Zápas Přerov - Vsetín kvůli řádění fanoušků nedohrán!

P ř e r o v – Pouze šestnáct minut trvalo druholigové střetnutí 18. kola v MEO Aréně, ve kterém si to rozdali Zubři se Vsetínem. V části první třetiny mohli diváci sledovat velmi rychlý a pohledný hokej s celou řadou šancí, ale v sektoru pro příznivce valašského týmu to už delší dobu pořádně vřelo. Velké nepřístojnosti „fanoušků“ Vsetína vyvrcholily házením dýmovnic a demolováním zařízení stadionu, po čemž byla celá hala zamořena nepříjemným kouřem. Hlavní rozhodčí podle pravidel ledního hokeje nařídil technickou přestávku, ale kvůli neustupujícímu kouři skončil zápas nakonec nedohrán. O jeho osudu se bude rozhodovat u zeleného stolu.
19.kolo, sobota 24.11.2012
HC ZUBR Přerov - VHK ROBE Vsetín
0:1
(nedohráno)
Utkání bylo v čase 15:55 předčasně ukončeno kvůli hromadným šarvátkám v sektoru hostujících fanoušků a zamoření zimního stadionu hozenými dýmovnicemi z téhož místa.
Branky a nahrávky: 15. Kubo (Brezáni). Rozhodčí: Slavka - Maťašovský, Trunečka. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1.
Vojtek - Pala, Faltýnek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Sakrajda, Ditrich, Brančík - Málek, Goiš, Vaněk - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Matušenko, Brada, Rajnoch
Hromada - Farda, Vrba, Vrána, Vodák, Mečiar, Žabčík, Tesařík, Zúbek, Vaněk, Mikšovský, Vítek, Podešva, Hruška, Kajaba, Kubo, Brezáni, Holík

Vstup do zápasu měl mnohem aktivnější tým Vsetína. Valaši hned ve druhé minutě důrazně ohrozili Vojtkovu branku, ale po střele Mečiara a dorážce Kuba se stav neměnil. O chvíli později byl na druhé straně volný Sprušil, jenže svůj střelecký pokus namířil vedle. Přerov se poté dostal do přesilovky, která byla chvíli dokonce dvojnásobná. Stoprocentní možnost měl drze pronikající Ferenc, ale blafák na brankáře Hromadu mu nevyšel. Zubrům tak soupeř brzy připravil trest a díky chybě v obraně zcela volný Martin Kubo poslal kotouč za Vojtkova záda.

V tom čase už bohužel panovaly velké nepokoje v sektoru hostujícího kotle, které vyústily k napadání pořadatelské služby, házení dýmovnic a rozbíjení všeho, co vsetínským „fanouškům“ přišlo pod ruku. Na pomoc se dostavila Policie České republiky, která příznivce Valachů okamžitě vyvedla ze stadionu. MEO Aréna však byla zahalena velmi hustým dýmem a ten po nařízené hodinové pauze bohužel neustoupil. Hlavní rozhodčí Radim Slavka tak utkání předčasně ukončil. Jaký osud bude zápas mít, to rozhodnou orgány Českého svazu ledního hokeje.

Sestřih videozáznamu utkání naleznete na TV ZUBR

Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): Jsou různé domněnky, jak celá situace vznikla, ale ty nechci komentovat. Takové věci sportu velmi škodí a díky nim hodně trpí ti normální fanoušci. Mělo by se to radikálně trestat, protože někteří fanoušci si myslí, že si mohou dovolit všechno. Většina lidí se přišla podívat na hokej, který byl v té části zápasu pěkný, takže je to obrovská škoda.

Viktor Hlobil (VHK Vsetín): Tohle by se stávat nemělo. Nechci se k tomu moc vyjadřovat, protože rozhodnutí bude mít určená komise. Mohl to být celý zápas velmi dobrý hokej, ale bohužel to skončilo. Šlo o zdraví hráčů i diváků. Někteří dovedli na stadion malé děti a ti museli sledovat takové věci.