Zubři na závěr domácího turnaje zdolali extraligový Zlín a potěšili fanoušky

P ř e r o v – Vítězstvím uzavřeli prestižní domácí turnaj ZUBR Cup hokejisté Přerova. Na středeční úspěch proti pražské Slavii navázali o den později v regionálním souboji se Zlínem. Účastníka Tipsport extraligy pokořili rozdílem tří branek, rozhodující náskok si vypracovali během sedmi minut druhé třetiny. V konečné tabulce ZUBR Cupu připadla Hanákům druhá pozice, jejich čtvrteční soupeř skončil třetí.
ZUBR Cup, čtvrtek 15.8.2019
HC ZUBR Přerov - Berani Zlín
4:1
(1:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Indrák (Zbořil, Svoboda), 23. Hejcman (Weinhold, Kratochvil), 31. Svoboda (Krisl, Indrák), 54. Zbořil (Šnajnar, Sýkora) – 44. Honejsek (Szturc). Rozhodčí: Fiala, Sedlák – Lukš, Rožánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1417. Střely na branku: 19:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
Petrásek – Černý, Krisl, Šnajnar, Zbořil, Dřímal, Weinhold, Kočica, Peterka – Doležal, Pšurný, Navrátil – Kratochvil, Hejcman, Číp – Goiš, Sýkora, Moučka – Svoboda, Indrák, Süss
Huf – Hamrlík, Žižka, Ferenc, Řezníček, Nosek, Freibergs, Dluhoš – Okál, Palmberg, Köhler – Szturc, Honejsek, Šlahař – Kubiš, Sedláček, Fryšara – Herman, Popelka, Dobiáš – Dufek

Ani Okál, ani Doležal se nedokázali prosadit v prvních vteřinách. Na první branku se však dlouho nečekalo, jelikož v čase 5:19 sklepával Zbořilem nahozený puk za záda Hufa Daniel Indrák. Dvojnásobná přesilovka Zubrů gól nepřinesla stejně jako další dvě výhody, které byly k dispozici hostům. Do šaten se tak po první „dvacce“ šlo za jednobrankového vedení Přerova.

Zubrům se povedl vstup i do druhé části. Hufem vyražený puk po střele Weinholda si před brankovištěm rychle našel Darek Hejcman a přidal gólový zápis do statistik. Honejsek zahrozil ve 26. minutě, byli to ale Zubři, kteří v polovině hrací doby slavili další gól. Jiří Krisl se s ničím nepáral, využil chumlu hráčů před Hufem, napřáhl a nastřelil hokejku Matěje Svobody, od níž puk zaplul až do Hufovy sítě. Domácí byli na koni, to Zlínští hledali recept na Petráska marně i během druhé třetiny.

Krok správnou nohou do třetího dějství udělali pro změnu Zlínští. Dobrým napadáním vybojoval Szturc puk pro Antonína Honejska, jenž si vylepšil střeleckou pozici a propálil Petráska. Vyloučení Mikuláše Zbořila potrestáno nebylo, a tak v 54. minutě zasadil rozhodující ránu Zlínu on sám. Šnajnar prohodil puk pod hokejkou soupeře na hráče s číslem 12, jenž se zakončením nespěchal, naopak si sjel k mezikruží, vyčkal na vhodný moment a prostřelil Hufa počtvrté. Za vítězného výsledku 4:1 se Hanáci postavili ještě k samostatným nájezdům, v nichž proti dvěma Ševcům uspěl pouze Sýkora. To však nic nezměnilo na konečné druhé pozici Zubrů z letošního ZUBR Cupu!

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Vstup do utkání se nám povedl. Trochu dolů nás v první třetině dostala naše vlastní přesilovka pět na tři, v šatně jsme museli hráčům trochu zvednout sebevědomí. Řekli jsme si také, co dál. Zápas jsme měli relativně pod kontrolou, i když tam samozřejmě byly pasáže, kdy nás Zlín přehrával a podržel nás Petrásek. Myslím si ale, že jsme zaslouženě vyhráli.

Antonín Stavjaňa (PSG Berani Zlín): Ze začátku byli domácí opatrnější, hned v prvním střídání jsme měli velice dobrou šanci. Musím ale říct, že první půlku zápasu Přerov výborně bruslil, napadal a dobře se vracel. Vždycky, když jeho hráči přijeli k nám do pásma, vystřelili a dali gól. V polovině utkání to bylo 3:0 z pohledu domácího týmu a teprve v ten moment naše mužstvo opravdu zabralo. Ovšem vždycky, když už to vypadalo nadějně a mohli jsme skórovat, se něco stalo. Tak už to bývá, když urazíte štěstěnu. Pak už byli hráči nervózní, a ačkoliv chtěli, nebylo to ono. Výkon a kompaktnost nebyly takové, jak bychom si představovali. Od toho je ale příprava, aby hráči dostali takzvaně „po nose“.