ONLINE >>> MUŽI: Poruba - Přerov 8:1 | JUNIOŘI: Warriors Brno - Přerov (pátek 16:00) | DOROST: Přerov - Sparta Praha (čtvrtek 18:00)
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Skalp Zlína nás nakopne dobrým směrem, věří po skončení ZUBR Cupu Darek Hejcman

Skalp Zlína nás nakopne dobrým směrem, věří po skončení ZUBR Cupu Darek Hejcman
P ř e r o v – Čtvrtý ročník přípravného turnaje ZUBR Cup je minulostí. Druhé místo v něm vybojovali hokejisté Přerova, když si ve čtvrtečním závěrečném kole dokázali poradit s extraligovým soupeřem ze Zlína poměrem 4:1. K výhře přispěl brankou zkraje druhé třetiny i 24letý forvard Darek Hejcman, který se podělil o své dojmy ze zápasu i z celého turnaje.

Přerovské vítězství se začalo utvářet již v prvních momentech hry, když z postupně rostoucí aktivity týmu vytěžili Hanáci první branku už v šesté minutě. „Myslím, že jsme hráli velmi dobře. Dělali jsme přesně to, co jsme chtěli, a nevypadli jsme z rytmu ani ve druhé třetině. Tak, jak se nám to stalo se Slavií nebo se Vsetínem. Udrželi jsme si styl, který jsme chtěli hrát. Dobře jsme stříleli od modré a napadalo nám to tam,“ hodnotil Darek Hejcman.

Oko hokejového fanouška mohlo v porovnání s předešlým duelem spatřit jistý nárůst herní úrovně. „Někteří z nás už měli za sebou v turnaji dva zápasy, ale to tempo bylo pořád vysoké. Je to extraligový tým, takže na to jsme se museli připravit,“ potvrdil Hejcman. Vyloženě speciálně se však svěřenci trenérů Kočary a Grofa podle jeho slov na Berany nechystali. „Všechno to byli kvalitní soupeři a zápasy s nimi měly dobrou úroveň, ale příprava na jednotlivé soupeře se až na malé detaily mnoho nelišila. Myslím, že všichni šlapali tak, jak se mělo, a odehráli jsme dobré utkání,“ pochválil rodák z Chomutova tým, jehož je součástí déle než rok.

Psal se čtvrtek 16. srpna loňského roku, když Zlín v MEO Aréně vyzrál nad Zubry poměrem 4:1. O rok později mu byla porážka oplacena rovným dílem, a to i díky Hejcmanově trefě z 23. minuty. „Zlínští tam špatně nahráli z obranného pásma a já jsem to zachytil na modré. Dával jsem puk na stranu na Šimona Kratochvila, ten to hodil na beka (Martina Weinholda – pozn. red.), který vystřelil a já jsem jel akorát před branku, kde puk vypadl a já ho dorážel,“ popisoval druhou branku Hanáků. „Hru jsme zkrátka rychle otočili zpátky a přesně, jak jsme chtěli, jsme to hned tlačili do brány, což nám trochu chybělo v prvních dvou zápasech,“ pokračoval centr, který zapsal i šest reprezentačních startů v juniorském věku.

Během své dosavadní anabáze v Přerově stihl Darek Hejcman vstřelit osm ligových branek, další dvě pak přidal během letošních přáteláků. Těm, kteří prvoligový hokej pečlivě sledují včetně přípravy, jistě neunikla jeho „Hertlovka“ proti Vsetínu. „Asi si více cením té ‚Hertlovky‘, byť jsme prohráli,“ zasmál se. „Jak už jsem říkal, tam to vyplynulo ze situace a nikdy jsem takový gól snad ještě nedal.“

Šikovný forvard se domnívá, že skalp extraligisty ze Zlína může být na konec přípravy velkou vzpruhou. „Každá výhra nám pomůže do naší práce dál a se Zlínem to bylo ještě cennější, protože je to extraligový tým. Víme, že se můžeme měřit i s nimi a že nejsme horší hokejisté. Myslím, že nás to nakopne dobrým směrem a připraví dobře na sezonu,“ uzavřel optimisticky hráč s číslem 27.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
HC ZUBR Přerov
HC Sparta Praha