nám dá něco zadarmo. To se potvrdilo. Mrzí mě fáze ve druhé třetině, kdy jsme trochu přestali hrát po gólu, který jsme dali na 1:0. Tam nám to trochu uteklo. Prohrávali jsme, ale moc se mi líbil náš přístup, takový ten f*cking attitude v kabině po druhé třetině. Kluci si za tím šli, góly v třetí třetině jsme byli jen odměněni. Velmi dobré vítězství proti velmi silnému soupeři.

Jakub Grof (HC ZUBR Přerov): Především bych chtěl kluky pochválit za výkon, na ledě předvedli dobrý kus práce. Bohužel pro nás měl zápas trpký konec. Ve třetí třetině jsme předvedli solidní výkon, soupeře přestříleli, ale bohužel jsme udělali dvě chyby a z nich dvakrát inkasovali. Na kluky jsme hrdý. Nic se neděje, jedeme dál. Body musíme brát v dalším zápase.