Poslední zápas roku 2021. Zubři vyrazí usilovat o body na led ústeckého Slovanu

P ř e r o v – Hokejisté Přerova se ve 31. kole Chance ligy podruhé v letošní sezoně střetnou s Ústím nad Labem. V prvním vzájemném duelu Slovan zdolali v prodloužení, nyní mohou navázat na body ze Sokolova a přidat druhé venkovní vítězství v řadě. Poblíž středověké pevnosti Střekov Hanáci zároveň odehrají poslední utkání v kalendářním roce 2021, úvodní buly vhodí rozhodčí v pondělních 18 hodin.
HC Slovan Ústí nad Labem - HC ZUBR Přerov
pondělí 27.12. 18:00
ZS Ústí nad Labem

Severočeši v tabulce Chance ligy momentálně figurují na třinácté příčce, ve třech desítkách odehraných zápasů nasbírali rovných čtyřicet bodů – o čtyři méně, než Zubři (ti však mají dvě utkání k dobru). V prosinci sehrálo Ústí zatím pět duelů. Výhru v nich slavilo jen jednu, týden zpátky si na vlastním ledě poradilo se Vsetínem 3:2. Body pak získalo také za prohry po prodloužení s Kolínem a v posledním předvánočním kole s Porubou (pokaždé 2:3). Šumperku (2:6) a Jihlavě (0:4) svěřenci trenérů Miroslava Macha, Jiřího Merty a Jaroslava Roubíka podlehli v normální hrací době.

Ústí má k záchraně pomoci extraligou protřelý obr

Slovan nedávno oznámil dvě posily. Z Liptovského Mikuláše přivedl majitele bezmála 400 startů v české extralize (za Liberec a Mladou Boleslav), dvoumetrového a stokilového útočníka Tomáše Urbana. V Porubě strávil na ledě přesně šestnáct minut. Obranné řady zase vyztužil Marcel Kottek, který předtím oblékal dres regionálního rivala Litoměřic.

Ústeckou produktivitu vede dvaatřicetiletý centr Daniel Vrdlovec (7+18), jemuž patří i pozice nejlepšího týmového nahrávače a společně s veteránem Michalem Trávníčkem (7+13) rovněž post nejlepšího střelce. Nejvíce pokusů na branku ale posílají obránci. Jiří Drtina (4+10), vítěz extraligy s pražskou Slavií z roku 2008, jich vyprodukoval 73. O dvanáct let mladší Štěpán Havránek (4+7) pak na soupeřovy brankáře zamířil v 64 případech.

Na první letošní souboj Přerova s Ústím došlo v sobotu 23. října v rámci čtrnáctého prvoligového kola. MEO poslal v patnácté minutě při ponechané výhodě do vedení Jakub Svoboda, za Slovan vyrovnal ve druhé třetině dalekonosnou ranou ex-přerovský bek Petr Přindiš (2+6). O vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení, v němž zápas druhou trefou ukončil Jakub Svoboda. Ten se prosadil ze samostatného úniku, když zamířil nad lapačku brankáře Petra Hamalčíka (úspěšnost zákroků 89,07 %).

Online a živý přenos

Textový online přenos ze zápasu HC Slovan Ústí nad Labem – HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru Onlajny.com, živý streamovaný přenos poběží na HokejkaTV.cz