Zubři na závěr roku přišli o těsný náskok a Ústí nad Labem podruhé v sezoně neporazili

Ú s t í n / L – Hokejisté Přerova prohráli ve 31. kole Chance ligy s Ústím nad Labem 2:4 a v posledním duelu roku 2021 tak nebodovali. Zubři na severu Čech neudrželi vedení, které jim první trefou v letošním ročníku zařídil Ševčík. Slovan krátce před druhou přestávkou vyrovnal a v posledním dějství dokonal obrat. MEO sice dokázalo ještě snížit, na branku Trávníčka z vlastního oslabení ovšem již odpověď nenašlo.
31.kolo, pondělí 27.12.2021
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
4:2
(0:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 38. M. Tůma (Mareš, Raška), 44. Bernat (Žolobov, Grim), 47. Trávníček (Š. Bláha), 60. D. Tůma (Urban, Trávníček) – 16. Ševčík (Dluhoš, Jan Svoboda), 51. Dvořák (Jan Svoboda, Herman). Rozhodčí: Micka, Wagner – Baxa, Belko. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 976. Střely na branku: 27:18. Zblokované střely: 8:5. Vhazování: 19:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Zajíček – Havránek, Brož, Kottek, Trefný, Mareš, Šidlík – Š. Bláha, Vrdlovec, Milfait – D. Tůma, Urban, Trávníček – O. Bláha, Raška, M. Tůma – Žolobov, Grim, Bernat
Petrásek – Hrdinka, Kubeš, Krisl, Černý, Dluhoš, Ševčík – Jakub Svoboda, Herman, Jan Svoboda – Navrátil, Süss, Doležal – Goiš, Dvořák, M. Svoboda – Sebera, Král, Novák

Domácí vstoupili do utkání aktivně. Vrdlovec našel ve druhé vlně Brože, zkušený obránce ale někdejšího spoluhráče Petráska nepřekonal. Přerovský brankář pak betonem vychytal Štěpána Bláhu, nekapituloval ani během dlouhého čtyřminutového oslabení. V šestnácté minutě udeřili Zubři. Dluhoš nabil na modré čáře Ondřej Ševčíkovi, který příklepem prostřelil Zajíčka. Hostující zadák skóroval poprvé v sezoně.

Ve druhé části si do mezikruží najel volný Černý, ale minul. Velkou šanci měl na konci přesilovky Doležal, po přihrávce Hrdinky však Zajíčkův beton nepřehodil. Na druhé straně Petrásek zastavil možnosti Kottka a Davida Tůmy. Ústí vyrovnalo ve 38. minutě, po příhodném odrazu puku od zadního mantinelu zamířil do pravého horního rohu přerovské branky Martin Tůma.

Na začátku třetí třetiny Petrásek zneškodnil Vrdlovcův bekhend. Zubrům následně nevrátil vedení Krisl a Slovan dokonal obrat. U pravé tyče dotlačil kotouč do sítě Tomáš Bernat. Hanáci mohli odpovědět v početní převaze, při té ovšem bekhendovým blafákem zvýšil náskok domácích unikající Michal Trávníček. MEO snížilo v další přesilové hře, zblízka ji využil Filip Dvořák. Dotáhnout zbývající ztrátu už se ale Přerovu nepodařilo, ústecké vítězství naopak do prázdné brány pojistil David Tůma.

Jaroslav Roubík (HC Slovan Ústí nad Labem): Dnes to bylo vyrovnané utkání s kvalitním soupeřem, který hrál výborně do obrany. Byl to obětavý a silový hokej, kdy se to dlouho drželo na jednom gólu. My jsme na konci druhé třetiny srovnali, což nám dost pomohlo a nakonec vše rozhodla třetí třetina. Tam jsme se dostali do vedení o dvě branky, avšak Přerov ještě snížil a měl šance, jenže dnes nás podržel náš výborný brankář. Chtěli bychom tak kluky pochválit, protože hráli velmi obětavě a body si zasloužili.

Robert Svoboda (HC ZUBR Přerov): Jsme zklamaní, že jsme nebodovali. Domácí byli na začátku utkání aktivnější, podržel nás výborný Michael Petrásek. Dostali jsme se do vedení, pak to bylo hodně vyrovnané. V závěrečné třetině nás zlomil gól ve vlastní přesilovce, což se nám stalo i minule. Určitě to musíme výrazně zlepšit. Sice jsme jednu přesilovku proměnili, ale zápas rozhodla branka při naší početní výhodě. To se nesmí stávat. Je to pro nás ztráta, protože šlo o utkání, ve kterém jsme měli bodovat.